Ağız kokusu nasıl giderilir?

Morfinyo

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2024
126
62
19
Kız kardeşim sürekli ağzımın koktuğunu söylüyor. Günde 3 defa ağzımı fırçalıyorum resmen. Yine de ağzım kokuyor. Reflüm ve kronik sinüzitim var acaba ondan mı oluyor diye düşündüm. Bulamadım. Doktora gittiğimde ağız gargarası önerdi. Başka önerisi olan var mı? Cidden çok rahatsız olmaya başladım bu konudan.

Mideden de gelebiliyor diye biliyordum. İçten yani

Kaplama varsa ağzında o da yapabilir ve diş ipi kullanmıyorsan diş ipi kullan, dil temizleyici kullan. Bakterilerin çoğu diş aralarında ve dilde

Kız kardeşim sürekli ağzımın koktuğunu söylüyor. Günde 3 defa ağzımı fırçalıyorum resmen. Yine de ağzım kokuyor. Reflüm ve kronik sinüzitim var acaba ondan mı oluyor diye düşündüm. Bulamadım. Doktora gittiğimde ağız gargarası önerdi. Başka önerisi olan var mı? Cidden çok rahatsız olmaya başladım bu konudan.
Bademcik taşınız olabilir mi ? Onda değil fırçalama ağzını çamaşır suyuna yatırsan yine geçmez o koku.

Bende de çürük yok ama ağız kokusu oluyor maalesef sinüzit var ondan sanırım

Eski dolgular,diş taşları bademcik taşları mide reflüsü ,sinüzit yapabılır
Arayüz diş fırçası diş ipi kullanın dilinizi fırçalayın mide için doktora gidebilirsiniz
Bademcik taşındansa eğer onunda çaresi vardır mutlaka

Sabahları ağzını bir tatlı kaşığı hindistan cevizi yağıyla 10 dakika çalkalayıp tükür. Çok etkisi oluyor. Birde mümkün olduğunca şekerli gıdalar tüketmemeye çalış.

koku içten geliyorsa bitkisel bi hap vardi onu içiyorsun nefesin mentollü kokuyordu falan oyle bisi hatirliyorum arastirin isterseniz bilmiyorum hala satisi var mi

Reflüden.
Eliminasyon diyeti yapsan bir süre çok rahatlarsın.
Sabahları elma sirkeli su iyi geliyor.
Yemekten yarım saat önce su içmeyi kes. Yemekle sıvı tüketme.
Yemekten sonra 1 saat su içme.
Ama gün içinde 3 litre su iç.
Süt ürünlerine dikkat. Özellikle direkt süt içme.
Paketli gıdalar alkol sigara kötü etkiliyor.
Çiğ soğan sarımsak mahvediyor.

Boğaz reflüsü + sinüzit var bende çok dikkat ettiğim halde özellikle sabahları bu durumu yaşıyorum , ben spreylerde kullandım faydasız , bir arkadaş sirke demiş çok doğru sabahları sirkeli su yapıyorum bana iyi geliyor , ama bu reflüyü de tetikleyebilir bazı insanlarda doktora danışmak en iyisi 😊

X