ağız dışı aparey hakkında bilgi

sivastrabzon

hem şiirsin sen, hem şair..
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2017
2.705
9.771
Merhabalar.. 12 yaşında kızımın alt ve üst dişleri arasında boşluk var. Doktor ağız dışı aparey takılacağını, tedavisinin birkaç sene süreceğini söyledi. Kızımda senelerdir dişleriyle ilgili takıntıları nedeniyle sorun yaşıyoruz zaten sürekli. Süt dişleri bile sallanırken çıkmasın, kanamasın diye sallanan dişin olduğu bölgeyi hiçbir şeklide kullanmadı. Sürekli diş taşı temizliğine gidiyoruz bu yüzden.. Artı bir de yemek sorunu var hem az hem de çok yavaş yiyor bu yüzden kilosu da çok düşük. Şimdi bu aparey takıldığında bu sorunların artarak sürmesinden korkuyorum.. Tedavi sonrası diş teli de olacak sanırım. Özellikle apareyin kullanımı nasıl, dışarıya vereceği görüntü bakımından onu olumsuz etkiler mi ve yaptırmazsam ileride ciddi bir soruna yol açar mı? Gerçi her şartta bunu taktıracağız ama yine de beni rahatsız ediyor bu düşünceler.. Çok aradım ama bunların cevabını bulamadım bir yerde, çocuğunda bunu kullanan var mı? Bana bilgi verebilecek biri var mı aranızda?
Not: Aparey hareketli mi sabit mi olacak bilmiyorum, ilk defa duyduğum ve bilmediğim için de (sonradan öğrendim) bir şey sormadım haliyle ..

X