Afrika Kurban Kesimi

cinnabon

Guru
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2012
1.793
2.264
32
Merhaba , hamile olunca kurban kesmek için adak adamıştım. Kendimiz kessek eti dağıtacak yerimiz yok acaba şu Afrika’daki derneklerin birinde mi kestirsek diye düşündüm ama eşim güvenilir değil onlar diyor. Daha önce tecrübe edeniniz var mı ?

Son düzenleme:
Kuzenim her yıl kestiriyor tam nere bilmiyorum ama etler dağıtılırken kurban kesilirken video resim atıyorlarmış

Merhaba , hamile olunca kurban kesmek için adak adamıştım. Kendimiz kessek eti dağıtacak yerimiz yok acaba şu Afrika’daki derneklerin birinde mi kestirsek diye düşündüm ama eşim güvenilir değil onlar diyor. Daha önce tecrübe edeniniz var mı ?
Türkiyede olan bir kuruma bağış yapsanız? lösev darrüşafaka vs. güvenilirliği kanıtlanmış kurumlar.

Doğru söylüyorsunuz bi araştırayım. Onlarda da kurban kesimi oluyor mu , biliyor musunuz ?
evet birkaç bağış türü oluyor atıyorum eğitim, genel bağış, kurban bağışı falan.
siz özellikle kurban kesilsin istiyorsanız o seçenekten bağış yaparsınız, bir tutar belirliyorlar zaten.
benzer düzgün kurumlar var bakın bence. malum ülkemizde bir çok kadın ve çocuk bakıma muhtaç ve yetersiz bağışlar.

Ben onceki yil Turkiyede gecen yil Afrikaya yaptim. Acikcasi tanidigim olmasa onceki yil kesimden bile Supheye dusmustum sonra kendi imkanlarim ile bilgi aldim Afrikaans ise aninda msj geldi video da geldi sanirim emin degilim. Ucuz olmasi hayvanciliktan baska secenekleri yok ve cok var diye, ulkemizdeki gibi degerlendirmeyin.

Ben onceki yil Turkiyede gecen yil Afrikaya yaptim. Acikcasi tanidigim olmasa onceki yil kesimden bile Supheye dusmustum sonra kendi imkanlarim ile bilgi aldim Afrikaans ise aninda msj geldi video da geldi sanirim emin degilim. Ucuz olmasi hayvanciliktan baska secenekleri yok ve cok var diye, ulkemizdeki gibi degerlendirmeyin.
Türkiye de video falan atmıyorlar mı ?

ben atanınca kurban bağışı için adak adamıştım. löseve bağış yaptım. benimde öyle bağış yapacak bir yerim yoktu. bir süre sonra mesaj geldi kurbanınız kesilip bağış yapılmıştır diye.

Ben gözle görmediğime inanmıyorum acıkcası.
Benimde var 3 tane adağım :KK70: bı turlu kısmet olmadı kac yıldır aslında müşküllükten yani. Bi yer buldum ınstagramda vıdeolu o guven verdı bana orayı deneyeceğim

X