Adetim gecikti. Testler karışık. Hamilelik var mıdır? Testlerde yanılma payı var mı?

handeasli55

Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2023
66
13
34
Merhaba. İlişkiden 10 gün sonra sabah ilk idrarımla erken gebelik testi yaptım iki çizgi çıktı ama biri silikti. Daha açık kırmızı ya da pembeydi. Ben de negatif diye düşündüm. Daha sonra belki hamileyimdir bir kere daha yapayım dedim ilk testten yaklaşık bir hafta sonra yine erken gebelik testi yaptım. Bu defa belirgin şekilde tek çizgi çıktı. İki gün önce yine erken gebelik testi yaptım yine negatif çıktı. Ben de hamile değilim diyerek adetimi beklemeye başladım ama adetim hala gelmedi. En son 27 haziranda adet olmuştum. Normalde adetim 2-3 gün erken gelirdi. Bir hafta önce adet belirtileri yaşadım. Karın ağrısı göğüslerde şişlik bel ağrısı. Ek olarak sıcak basması ve hafif mide bulantısı yaşadım. Ama şimdi bu belirtilerin hiçbiri yok ve adet de olmadım. Sizce hamilelik olabilir mi? Böyle bir durumu tecrübe ettiniz mi hiç? Ya da testlerde yanılma payı okuyor mu? Mesela gebelik varken negatif çıkan birileri oldu mu? Yorumlarınızı bekliyorum? 💖

Gebelik testinde negatif yanlış sonuç çıkabiliyor (idrara daha geç geçiyor hormonlar). Kan testi yaptırmanızı öneririm hemen çıkar orada gebelik varsa

Merhaba bende de aynı şey oldu önce silik çıktı sonra test yapıyorum tek çizgi çıkıyor peki sizdeki durum nedir merak ettim

X