Adetim 2 gün gecikti...

BurcuMucizeiihtisam

bekle
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2009
561
3
son adet tarihim 6 nisan,yumurtam 19 nisanda çatladı doktorum söyledi bunu.
3 mayıs adet günümdü ama olmadı.bugün gecikmemin 2.günü
hiçbir adet belirtim yok; göğüslerimde ağrı ve şişlik olurdu yok,
Sinirlilik olurdu yok.
Ama gebelik belirtiside yok; ateşim düşük 2 gündür 36,4 sadece ondan önce 36.3 tü.
Gebelik testlerim negatif.
yumurta çatladıktan 14 gün sonra adetin gelmesi gerekiyor.
yumrta zamanında çatladığı halde neden gecikme olur anlayamıyorum.doktor takibinde olmasam yumurtam geç çatlamıştır dicem ama bu ihtimalde yok.
Desteğinizi bekliyorum bana akıl verin.boshayallersmile

yumurtlamamı takip etmedim hiç bir adetimde öncekilerde de takip etmedim şaşmadan adet oldum ama bu ay birçok kişiden duyuyorum bunu herkesin adeti geç geliyo inşallah sorun yoktur

Eğer zamanında çatlama olmuşsa ama geç yerleşme olmuşsa bhcg hala 25in altındaysa idrar testinde çıkmaz. Bhcg önce kanda salınmaya başlar, mesela kanda 50dir ama idrarda daha azdır ve testte çıkmaz. Gününüz geçtiyse, belirtinz yoksa, 3-4 gün içinde kan testi yaptırın derim. Yalnız şu ihtimali de düşünün böyle durumlarda -inşallah olmaz ama- tutmayacak bir gebeliği de tespit edebilirsiniz. Bütün hamileliklerin yüzde 50si adet zamanı civarında adet gibi sökülür. Kadın bunu farketmez. Bu da genelde genetik problemlerden oluyor. Yani bu riski göze alarak kan testi yaptırın. Mesela 5.7 çıkan bir kişinin ertesi gün kanaması başladı. Ama 10 çıkan bir arkadaşım maşallah şu an hamile.

Eğer zamanında çatlama olmuşsa ama geç yerleşme olmuşsa bhcg hala 25in altındaysa idrar testinde çıkmaz. Bhcg önce kanda salınmaya başlar, mesela kanda 50dir ama idrarda daha azdır ve testte çıkmaz. Gününüz geçtiyse, belirtinz yoksa, 3-4 gün içinde kan testi yaptırın derim. Yalnız şu ihtimali de düşünün böyle durumlarda -inşallah olmaz ama- tutmayacak bir gebeliği de tespit edebilirsiniz. Bütün hamileliklerin yüzde 50si adet zamanı civarında adet gibi sökülür. Kadın bunu farketmez. Bu da genelde genetik problemlerden oluyor. Yani bu riski göze alarak kan testi yaptırın. Mesela 5.7 çıkan bir kişinin ertesi gün kanaması başladı. Ama 10 çıkan bir arkadaşım maşallah şu an hamile.
Canım çok teşekkür ederim özenin için cevabın çok açıklayıcı olmuş.
Allah bebeğini senden ayırmasın.
Biraz rahatladım.Bugün drumada danışıcam.
Kan testi için fazla bekleyemem ama 4-5 gün daha beklicem.
fazla bekleyemem çünkü hipotiroidim var tehlikeli olabilir geç öğrenmem.a.s.

evde yapılan testlerde çıkmayabiliyor en kesin sonucu kan tahlili yaptırıp öğrenebilirsiniz.bende doktor kontrölünde hamile kaldım.çatlatma iğnesi olmuştum yumurtanın çatlama günlerini biliyordum.ben adet döneminde iki gün önce kanda baktırdım çok düşük çıkmıştı.inşallahta hamilesinizdir

evde yapılan testlerde çıkmayabiliyor en kesin sonucu kan tahlili yaptırıp öğrenebilirsiniz.bende doktor kontrölünde hamile kaldım.çatlatma iğnesi olmuştum yumurtanın çatlama günlerini biliyordum.ben adet döneminde iki gün önce kanda baktırdım çok düşük çıkmıştı.inşallahta hamilesinizdir

Desteğiniz ve ilginiz için teşekkür ediyorum.inşallah hamileyimdir.
bugün gecikmemin 3.günü benim.

arkadaşlar normalde 226 ve ya 27 günde 1 kesin adet olan biriyim ilk defa bu ay adet günüm değişti i eylülde olöuştum en son bugün 1 ekim ama hala adet olmadım test yaptım negatif çıktı ilk defa bu ay korunmadık adet gecikmem ondan dolayı olabilir mi bi de hamile olmayı çok istiorum psikolojikte olabilir mi lütfen yardımcı olursanız sevinirim

ben 1hafta önce test yaptırmıştım adet gününden önce 1.20 çıktı.13 ekimde olmam gerekiyodu ama olmadım daha 2 gün gecikti.sizce hamilemiyim..:26:

slm canım.ben adetimden 1hafta önce kanda test yaptırrmıştım 1.20 çıktı.13 ekimde olmam gerekiyodu ama olmadım daha 3gün gecikti sence hamilemiyim ya çok istiyorum...

X