Aile Planlaması adete giremiyorum

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Gunes akin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2019
6
1
31
Ben evliyim 5 çocuğum var son doğumdan sonra doğum kontrol hapı alerji yapıtı bende aylık iğne kulanım ve şimdi adet olamıyorum ama bir yıldan fazladır iğne kulanım şimdi adeti hiç yok daha önce 7 gün oluyorum şimdi 3 gün oluyorum odada Ped kulanmiyorum

Niye riskli yöntemlerle korunma gereği duydun ? Esin korunsaydi prezervatif le.. doğum kontrol hapı spiral iğne bunların hepsi uzun vadede kadın vücuduna zarar veren şeyler. Ve 1 yıl boyunca nasıl iğne kullanmaya cesaret edebildiniz hayret ettim

İğneler inanılmaz bir şekilde adeti kesiyor. Doktorunuzun sizi uyarması lazımdı. Ben de kullandığımda benzer durum 6.ayda ortaya çıkmıştı. Hemen iğneyi bıraktık. Bayram sonrası mutlaka doktorunuza gidin durumunuzu anlatın. Bir sürü kür yapmıştım düzgün regl olabilmek için hiçbiri işe yaramadı. Sizde hiç olmadı leke var bende leke bile gelmiyordu 1 damla ile son 6.ayımda regl olmuştum. Ayrıca feci sinir, baş ağrıları da yapmıştı.

26 yaşına 5 çocuk şok bir durum, bu kadar sorumluzluk hayret verici, niye bu kadar yipratiyorsunuz bedeninizi, korunması gereken erkekler, siz değilsiniz, size de yazık, çocukların geleceklerine de

X