Adete 10 gün kala yerleşme kanamsı olurmu?

Aslında bu konuıarda bilgisizim.Ben yumurtlamayı ekimin 5 i biliyorum ama test yapmadım.Öyle akıntı oldu onu yumurtlama zann ediyorum.Normalde döngüm 31 gün.Benim de bahsetdiyim akıntı ekimin 12 de oldu, adetim ise ekimin 23 ne olmalı.Açıkcası şaşırdım hep diyorlar ya yumurta adetden 14 gün önce olur benimde yumurtlama aslında ekimin 9 da olmalı.Şimdi yumutlama hep 14 gün öncemi olir ya değişik zamanda da mı ola bilir.Mesela bahsetdiyim akıntı yumurtlama akıntısıysa adete 11 gün kala yumurtlama olurmu ki onu bilemedim

Şimdi şöyle her kadında yumurtlama adetten 14 gün önce olmaz. Bunu genelde adetten 14 gün önce olur diye söylüyorlar. Ben de bu ay ilk defa ovulasyon testi kullandım. Adete 10 gün kala çatlama oldu. Bazen de adet bittikten birkaç gün sonra yumurtlama görenler oluyor. Yani tahmini yumurtlama takvimlerine göre hareket etmek pek mantıklıca değil. Ya adet bittikten sonra düzenli 2 günde 1 ilişki olması lazım ya da ovülasyon testi ile yumurtlama ne zaman öğrenip ona göre ilişki zamanlamasını ayarlayabilirsiniz. Ya da ya tutarsa deyip akışına bırakabilirsiniz. Bir de yumurta akı gibi akıntı olduktan birkaç gün sonra da yumurtlama olabilir. Akıntıyı gördüğünüz gibi yumurtlama oldu demek değil. Adete 11 gün kala da yumurtlama olabilir.

Belki de pembemsi akıntı dediğim yumurtlama akıntısıymış.O günleri de değerlendirmedim ağrım da vardı alt karın bölgesinde.Yerleşme kanaması sandım))Kısmet.Bir anket açmayı düşünüyorum bu konuda bilçeyenlere yardımcı olçak için

Adet oldunuz mu ne durumdasiniz

Adetinizin kac gun surdugunu bilemeyecegimden adetin ilk gununu baz alirsaniz kacinci gunde iliski yumurtlama vs oldu acaba. Hayirli olsun bu arada.
7 gün sürüyor yaklaşık.tüm ay boyunca gün aşırı birliktelik oldu bebek istediğimiz için o yüzden kestiremiyorum ama yumurtlama kanamadan bir iki gün önce oldu diye tahmin ediyorum yani adet bittikten 5 gün sonra yumurtladım büyük ihtimalle akıntım olmuştu çünkü

Anladim. Benim ilk adet gunu 9 ekim ilk gunden itibaren 12. Gun yani ekim 20 de ara kanama oldu ama yumurtlama takibi yapmadim. Kanama yumurtlama oncesindemi oluyor yoksa sonrasindami bilemiyorum ama 11. Gunden itibaren gun asiri iliski oldu. Bu ay ilk defa planli boyle oldu acikcasi heyecanliyim hamilelik olur mu diye. Dollenmede belirti olurmu diye kendimi dinlemekten kafayi yedim. Zamanda gecmiyor diger adete kadar.

Kanamanın iki ihtimali var.1. Yumurtlarken kanama olabiliyormuş kanallarda 2. Yumurta döllendiktsn sonra yerleşirken olan kanama.benim çok keskin bir ağrı ile birlikte olmuştı kanamam mesela.ama onun dışındaki belirtiler adet belirtileri ile aynıydı o yüzden hiç belirti aramayın

Farkindayim aslinda iste ama bu ay ilk deneyince bir belirtim olmasi icinde cok erken zaten. O dediginiz yerlesme kanamasi degil benimki zaten yumurtlama olurken hormon degisiminden kaynakli olan kanama. Yerlesme kanamasi olmasi icin bile erken bir tarih adete yakin oluyormus genellikle. Siz hamilemisiniz bu arada.

Hamilemisiniz diye sormusum cok ozur dilerim ben diger konuya yazilan yorumla karistirdim bakmadan. M morganlafaye

merhaba kızlar daha önce buraya yazmıştım adetime 11 gün kala açık pembe bir kanamam oldu bir buçuk gün sürdü.herkes yumurtlama kanaması olabilir demisti. Ama adet günüm 2 gün gecikti sizce yumurtlama kanaması mi böyle mi olur yaşayan varmi yoksa yerleşme kanaması mi yani yerleşme kanaması adetten 11 gün önce olur mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…