Gebeliğe Hazırlık ADET VE HAMİLELİK

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Zehra_5934

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2021
186
45
25
Geçen pazartesi kan verdiğimde betam 1.20 çıktı ve yaklaşık 13 gün gecikmem olmuştu cumartesi günü adet gibi geldi ama önceki adetlerime benzemiyor yoğunluk az doktorum yarın tekrardan kan vermemi istedi hamilelik olabilir o şekilde adet gelebilir dedi bu ne kadar doğru bilemedim açıkçası hamilelikte adet gören var mı ?

Klomen falan mı kullandın neden gecikme oldu hormon testi istemedi mi

Hayir hiçbirşey kullanmadan battan 15 gün geçti gelmedi pazartesi baktırdım 1.20 idi doktor geç döllenme olabilceni söyledi yarin tekrar istedi testleri ama 2 gün oldu ara ara adet kanaması geliyor

Ve sanki yarın kesilcek gibi de geliyor bana
Bence prolaktin hormonu yükselmiş gebelik olsa çıkardı. Sen her ay konu açıyorsun canım demek ki bebek isteğin çok fazla. Peki klomen femara çatlatma iğnesi kullandın mı rahim filmi çektirdin mi eşin sperm testi verdi mi adetin 3. Günü hormon testleri yapıldı mı. Ben bunları soruyorum ama yönlendirmek için bazen oturup beklemek sadece belirti aramak bizi sonuca ulaştırmaz affına sığınarak soruyorum kırmak için değil

Hayır ne demek bende buradan bilgi öğreniyorum doğru ya da yanlış bütün testler yapıldı adetliykende eşim içinde kendim içinde allaha şükür bir problem yok ama beni şaşırtan 15 gün iki defa bu ay gecikmem oldu herhangi iğne tarzı birsey kullanmadım şuan da gerek görmedim 6.ay denemem bu ay

Diğer arkadaşın dediği gibi basit bir kist bile böyle düzensizlikler yapabilir muhtemelen tekrar gittiğinizde ultrasonda ne olduğu ortaya çıkar

Dediğim gibi hiç bu şekilde gecikmem olmazdı bu ay oldu büyük ihtimal ile hamile değilimdir inşaallah başka bişey çıkmaz aslında bu şekilde kanaması olup da 3 aya kadar hamile olduğu öğrenen insanları tanıyorum ama işte bilemedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…