Adet öncesi lekelenme

loveli

Rabbim koru yavrularımı
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2008
25.401
293
fisfisfismerhaba sorum adet öncesi yaşadığım lekelenmeler adetime 10 gün kala lekelenme yaşıyorum bu yumurtaların kalitesiz olduğunu mu gösterir nasıl bir yol izlemeliyim

fisfisfismerhaba sorum adet öncesi yaşadığım lekelenmeler adetime 10 gün kala lekelenme yaşıyorum bu yumurtaların kalitesiz olduğunu mu gösterir nasıl bir yol izlemeliyim

Benim de 1 gün önceden lekelenmeler başlar oldu, yumurtalar kalitesizmi oluyor demekmiş bu... :uhm:

aynı sorunu bende yasıyorum.zaman zaman 10-12 gun oncesınde ara kanamam oluyor.bir kaç damla halinde.6-7 aydır gebede kalamadım.bizi bilgilendirirseniz seviniriz.teşekkürler.

Hepinize Merhaba,

Umarım forumumuz hepiniz için faydalı olur. Sorularınız için teşekkür ediyoruz öncelikle.

Adet öncesi lekelenmeler yumurtlamaya bağlı olabilir. Bununla ilgili hormonal düzensizlikler olabilir. Bu düzensizliklerle ilgili bir jinekoloğa başvurmanız gerekebilir.
Sağlıklı günler dileriz.

Merhaba benim reglim çok düzenlidir ve 28 günde bir olurdum. Geçen nisan ayında septum nedeniyle laparoskopi ve histeroskopi oldum. Ameliyatatn sonrada reglim düzenli geldi fakat bir kaç ay sonra aniden bir yumurtalık kisti oluştu ve iç kanama yaparak patladı o dönemdede hormonlrım ve reglim düzenliydi. Fakat 2 ay önce reglim 15 gün gecikti bu ayda 5 gün gecikti. Bende her regl öncesi ufak siyah dokular gelirdi ve ardından 6 saate reglim başlar ve kesilirdi. Fakat bu ay aralıksız 1,5 gün sadece kahve lekelerle o doku gibi şeyler geldi. Sonra bir gün tamamen herşey bitti ardından tekrar başladı bir gün bile sürmeden kahve kırmızı şekilde sürdü aynı gün bitti. Normalde 5 6 gün çok yoğun bir şekild hasta olurdum iki aydır bunla karşılaşıyorum 26 yaşındayım acaba erken menopoazamı giriyorum.

Son düzenleme:
benim adetlerim düzenli mesela ayın şu tarihinde adet olacağım desem oluyorum yani kırmızı olarak ama ondan önce 10 gün kahverengi lekelenme oluyor burada bir dr demiştim o bana öyle demişti ondan sonra gitmedim ben de hamile kalmaya çalışıyorum bir eksilik var ama hangisi hangi hormon östrojen olabilir ben önceden doğum kontrol hapı kullandım ondan olmuş olabilir mi evlenmeden önce lekelnme 3 gün olurdu dr normal birşey olmaz demişti ama bu sefer uzunn oluyor hakkımızda hayırlısı olsun bilgi edinen yazsın olur mu

Merhaba benim reglim çok düzenlidir ve 28 günde bir olurdum. Geçen nisan ayında septum nedeniyle laparoskopi ve histeroskopi oldum. Ameliyatatn sonrada reglim düzenli geldi fakat bir kaç ay sonra aniden bir yumurtalık kisti oluştu ve iç kanama yaparak patladı o dönemdede hormonlrım ve reglim düzenliydi. Fakat 2 ay önce reglim 15 gün gecikti bu ayda 5 gün gecikti. Bende her regl öncesi ufak siyah dokular gelirdi ve ardından 6 saate reglim başlar ve kesilirdi. Fakat bu ay aralıksız 1,5 gün sadece kahve lekelerle o doku gibi şeyler geldi. Sonra bir gün tamamen herşey bitti ardından tekrar başladı bir gün bile sürmeden kahve kırmızı şekilde sürdü aynı gün bitti. Normalde 5 6 gün çok yoğun bir şekild hasta olurdum iki aydır bunla karşılaşıyorum 26 yaşındayım acaba erken menopoazamı giriyorum.

Merhaba,

Adetinizin 3.günü mutlaka bölgenizdeki jinekoloğa giderek hormon tahlilleri yaptırılmalısın, bununla birlikte olduğunuz ameliyatın etkisini araştırmak amacıyla rahim filmi de çekilmesinde fayda vardır.
Saygılarımla,

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba! Bana hidrosalpenks var demislerdi once baya buyuk dediler sonra kuculmus gibi dediler ben tamamiyla kendiliginden bundan kurtulabilirmiyim yoksa kuculmesi mumkun degil mi? Bu durumda tek care tup alinmasi mi gerekir yoksa baska caresi var mi? tesekkur ederim!

Merhaba,

Adetinizin 3.günü mutlaka bölgenizdeki jinekoloğa giderek hormon tahlilleri yaptırılmalısın, bununla birlikte olduğunuz amliyatın etkisini araştırmak amacıyla rahim filmi de çekilmesinde fayda vardır.
Saygılarımla,

İlginiz için çok teşekkür ederim. Bana ameliyat bittikten sonra baygınken rahme ilaç yollayarak bakıldığını tüplerimin açık olduğu ve artık rahmin tamamen boş olduğu söylendi. Bu regl düzensizliğin acaba operasyonla alaksı varmıdır? Birde rahim anomalisi olan kişilerde rahim ağzı yetmezliği yada kısalması dah çok görülüyormuş ve diğer insanlara göre gebe kalmak daha zor oluyormuş diye bazı sitelerde okudum doğruluk payı varmıdır?

Ardı ardına çok soru soruyorum kusura bakmayın ama çok merak ettiğim bişey var. Ameliat sonrası kontrolümde doktorum yumurtalıklarmın takviyeye ihtiyacı olduğunu ve yumurtalık takibi ve ilaç kullanmam gerektiğini söyledi. Böyle bir şey ameliyatta analaşılırmı? Ve benim reglim o zaman gayet düzgündü.

Tekrar çok teşekkür ederim.

Merhaba! Bana hidrosalpenks var demislerdi once baya buyuk dediler sonra kuculmus gibi dediler ben tamamiyla kendiliginden bundan kurtulabilirmiyim yoksa kuculmesi mumkun degil mi? Bu durumda tek care tup alinmasi mi gerekir yoksa baska caresi var mi? tesekkur ederim!

Merhaba Kuka,

Hidrosalpenks durumunun detaylı incelenmesinde fayda vardır. Rahim filminize bakılmalı ve ultrason tetkikleriniz yapılmalıdır. Eğer gebelik oluşumu ile ilgili bir problem varsa (kısırlık söz konusu ise) hidrosalpenks in mutlaka alınması düşünülmeli ve tedavi bu doğrultuda planlanmalıdır.

Eğer kısırlık söz konusu değilse beklenmelidir. Bu konuda sizi en doğru şekilde yönlendirilebilmek için kısırlığın gerçek anlamda yönetilebildiği bir infertilite merkezinden destek almanızda yarar görmekteyim.

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Dr.OsmanOzgun.benim adet günüm normalde 24 ünde...yane 24 aralıkta adet gördüm...ocak ayında 14-15 inde bir gün pembe bir leke,ertesi gün açik kahverengi bir leke geldi... test yaptım negatif çiktı..bir kaç gün once kan testi yaptım sonuç 0.83..bugun 1 şubat ve adetim hala gelmedi....adet belirtileri daha yok...neden olabilir acaba

Merhaba Dr.OsmanOzgun.benim adet günüm normalde 24 ünde...yane 24 aralıkta adet gördüm...ocak ayında 14-15 inde bir gün pembe bir leke,ertesi gün açik kahverengi bir leke geldi... test yaptım negatif çiktı..bir kaç gün once kan testi yaptım sonuç 0.83..bugun 1 şubat ve adetim hala gelmedi....adet belirtileri daha yok...neden olabilir acaba

Merhaba ebruli22;

Adetinizin uzamış olduğu, sizde bir adet düzensizliği olduğu çokaçık. Kanda B-hCG (gebelik testi) yaptırınız ve gebe olup olmadığınız net biçimde anlaşılsın. Eğer gebelik yok ise, progesteron içerikli bir hap kullanarak adet görmenizin sağlanması en doğrusu olacaktır. Düzensizlik 2-3 ay daha sürecek olursa lütfen tecarübeli bir tüp bebek merkezine başvurunuz. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

merhabalar ben 5 ay önce spralimi çıkarttım normalde yada spralliyken de adet olma sürem 24/28 gün arasında olmaktaydı geçen ay ve bu ay 30 günü geçiyo 32/30 oluyo birde bu ay 32 günde adet gördüm ilk gün normal geldi 2. gün azalarak kahve rengiye döndü 3. gün kesildi bunun sebebi nedir acaba birde adet olmadan 1 gün önce akıntım vardı eşimle bir çocuk daha istiyoruz bu düzensizlik ve kavrengi lekeler sorun olurmu eyer bir rahatsızlık varsa ne gibi önlem ala bilirim teşekkürler

birde unutmadan söyliyeyim sprali çıkartırken doktrom simir testi uyguladı oda temiz çıkmıştı

merhabalar ben 5 ay önce spralimi çıkarttım normalde yada spralliyken de adet olma sürem 24/28 gün arasında olmaktaydı geçen ay ve bu ay 30 günü geçiyo 32/30 oluyo birde bu ay 32 günde adet gördüm ilk gün normal geldi 2. gün azalarak kahve rengiye döndü 3. gün kesildi bunun sebebi nedir acaba birde adet olmadan 1 gün önce akıntım vardı eşimle bir çocuk daha istiyoruz bu düzensizlik ve kavrengi lekeler sorun olurmu eyer bir rahatsızlık varsa ne gibi önlem ala bilirim teşekkürler

Merhaba MadamxL;

Bu tip adet düzensizliklerinin 1-2 ay olması normal kabul edilebilirse de, 3-4 ayı geçecek biçimde olması durumunda mutlaka doktorunuzla temasa geçmenizi öneririm. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru tedavilerle buluşmanızı dilerim.

doktor bey bizi yanıtladığınız için teşekkürler.bende size önceki sayfalarda bununla ilgili soru sormuştum.gerekli tetkikleri yaptırdım ve ara kanamanın yumurlamaya bağlı olduğu anlaşıldı.bize yardımcı olduğunuz içinsağolun.

merhaba...ben 1 yıllık evliyim adet günlerim hiç şaşmaz.şimdiyse adet olmama 1 hafta var ve açık kırmızı renkte ara ara kan geliyor.bu arada korunmuyoruz.ne olabilir?daha önce kahverengi leke gelirdi 1,2 gün önce kan gelmezdi hiç.yardımcı olursanız sevinirim.hayırlı günler...

Merhaba nezihemmm,

Bahsettiğiniz durum ara ara bazı bayanlarda yaşanabilir. Eğer bu şekilde 3 ay ve üzerinde bir süre devam edecek olursa o zaman bir jinekoloğa başvurmanızı öneririm. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

X