Aile Planlaması Adet olup hala hamile kalma Ihtimali olur mu?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Samtok5560

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2016
2
0
30
Merhaba ben adet günümden 2- 3 gün önce adet geciktirici hap kullanmaya başladım ve adet olmam gereken günden 1- 2 gün sonrada ilişkiye girdim ancak prezervatif hatası yüzünden içime boşaldı, hemen birkaç saat içinde ella tablet kullandım ve o gün adet geciktirici hapı kullanmayı bıraktım. 2 gün sonra adet oldum rahatlamıştım ancak şimdi son adetim üzerinden 40 gün geçti yani 10 gün gecikti sizce kullandığım ilaçların Bi yan etkisimi yoksa adet olmama rağmen gebelik ihtimali var mı

Lütfen yardım edin çok stres yaptım

Normal şartlarda 28 günde adetiniz oluyorsa ilişki gününüz yumurtlama gününe denk gelmiyor ki zaten hamilelikte normal adet olunmaz olunursa bi sıkıntı var demektir test yaptınız mı evinizde ? Bence hamile değilsiniz gibi gözüküyor çok zor bir ihtimal öyle pat diye hamile kalınmaz ama testinizi yapın ve bi doktoora görünün ilaçtan (ella) dolayı bi sıkıntı olabilir yanetkilerinde adet düzensizliği diye yazar ve tabiki stres birebir etkiliyor adet dönemlerimizi daha sakin olmaya çalışın

adet tarihinde döllenme oluşmaz. adet geciktiriciyi çok kisa kullandiginiz için herhangi bi etkisi oldugunu sanmam.
gecikme ise ertesi gun hapi yuzunden olabilir.
Test yapin genede siz

Adet geciktirici ella ikisi birden hormonlari altust eden 2 ayri ilac tabiki adetin gecikir tabiki duzenin bozulur normal ama emin olmak istiosan bi test al yap ama hamile oldunu sanmiorm

X