Adet olamadım

Siz ilaç bitikten kaç gün sonra adet oldunuz hatırlıyor musunuz 🌸🥲
Perşembe günü son kez içmiştim
Pazar günü de adet oldum yani 3 gün sonra.
Döngü olarak da şöyle;
Adetimin 12.gününde çatlamıştı yumurtam.
13.gün akşamı ilk duphaston u içtim
23.gün sabahı son içtim
26.gün adet oldum🥲

Perşembe günü son kez içmiştim
Pazar günü de adet oldum yani 3 gün sonra.
Döngü olarak da şöyle;
Adetimin 12.gününde çatlamıştı yumurtam.
13.gün akşamı ilk duphaston u içtim
23.gün sabahı son içtim
26.gün adet oldum🥲
Teşekkür ediyorum cevap için ben de bugün oldum yarın hormon testi vereceğim. Yumurta çatlama işlerini hiç bilmiyorum artık yarın öğreneceğim 🌸🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Bende 26 yaşındayım biz çok uğraşıyoruz yani 4 cu yılımıza doğru ilerliyoruz :) bende polikistik over var adet yılda sadece 3 Kez görebiliyordum sonra 10 kilo verdim normalde döndü adetlerim , Duphastonun içinde hormonları düzenleyici progestan var bu rahimi kalınlaştırır ve bebeğin tutunmasıni sağlar yani adet olamıyorsan düzenler adet olmana yardımcı olur hamile kalırsanda tutunmasını sağlar bu ilacı alırken hamile de kalabilirsiniz 10 gün içinde adet olmazsanız mutlaka gebelik testi yapın benim doktorum her kullanımda yaptırıyordu evde tabi benim başka sıkıntım var olmadı ama adetim düzeldi ayrıca İnositol takviyesini şiddetle tavsiye ederim tek başına da adeti düzenler ben çok zor adet olan biriydim doğum kontrol bile beni sökmezken ben vitaminle Şuan adet oluyorum Kullandığım inositol ve verdiğim 10 kilo sayesinde normale döndü herşey sadece 10 kilo daha kaldı vermem gereken ☺️🙏🏼 eğer bu sıkıntılar varsa kilo adet görememe yumurtalıkta zincirlenmiş halde kistler tiroid değeri yüksek olması bunların hepsi polikistik over bide kıllanma felan oluyor ama korkmana gerek yok yani ilk kullanımda adet olamayabilirsin aldıktan 10 gün içinde olunuyor mutlaka mesela sabah akşam 1 tane içiyordum 10 gün içiyorsun 10 gün bekliyorsun öyle 🥰 umarım güzel gelişme olur
merhaba hormon testim çıktı LH değerim 11,10 yarın görüneceğim değerin anlamını da bilmiyorum internete çok şey yazıyor siz biliyor musunuz acaba 🥲

Teşekkür ediyorum cevap için ben de bugün oldum yarın hormon testi vereceğim. Yumurta çatlama işlerini hiç bilmiyorum artık yarın öğreneceğim 🌸🙏🏻🙏🏻🙏🏻

merhaba hormon testim çıktı LH değerim 11,10 yarın görüneceğim değerin anlamını da bilmiyorum internete çok şey yazıyor siz biliyor musunuz acaba 🥲
Benim bildiğim 2,-15 arası normal ve gebe kalınacak değerdedir ama LH yani yumurtlama oluyor Hani ovulasyon testlerin üstünde de yazıyor ya LH diye hiç kullandın mı bilmiyorum ovulasyon testlerinden tamamen yumurta ile alakalı bir hormon uzun zaman sonra da adet olunca hormonlar farklı çıkabilir şimdi ilaçla hormonlar salgılandığı için gözlemlemek gerek

Benim bildiğim 2,-15 arası normal ve gebe kalınacak değerdedir ama LH yani yumurtlama oluyor Hani ovulasyon testlerin üstünde de yazıyor ya LH diye hiç kullandın mı bilmiyorum ovulasyon testlerinden tamamen yumurta ile alakalı bir hormon uzun zaman sonra da adet olunca hormonlar farklı çıkabilir şimdi ilaçla hormonlar salgılandığı için gözlemlemek gerek
Bu zaman kadar hiç ovulasyın testi yapmadım ama artık düşünüyoruz bebeğimiz olsun diye. Umarım bir sorun olmaz benim lh 11,10 fsh 6,40 değerler ne anlama geliyor bilmiyorum umarım isteyen herkesin minnoş minnoş bebişi olur amin🙏🏻🥲🌸

Bu zaman kadar hiç ovulasyın testi yapmadım ama artık düşünüyoruz bebeğimiz olsun diye. Umarım bir sorun olmaz benim lh 11,10 fsh 6,40 değerler ne anlama geliyor bilmiyorum umarım isteyen herkesin minnoş minnoş bebişi olur amin🙏🏻🥲🌸
Tatlım FSH kadında östrojen ve progestoron hormonunu ölçüyor kısırlığı belirlemek için ölçülüyor kanda genellikle 5 ve 10 arası olması normal eğer iğne vururlarsa adetten sonra yumurta büyütüp takip yaparlarsa zaten ovulasyon ve gebelik testleri yanıltır iğne etkisinden hep pozitif çıkar iğne vurmadığın ve yumurtlama döneminde evde test edebilirsin yumurtlama günlerini değerlendirebilirsin 🤷🏻‍♀️ Rabbim ol der olur bizimde uzun zaman oldu 🥹🙏🏼 zaten bu değerler adetin başında özellikle LH dediğimiz değer normal bir artış olur yumurtlama döneminde tavan yapar ve yine düşer sonra normale döner yine her ay olduğu gibi :) o yüzden sık takip iyidir 👍 güzel haberlerle inşallah yaz yine doktora gidersen🙏🏼

Tatlım FSH kadında östrojen ve progestoron hormonunu ölçüyor kısırlığı belirlemek için ölçülüyor kanda genellikle 5 ve 10 arası olması normal eğer iğne vururlarsa adetten sonra yumurta büyütüp takip yaparlarsa zaten ovulasyon ve gebelik testleri yanıltır iğne etkisinden hep pozitif çıkar iğne vurmadığın ve yumurtlama döneminde evde test edebilirsin yumurtlama günlerini değerlendirebilirsin 🤷🏻‍♀️ Rabbim ol der olur bizimde uzun zaman oldu 🥹🙏🏼 zaten bu değerler adetin başında özellikle LH dediğimiz değer normal bir artış olur yumurtlama döneminde tavan yapar ve yine düşer sonra normale döner yine her ay olduğu gibi :) o yüzden sık takip iyidir 👍 güzel haberlerle inşallah yaz yine doktora gidersen🙏🏼
Amiiiiiin inşallah kuzum benim 🙏🏻🌸🌸

X