Adet kanama miktari

Falafella

Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2020
32
25
35
Kizlar bunu kimseye sormadim dolaysiyla bilmiyorum normal mi Ben adet gorurken ozellikle ilk uc gun tuvalete oturdugumda 4 5 saniye boyunca kesintisiz muslugu yarim acmissiniz gibi kan geliyor Saatte bir oluyor bu. Hepinizde boyle musluktan akar tarzda bi kanama oluyor mu bu normal mi yoksa benden baska herkeste damla damla mi geliyor

Bide gulunce oksurunce hapsirinca yine musluktan akar gibi ani bir kan bosalmasi oluyor ya da uzun sure oturup ayaga kalktigimda. Tuvalete yetistigimde coktan kan revan icinde kalmis oluyorum

Bahsettiğiniz "kan revan" durumu normal bir durum değil. Aşırı regli kanamaları ihmal edilmemeli.
Tuvalete oturduğunuzda yaşanan 4-5 saniyelik(!) akıntı durumu, uzun süre oturduğunuzda biriken kanın ayağa kalktığınızda akması falan normal şeyler. Ama genel olarak pedden taşmayan akıntılar olur bunlar. Her defasında pedden taşacak şekilde oluyorsa doktora gitmekte fayda var

Evet pedden tasacak kadar yani her tuvalete saatte 1 gittigimde 1 ped dolmus oluyor o kadar bir durum iste normal mi bilmedigim icin doktora da gitmedim hic ama tedavisi var mi ki sanki her seye dogum kontrol hapi verip yolluyolar gibi geliyo bana

İkinci paragraf kısmen bana uyuyor ki o da her ay değil tabi ki. Fakat doktora sormalısınız. Bu kadarı bana normal gelmedi.

Evet pedden tasacak kadar yani her tuvalete saatte 1 gittigimde 1 ped dolmus oluyor o kadar bir durum iste normal mi bilmedigim icin doktora da gitmedim hic ama tedavisi var mi ki sanki her seye dogum kontrol hapi verip yolluyolar gibi geliyo bana

Bekaret durumunda ne yazık ki çok fazla seçenek yok. Genelde doğum kontrol hapı tercih ediliyor. Cinsel birliktelik sonrası sorunun ne olduğuna göre bir tedavi seçiliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…