Jinekoloji Adet kabı (menstral kap) sızdırması

KulubX

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2018
104
42
30
Merhaba hanımlar,3 dönemdir regl kabı kullaniyorum pembe s beden ,regl 1.gunjm hep yoğundur o yüzden çok sık döküyorum kabımı ama yinede sızdırma yaşıyorum ,her defasında minik delikleri kapanmış oluyor ..buna bir çözüm önerisi olan var mı ? Çok şaşkınım

4 aydır ben de kullanıyorum, yoğun günlerde 2-3 saatte bir yenilediğim oluyor, önerim; öncelikle kendi adet düzeninizi takip edin ilk dönemler bu tür sorunlar olacaktır kendi düzeninizi öğrendikten sonra kullanmak daha kolay olacaktır.
Sızdırma dediğin şey aslında şu; kanamalar her zaman sıvı ve akışkan olmuyor bazen avuç içi kadar kan pıhtısı atılıyor tek seferde ve kullandığımız kaplar içini anında dolduruyor o küçük delikler sayesinde de ince ve akışkan kan dışarı sızıyor, zaten sızmazsa sorun olur, bunu fark edip sızmadan yenilemek için de arada kontrol etmek lazım, ha bir de hava boloncuğu bir şey hissediyorum o durumlarda ben bunu hissedince fark ediyorum, bu dediklerime dikkat edin daha sağlıklı bir deneyim yaşarsınız, zamanla da alışırsınız, adet kabı regl olmanın en sağlıklı, en temiz ve en ekonomik yolu.

Cevabınız icin teşekkür ederim evet bende ilk iki gün daha sık kontrol etmeye başladım ayrıca kabı büyütsem mi ki diye de düşünüyorum ama artık bende kullanırken o hava boslugu hissi.gleir gelmez lavaboya koşuyorum

ben de S kullanıyorum üretici firma bu boyları doğum yapma kriterlerine göre belirliyor, bence büyütmeye gerek yok sadece içinde tutunmuyorsa düşüyorsa büyük almak gerekli diye düşünüyorum, çünkü hacmine göre değil genişliğine göre bedenleri değişiyor diye düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…