Aile Planlaması adet görmediğiniz günlerde hapa başlama

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

heretic101

Üye
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2012
4
0
merhabalar

aranızda ilk olarak değil ama ara vermiş ve tekrar kullanmış veya bilgisi olan kişiler vardır eminim.

ben bundan 6 ay evvel 3 sene boyunca kullandığım d.kontrol hapı olan desolett e ara verdim. hapın olası tüm yan etkilerinden haberdarım. 6 aydır içmiyorum ve her 25 veya 26. gün adet görüyorum. yalnız bekar hanımlara veya deneyimi olan hanımlara sorum olacak. lütfen cevaplarken önyargılı olmayalım. ben erkek arkadaşımla bir gezi planlıyorum ama onun işi sebebiyle belirli bir tarih ayarlamamız gerekiyor. onun izinli olduğu ve geziye uygun olan günlerde benim regl dönemim başlıyor.

hapa normalde adetin 1 ile 3. günleri arasında başlanır ama benim adetim geçeli 12 gün oluyor. ben adet görmediğim bugünlerde hapa başlasam korunma sağlar mı acaba? ve adet günümü en azından 4-5 gün geciktirmem gerekiyor. kısacası adet görmeden hapa başlamak boşa kürek çekmek mi olur?

şimdiden çok teşekkür ederim kızlar..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…