Aile Planlaması Adet Geciktirme Hapı Kullanan Var mı?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

zzeyy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2006
274
9
45
kızlar adet geciktirici ilaçlarla ilgili bilgisi olan var mı? Kullanmayı düşünüyorum da. Ama size de bir sorayım dedim.

canım ne için kullanacağına bağlı... ben kullandım bir kere. bi zararını görmedim. ama herkeste aynı şey olmuyo.. regl olduğun zamanki ruh halini devam ettiriyosun, sinir, şişlik falan.. çok mecbur değilsen kullanma bence...

ben yazları kullanırım hiç yan etkisini görmedim regl belirtileride olmadı bende ama herkeste farklı tepki verebilir bir doktora danışıp kullan ben öyle almıştım

havuza giderken bir defalık kullandım.Bişey olmadı ama. yine de etkileyebilir.mecbur kaldım da aldım. herkesin bünyesi farklı.Yan etkileri olmaz sen de inşallah :1yes2:

ben de yaz tatillerinde 2 kez kullandım. pek zararını görmedim ama yine de sık kullanma derim.

yazın kullamıştım zararı olmadı ama tabiki sık kullanmak vücudun düzenini bozabilir gerekli olmadıkça kullanmamak lazım derim..

Ben de birkaç kez kullandım, hiçbir yan etki yada zararını görmedim. Yanlış hatırlamıyorsam ilacın adı "prosasiston" du...

geciktirici hapı regl olmana 1-2 gün kala alma o zamn regl olmanı engellemiyor ve yumurtalarına zarar verebilir bu kurala uyarsan hiç bir sakıncası yok bende kullandım...

geciktirici hapı regl olmana 1-2 gün kala alma o zamn regl olmanı engellemiyor ve yumurtalarına zarar verebilir bu kurala uyarsan hiç bir sakıncası yok bende kullandım...

Zamanlama konusunda haklısın,sanırım en az 5 gün önce almak gerekiyor aksi taktirde değişen hiçbişey olmuyor(tecrübeyle sabit).Normalden daha yoğun geçirmiştim günlerimi üstelik:1shok:

sanırım bu kullandığınız hapla alakalı bir durum ben çok gerekli durumlarda kullanıyorum zaten çok mecbur kalmadıkça sık sık bu tür hapları kullanmak pek de iyi bir şey değil ama bazen tam tatile çıkacağınız zamana denk geliyor ya da çok özel bir güne

benim kullandığım hapı ben 2 önce alıyorum ki zaten propektüsünde de öyle yazıyor ve geçikmesini istediğim sürece içiyorum yani aldığınız hapın prospektüsündeki talimatlara uyarsanız sorun çıkmaz ama tabi ki en iyisi bir doktora danışmaktır her zaman

ben de tatile giderken bir kere kullanmıştım hiç bir yan tesirini görmedim eve döndüğüm günde adet gördüm

Geçen yıl 3 kez kullandım bunlar heray arka arkaya değildi ilacı içtiğin süre içinde regl olunmuyor ama ilacı almayı kestiğin an yada 1 gün sonra regl olabiliyorsun.Diğer gördüğün regl döneminde çok farklı geçmiyor.Sadece 3 kez kullanıp deneyim kazanmış biri olarak sadace kullanıp kestiğin an ilacı regl dönemi daha az ve kısa sürüyor. Doktor tafsiyesi ile almıştım yan etkisi yok sadece bu ilacı sürekli kullanırsan yumurtlama dönemin sapıtıyor o kadar. Alışkanlık haline gelmemek şartıyla sorun yok.Sevgiyleeee

hayır doğum kontrol hapı değil regl geciktirici diye eczanelerden alabilirsin bende kullandım düğün günüme denk gelmişti regl olmama 3 gün kala kullanmaya başladım 10 gün kullandım ilaç bittikten 3 gün sonra regl oldum bi sakıncasını görmedim

ben bu yaz her ihtmale karşı tatilimin son günleri zehir olmasın diye kullanmıştım. Ama sadece 2 gün kullandım, hiç bir değişiklik görmemiştim adetimde. Ama sık kullanan arkadaşlarım var ve uzun süreli kullanıyorlar, çok karın ağrısı ve şişkinlik yapıyor onlarda.

ben de biçok kez kullandım.herhangi bi eczaneye gittiğinde adet geciktirici dediğinde direkt olarak verdikleri PRIMOLUT-N adında bi ilaç.sabah öğle akşam 1 tane kullanıyorsun ve biraz bi şişlik dışında başka etkisi gözlenmemiş.ilacın prospektüsünde detaylı bilgiler sunulmuş.zaten herhangi bi eczaneye sorsanda onlar sana ne kadar önce alman gerektiğini söylüyorlar.daha fazla yorum için adresine bakabilirsin veya ilacın ismini google dan seach edebilirsin.

mecbur kaldığım için bende bir kez kullandım keşke kullanmasaydım keser diye beklerken ped dayanmadı anla yani

X