Adet gecikmem var yumurtlama yinede olur mu ?

kubilik

Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2022
63
28
Merhaba arkadaşlar.
Bugün itibariyle 3 aydır regli olmuyorum .
Doktora gittim rahim kalın hamile gibi duruyorsun dedi ve kan vermemi istedi.
Bilmediğim ve merak ettiğim konu şu
29 mayısta olduğum son reglimin üzerine yumurtlama günümü değerlendirdim fakat gebe kalmadım . Sonra ki günlerde korunmadan ilişki durumumuz oldu . Adet olmadım hiç . Yumurtlama olmuş olabilir mi bu süreçte ? Doktoruma sordum bir olabilir dedi bi olamaz dedi . Kan sonucuna göre bakarız dedi fakat gebe olduğumu düşünmüyorum. Yinede Buna rağmen 3 aydır olmadığım adetimde tekrar yumurtlama görme şansım var mı ?

Yumurtlama günü dedigin ya takvime göre yada ovulasyon testine göre söylüyo olabilirsin ama ikisininde yanılma payı çok yüksek. Normaldede düzenli adet olmuyosa zaten yumurtlama günün belirsiz demektir belkide 1ay sonra oldu. Dr rahim duvarı kalın diyosa ya gerçekten farketmeden döllenme oldu ya da adet döngün başlayacak o yuzden kalınlaşmıştır 🙄 sonuc cıkınca mutlaka yaz bende merak ettim 💞

Teşekkür ediyorum bilgilendirme için 🥰
Yumurtlama günümü test yaparak görmüştüm .
Kan testi vermeye gidiyorum . Haber vereceğim . Ama bencede adet sürecim başlayacak . Çok gecikti çünkü .

Yumurtlama günü dedigin ya takvime göre yada ovulasyon testine göre söylüyo olabilirsin ama ikisininde yanılma payı çok yüksek. Normaldede düzenli adet olmuyosa zaten yumurtlama günün belirsiz demektir belkide 1ay sonra oldu. Dr rahim duvarı kalın diyosa ya gerçekten farketmeden döllenme oldu ya da adet döngün başlayacak o yuzden kalınlaşmıştır 🙄 sonuc cıkınca mutlaka yaz bende merak ettim 💞
Merhaba tekrar . Sonucum negatif maalesef . Haber vermek istedim 💐

tamamda doktor ne dedi adet olamadın yumurtaların çatlaması için ne yapmak lazım
tamamda doktor ne dedi adet olamadın yumurtaların çatlaması için ne yapmak lazım
Adet söktürücü başladı . 10 gün kullanacağım . Sonra ki 10 gün içinde regli olmam gerekiyormuş . Olursam kanamanın 5. Günü yumurtalıklarımın kontrolünü yapacakmış .

Adet söktürücü başladı . 10 gün kullanacağım . Sonra ki 10 gün içinde regli olmam gerekiyormuş . Olursam kanamanın 5. Günü yumurtalıklarımın kontrolünü yapacakmış .
Merhaba, ben de ayni sureci yasiyorum. 3 aydir regl olmadim. Ilk gecikme oldugunda doktora gittim, kanda betahcg bakildi negatif cikinca tarlusal basladik, 5 gun kullandim, ama adet olmadim. Sonra tekrar kontrole gittim rahim duvarimin kalinlastigini( 10mm) ya hamile oldugumu ya da reglimin yakin oldugunu soyledi. Test yine negatif olunca istersen tekrar sokturucu yazayim dedi ama istemedim cunku yan etkisini yasamistim. O sirada ovulasyon testi yapmaya basladim, pik gununden 9 gun gecti bugun test yaptim yine negatif. Ne hamileyim ne regl oluyorum. Gogus hassasiyeti, kasik batmasi, gaz vs bir suru belirti var. Ne yapacagimi sasirdim.

X