Aile Planlaması Adet düzensizliğim var sigortam yok hastaneye gidemiyorum neler yapmalıyım gebe kalmak için

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Hastaneye gidecek paran yok. 100 lira muayene ucreti veremezken bebegin masraflarina nasil yetiseceksin. Bunun her ay muayenesi var ayrintili ultrasonu var dogumu var bez masrafi var var allah var.
Ve sakin bebek bereketiyle gelir deme. Gelmez. Bebek masrafiyla gelir.
Daha 22 haftalik hamileyim simdiden masrafi 20 bini bulmustur.

Hastaneye gidecek paran yok. 100 lira muayene ucreti veremezken bebegin masraflarina nasil yetiseceksin. Bunun her ay muayenesi var ayrintili ultrasonu var dogumu var bez masrafi var var allah var.
Ve sakin bebek bereketiyle gelir deme. Gelmez. Bebek masrafiyla gelir.
Daha 22 haftalik hamileyim simdiden masrafi 20 bini bulmustur.
Naptiniz da o kadar 20 bin bulmuş bakalbilcek durumum var kendimle süründurmek istermiyim bn evladimi o kadar dusuncesizmiyim ne diyorum 1 senelik bi taksidim var o doğana kadar zaten bitmiş olur niye bu kadar küçümsuyosunuzki

Naptiniz da o kadar 20 bin bulmuş bakalbilcek durumum var kendimle süründurmek istermiyim bn evladimi o kadar dusuncesizmiyim ne diyorum 1 senelik bi taksidim var o doğana kadar zaten bitmiş olur niye bu kadar küçümsuyosunuzki
Ben kucumsemiyorum ki siz kucumsuyorsunuz. Farz edelim bu ay hamile kaldiniz. Ve hala sgkniz yok. Aylik rutin muayenelere nasıl gideceksiniz. Bunun ikili taramalari var 3 lu ataramalari var ayrintili ultrasonu var. Sadece ayrintili ultrason bile en ucuzu 350 liradan baslayacak. Sgk niz olsa devler hastanesine gidersiniz hadi diyecegimde onuda yapamayacaksiniz. Demek istedigim su ki bebek 1 sene sonra dogunca baslamayacak masrafi rahme dustugu andan itibaren bir ihtiyaci çıkıyor.
Dedigim gibi amacım sizi kucumsemek degil. Sadece ettaf bebek bereketiyle gelir dogur gitsin diyenlerle dolu. Buna aldanmayin demek istedim.

Ben kucumsemiyorum ki siz kucumsuyorsunuz. Farz edelim bu ay hamile kaldiniz. Ve hala sgkniz yok. Aylik rutin muayenelere nasıl gideceksiniz. Bunun ikili taramalari var 3 lu ataramalari var ayrintili ultrasonu var. Sadece ayrintili ultrason bile en ucuzu 350 liradan baslayacak. Sgk niz olsa devler hastanesine gidersiniz hadi diyecegimde onuda yapamayacaksiniz. Demek istedigim su ki bebek 1 sene sonra dogunca baslamayacak masrafi rahme dustugu andan itibaren bir ihtiyaci çıkıyor.
Dedigim gibi amacım sizi kucumsemek degil. Sadece ettaf bebek bereketiyle gelir dogur gitsin diyenlerle dolu. Buna aldanmayin demek istedim.
Yapıcam zaten SGK o kadarda değil şimdi sadece hastaneye gtmeden hamile kalabilirmiyim diye tüyo istedim sizler bnm durumuma takmış durumdasiniz herkes bunu söylüyo

Sigortasız bir işte çalışıyo ama parası güzel arkadaşım oldumu
sigortasiz isin parasi nasil guzel oluyor arkadasim bana aciklar misin? emeginiz somuruluyor, bunun yasliligi var emeklilik primleriniz yatmiyor. bu is sadece para degil.
1500 alsa hadi bilemedin 2000 sen buna iyi para diyorsan amemna. 3000 bile alsa kiankara sartlarinda sigortasiz bir is okadar para vermez. sigortasiz bir igne vurmaya 150 tl aliyor devlet hastanesi. ama parasi iyi degil mi?
sosyal guvence herseydir parasi.isterse 10000 olsun.

Eşinin Parası iyiyse madem kürlerle uğrasana kadar git özele en iyi Kadın doğumcu kimse yönlendirir seni sigortan Yok ama paranız çoksa hastane sorun etmez parası Olana daha güzel bakar lokman hekim de Elif terzi var çok iyi doktor

X