Adet dışı kanama

duursll

Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2023
65
-2
24
Merhaba arkadaşlar 24 yaşındayım bekarım adetim bittikten bir kaç gün sonra kahverengi akıntı ve kanama başlıyor ve bu durum 1 hafta sürüyor yapışkan koyu kahve akıntı ve kan şeklinde ara ara geliyor. Yumurlama dönemi kanaması diye önemsemedim daha önceleri fakat artık 1 hafta sürmesi vs canımı sıkmaya başladı. Doktora gitmeyi düşünüyorum zira senelerdir bu böyle. Ama cekiniyorum açıkçası bakirelerde nasıl muayene olur acaba? Vajinal muayene falan istemedigimi soylesem sıkıntı olur mu ? Böyle bir durum yaşayan var mı ?

bakirelere zaten vajinal muayene isteseniz de yapılmıyor. idrara sıkışık gidin muayeneye. reglün 2.-3.günü gidin hormon testi için. kist falan vardır diye düsünüyorum ben. geciktirmeyin baktırın. muayeneden de çekinmenize gerek yok.

Bazen mevsim geçişlerinde benim düzen şaşıyor
2. Ayı bekliyorum düzeliyor

Benim kaç senedir böyle ya bıktım valla
Dediğim gibi mevsim geçişlerinde sürekli oluyorsa normal bir durum
Bende bıktım, yazın hiç çekilmiyor ped
Ama yinede doktora gitmek sizin tercihiniz tabi ki

Pcos, kist vs olabilir. Adetin 3. Günü hormon testi yapıyorlar. Muayeneye başlamadan önce soruyor zaten kibarca evli misin diyo veya alttan muayene edebilir miyim diyo. Karından muayene yapar söylersin.

Pcos, kist vs olabilir. Adetin 3. Günü hormon testi yapıyorlar. Muayeneye başlamadan önce soruyor zaten kibarca evli misin diyo veya alttan muayene edebilir miyim diyo. Karından muayene yapar söylersin.
Adetin 3.gunu gitsem ultrasonla da bakarlar mi o zaman adet dönemine denk getireyim randevuyu

Bende de şöyle bir şey oldu, Adetime 10 gün kala, kahverengi akıntım başladı. Başta pembe bir kan geldi sonra sadece peçeteye gelen bazen de pedde ufak lekelenmeye sebep olacak şekilde kahverengi akıntım devam ediyor. 7 gün oldu, beklenen adet tarihim 3 gün sonra .Gebelik istiyorum keşke yerleşme kanaması olsa ama sanırım yerleşme kanaması böyle olmuyor ve başka bir belirtim yok. Daha önce benzer bir durumu yaşayan var mı ? Nolur destek olun

Adetin 3.gunu gitsem ultrasonla da bakarlar mi o zaman adet dönemine denk getireyim randevuyu
Vajinal muayene yapmaz bekar olduğun için, kan tahlili ile değerlerine bakabilir. Pcos varsa kan tahlilinde de çıkar zaten.
Fakat kan tahlilin temiz çıkarsa, yani pcos sebebiyle değilse kanaman, farklı şekilde muayene edebilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…