İlköğretim Yorum ve Soruları Adana'da İlkokul Tavsiyesi

DeliKizinDirdiri

Yangına Körük , Kavgaya Sırık...
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2008
6.155
428
Herkese merhaba. Çocuğum 1.sınıfa başlayacak ama ben hala muallaktayım. Pek çevrem yok bunları konuşabileceğim. Okula gidip gezdiğinizde kimse yoğurdum ekşi demez. O yüzden tecrüberinize ihtiyacım var.
Devlet ya da özel Adana'da varsa merkez Çukurova'da tavsiyelerinizi bekliyorum.

Amacım en süper okul ya da öğretmen arayışı değil. Her çocuk farklıdır. Çocuğum duygusal,sert disiplin gördüğünde içine kapanıp kendini tamamen kapatabilen, soran sorgulayan yapısından dolayı konan kuralın mutlaka anlatılıp açıklanmasını bekleyen bir çocuk. Bağırıldığında çabucak ağlar ve korkar. Hatalı davranışı olduğunda boş tehdit yerine anlatılmasını bekler.
Bense çocukları makine gibi görüp bireysel farklara tahammülü olmayan akademik beceriden başka bir şey düşünmeyen öğretmende çocuğum okusun istemem. Çocuğun duygusal gelişimi ön planda tutan bir eğitimci benim beklentim.
Böyle bir öğretmenle tanıştım ancak çocuğumu bir yıl erteletip daha gelişmiş olarak başlamasıyla öğretmen arasında kalınca olgunlaşması ağır bastığı için o öğretmene yazdıramadım.
Fikri olanlardan, deneyimlerini bekliyorum.
Açıkca isim yazmak istemezseniz kişisel mesajla da paylaşabilirsiniz.

Son düzenleme:
Merhaba. Adeta duygularımın tercümanı olmuşsunuz. Ben de aynı telaş içerisindeyim.öğretmenin çocuğuma iyi eğitim vermesinin yanısıra onun duygusal ve kişilik gelişimini olumlu yönde gelişmesinde, özgüven becerisinin kazanılmasında ,aktif ve mutlu bir birey olmasında destekleyici, tecrübeli aynı zamanda güncel bir öğretmen istiyorum. Sizin araştırmalarınız sonucunda bir tavsiyede bulunabilir misiniz.

Seneye 1.sınıf olacak. Halen şu okul diyemedik. Kötü öğretmen yoktur bence ama öğrencinin daha kolay uyum sağlayacağı öğretmen vardır.
Her öğretmenin herkese iyi gelmediğine inanırım hep. Ben de Adanalıyım Çukurova ilçesi eğitim, kültür düzeyi yüksek, sosyal açıdan gelişmiş bir ilçe. Adresinize yakın okulları konu komşu vs sorun. özel opkul taraftarı değilim çünkü çocuk=müşteri devlet okulları daha iyi

X