Acill yardımınıza ihtiyacım var

_WhitePearl_

Pamuk Prensesim...
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2008
6.873
613
Arkadaslar biz bu ay korunmayı bırakıp bebek planlıyorduk. Gel gör ki 20 lik dişimde sorun çıktı ve çekilmesi lazım. o Da tam adetimin 13. gününe denk geliyor . Şimdi korunmassak ve bebek olursa , diş çekilmesi sırasında morfin ve ağrı kesiciler eğer döllenme olursa bebeği etkiler mi ya da yumurta 13. gün catlamamışsa kalitesini bozar mı ? Çok derinden düşünüyorum ama napalım herşey sağlıklı bir bebek için yapıyoruz .Dr sitesinden 2 ayrı dr a sordum birisi etkileme diyor birisi ise öbürkü aya erteleyin bebeği diyor. Aklım karıştı.
Bligisi olan varsa lütfen yardım .

Sürekli gittiğim bir dr yok canım. Düşük yaptığım zaten kontrol olduğum dr a da gitmek hiç istemiyorum.

bence tedavin bitince başlayın çünkü diş dr ları kesinlikle korunmayı öneriyo

canım bencede dişini yaptır sonra korunmayı bırak.bende 6haftalıkken dişim kırıldığı için yaptıracaktım.3ay doluncaya kadar sabret dedi.

fundacım işte acıkcası bizler bir düşük yaşadığımızz için biras üstüne düşüyorum eğer olursa sorunsuz olsun diye. diş için kullacağım ağrı kesiciler ve morfin bebek oluşmasa bile yumurtanın kalitesini bozup yine sağlıksız döllenme yaratabilir.Bence ben 1 ay dişimi sıkıyım :)

İlk üç aylik dönem: Bu dönem bebeğin çok hassas olduğu bir dönemdir. Gereksiz müdahaleler düşüğe sebep olabilir. Fakat ağrıya sebep olmuş ve/veya müdahale edilmediği taktirde daha çok zarara neden olabilecek durumdaki dişlerin çekim, kanal tedavisi gibi acil olarak tedavi edilmesi gereken durumlarında, çekinmeden diş hekimine gidilmelidir. Diş hekimi , bebeğe zarar vermeyen ilaçlarla tedaviyi sağlayacaktır.
İkinci üç aylik dönem: Bu dönem , hamilelik sonuna kadar ertelenmesi uygun olmayan diş çekimi, dolgular, kanal tedavileri vb. pek çok tedavinin yapılması için en uygun olan dönemdir.
Üçüncü üç aylık dönem: Bu dönemde bebek anne karnında oldukça büyümüştür ve doğum yaklaşmıştır. Aynen ilk üç aylık dönemde olduğu gibi, acil tedaviler dışında diş hekimi müdahale etmeyecektir.

ilsucum.bende senin gibi en ince ayrıntısına kadar düşünürüm herşeyi.bide dediğin gibi bebeişlerimizi kaybetmenin acısıda var içimizde gene bişey olursa diye temkinli oluyoruz .bu yazıyı buldum bi yerde ama genede 1 aycık daha sık dişini.için rahat eder hemde.herşey gönlünce olsun canım benim

çok çok tşk ederim bitanem ilk üç aylık dönem çok çok önemliymiş .1 ay nedir ki dimi ..beklerim..yeterki sağlık içinde kucağımıza alalım bebişlerimizi..umarım seninde yakın zamanda olur .senin 1 ay oldu sanirim düşük yapalı ,1 adet dönemi korunsan yeter diyor artık dr lar..bakarsın aynı zaanda hamile kalırız

canım bebek düşünüyorsan önce dişi aradan çıkar çünkü hamilelikte zaten diş problemleri çıkıyor eğer dişinde sorun varsada o problem hamilelikle beraber iyice artıyor benim ilk gebeliğimde dişimde ufak bi sorun vardı ihmal ettim gebe kalınca o dişim felaket geceler yaşattı bana ve hiçbir diş hekimi ve hastane bi müdahale yapamayız bebek çok küçük dediler daha sonra 4buçuk aylık olunca çektirdim ama o zamana kadar mahvoldum şimdi yine gebeyim ve yine diş ağrısından uykusuz geceler geçiriyorum ilaçda alamıyorum
diş hekimleri hiçbir şekilde ilk 3 ay ve son 3 ay dişe müdahalede bulunmuyorlar nedeni ilk 3 ay düşük son 3 ay erken doğum riskini artırıyor o yüzden önce dişi aradan çıkar hamile kalırsan çok sıkıntı çekersin en fazla 1 ay daha sabret dişini hallet sonra inşallah Allah'ın izniyle gebe kalırsına.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…