Acill bakar mısınız

tubituuu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2023
17
3
25
Kızlar adetim 3 gün gecikti bugün 4.güne girdim adet öncesi belirtilerimin hiçbiri olmadı ama bugün göğüslerime dokununca acı ve hassasiyet var 12 senedir düzenli olurum adet döngüm bozulmuş olabilir mi yardımcı olur musunuz

Kaç yaşındasınız ? Gebelik durumu ya da menepoz durumu olabilir mi ? 3-4 gün de oynama olabilir ama. Bazen strestir, kullanılan bir ilaçtır vs bu tüy şeyler de menstrual döngüyü etkileyebilir

Kaç yaşındasınız ? Gebelik durumu ya da menepoz durumu olabilir mi ? 3-4 gün de oynama olabilir ama. Bazen strestir, kullanılan bir ilaçtır vs bu tüy şeyler de menstrual döngüyü etkileyebilir
25 yaşındayım bekarım ilişki yaşamadım cinsel anlamda o yüzden gebelik durumu olanaksız b12 iğnesi ve folik asit ilacı kullanıyorum mümkün müdür bunların etkilemesi bir de olamadım diye çok stres yaptım

Hangi ilaç etkiler ne ne kadar etkiler onu bilemem kuzum. Biraz da bünyeye bağlı bir şey. Ama stresli bir dönemden geçtiysen, bu ay içinde canını sıkan, seni üzen olaylar yaşadıysan bu tarz şeyler bile etkiler. Bende de olurdu zaman zaman. Şimdi adet olmayı unuttum neredeyse 9 aylık hamileyim. Ama öncesinde etkilendiğimi bile anlamadığım şeylerden etkilenirdim ve adetim birkaç gün hemen oynayıverirdi. Bu bir ilaçtan, stresten, üzüntüden, kaygıdan, mevsim geçişlerinden türlü türlü basit sebeplerden olur yani. Ama en fazla 1 hafta sürer. Olursun çok sürmeden. Takılma hiç 3-4 güne derim ben

Yaa adınıza çok sevindim inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız :) ekim ayının başından beri sıkıntılı ve stresli bir dönemden geçiyorum geçen ay normal zamanında olmuştu fakat bu ay hem gecikti hem de adet öncesi belirtilerim hiç olmadı daha bugün belirtiler ortaya çıktı inşallah bir an önce olurum çok stres yaptı bünyemde bu durum

Çok teşekkür ederim kuzum strestendir muhtemelen kuzum. Altında başka sebep arama. Olmuyorum diye de boşa daha fazla stres yükleme kendine. İlişkin de olmamış, gebelik imkansız diyorsun ne olabilir en fazla, ne takıp duruyorsun kafana ? hiiç bir de bunu kendine problem etme. Çok normal bir durum. Her zaman öncesinde belirti olacak diye bir şey de yok. Stresten farkında olmadan kendini çok sıkmışsındır. Ondan olmamışsındır sen. Hiç başka sebep arama. Normal olduğunu, herkeste gecikmeler olabileceğini , illa altında bir problem, bir hastalık yatmadığını bil ve bunu çok da kafanda büyütmeden geç. İnşallah hayatındaki olumsuz durumları en yakın zamanda kolaylıkla atlatırsın

Yaa gerçekten iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim çok tatlısınız inşallah dediğiniz gibidir stres yapmamaya çalışıyorum elimden geldiğince belirtilerim de yeni çıktı bugün yarın olurum inşallah. Sizde inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız bebeğinizi hayatınızda mutluluklar sizinle olsun

Olursun olursun herkeste olur böyle şeyler. Kime sorsan, illa hayatının bir döneminde böyle sebepsiz yere birkaç günlük gecikmeler yaşamıştır emin ol. Belki daha önce sen de yaşadın da farkına bile varmadın yani yüreğini ferah tut sen çok teşekkür ederim canım benim. Ay keşke ben de adet olmuyorum diye stres yapıyor olsaydım. Şimdi göbeğime bakıp bakıp ben bunu nasıl çıkarıcam diye stres yapıyorum adet olmamanın en büyük stres sebebi benim şimdiki halim olabilir. Bu da sende olmadığına göree no panik no stres

Yaa bence stres yapmayın sizde doğumdan sonra bebeğinizi kucağınıza alacacaksınız onun kokusunu ellerini ayaklarını düşünün kendinizi motive edin rahat olun vallahi ilk defa başıma böyle bir şey geldiği için panikledim doktordan randevu bile aldım ileriki bir tarihe tabiki regl olduğum anda randevuyu iptal edeceğim direkt kimsenin hakkına girmemek lazım

Ay zaman yaklaştıkça herkes doğumu sorup duruyor ya , ne zaman olacak, sezaryen mi, normal mi… aman sakın normal yapma. Aman sakın sezaryen yapma. Kafam oldu çorba. Etraftakiler strese sokuyor kız insanıı gecikti diye gitsen de gebelik testi falan yapıp gönderiyorlar. Üstünde bile durmuyorlar. Ben pcosum mesela normalde pcosu olanlar senede 1-2 defa adet görür. Ben normal görüyordum ama bir ara 35 gün olmuştu ben hala adet görmemiştim. E bildiğim bir hastalığım da var, ilerledi mi ne oldu acaba diye gitmiştim. Söyleyince doktorun tavrı o kadar rahattı ki “ kaç gün gecikti, e olur normaldir. Yakında olursun. Gebelik durumu var mı ? Olsun biz yine de bir test yapalım. 10 gün daha gecerse mi 15 gün daha gecerse mi ne şu ilacı kullanırsın(adet söktürücü) verip yollamıştı. İlacı da alıp hiç kullanamamıştım çünkü çok geçmeden olmuştum yani randevu almakla da gene iyi yapmışsın. En fazla bir genel kontrol yaptırır geri gelirsin senede 1 defa gitmekte fayda var

Cidden öyle oluyor hamilelik dışında herhangi bir durumda da çevreden çok fazla yorum geliyor o yüzden takılmamak gerekiyor nasıl rahatsan için huzurluysa o şekil olmak lazım sonuçta sizin bebeğiniz kendi canınız kanınız nasıl isterseniz öyle yaptırın bu arada yaşım küçük ama çevremden hep duyduğum normal doğumun daha iyi ve sağlıklı olduğu bir yorum da ben yapmış oluyorum şu an ne kadar zamanınız kaldı acaba? ilk defa bu yüzden doktora gideceğim galiba tabii o zamana kalmadan adetim olur inşallah

Ben de 26 yaşındayım yaşıt sayılırız ay işte herkesin farklı geçmiş. Kimisinin normal doğum travması olmuş. Kimisinin sezaryen travması olmuş. Çok bireysel bir durum anladığım kadarıyla. Erkeklerin askerlik anıları gibi, kadınların da doğum anıları bitmiyor 37+3 um şimdi. Pazartesi günü 37+6 da kontrole gideceğim ve doğum şekline karar verilecek. Sezaryen olursa 38 de alıyorlar, haftaya doğum olur normal olursa bebişin keyfini bekliyorlar 40 a kadar yolu var onun. Bakalım. Stresli bir süreç bir de 1.50 boyum var. İstersem bunu bahane edip zorunlu sezaryen diye de yaptırabiliyorum. İstersem normal doğuma da zorlayabiliyorum. Doktor da hangisini istersen ona göre ilerleyelim ama geldiğinde kararını vermiş ol dedi. İyice kafam karıştı benim senin randevun ne zaman kuzum ?

Ayy gerçekten siz şimdi böyle anlatınca daha bir stresliymiş adetten Allah yardımcın olsun inşallah Yani şimdi kendi fikrimi de söylemekten çekindim doktor hangisi daha sağlıklı olur diyorsa onu tercih edin bence ya da dediğiniz gibi bebişin durumuna göre sağlıklı sıhhatli olsun da ay yazar mısınız buraya çok merak ederim bu arada cinsiyeti ne bebişin 21 Aralık’ta benim randevu uzak tarihe aldım bilerek artık o zamana kadar olmazsa illa ki gitmem gerekir diye

Sen o tarihe kadar olursun, biter bile dedi dersin bak olduğunda sen de haber ver bari ama bitse bile git gene. Genel kontrol yaptır kendine gene. Ne zararı olacak sanki amin kuzum. Muhtemelen sezaryen olur gibime geliyor. En son 36 haftada 2800 dü bebiş. 3200 olursa normal doğum yapamazsın demişti. O da olur gibi gözüküyor. Haftada 250 gr alıyor. 38 haftada 3200 u buluruz diye düşünüyorum. Bakalım kızım oluyor patili bir kızım vardı. Bu da kız. Olan eşime olacak. Bu kadar dişiyle uğraşmak hiç kolay olmayacak

Olur tabi ki haber veririm sende mutlaka haber ver yaa iyi maşallah güzel yiyor annesinin besinlerini . Ay çok tatliş gerçekten çok sevindim senin adına, eşiniz artık uğraşır durur

Olur tabi ki haber veririm sende mutlaka haber ver yaa iyi maşallah güzel yiyor annesinin besinlerini . Ay çok tatliş gerçekten çok sevindim senin adına, eşiniz artık uğraşır durur
Doğurup edip kıyıda köşede başımda huniyle geziyor olmazsam haber veririm kuzum

Ay ben bugün adet oldum haber vereyim dedim boşuna stres yapmışım senin güzel haberlerini de bekliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…