Acilen sperm testine bakar mısınız

TOMURCUK_27

Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2022
566
220
25
Eşimde.varikosel vardı ameliyta oldu üç yıl önce iki yıllık evliyiz gebelik oluşmuyor ve sperm testi verdiğimizde sonuçlar bu şekilde yardımcı olur musunuz sperm değerleri neler bilen varsa yardımcı olur mu sonuçlar nasıl sperm sayısı ve değerleri neler
IMG_20230424_162657.jpg
IMG_20230424_163825.jpg

Değerleriniz gayet güzel görünüyor bence , bizim daha da kötü sonuçlarla karşılaştığımız oldu

Hsg ilk defa cektirecegim ağrı acı olacak mı nasıl süreç olacak diye korkuyorum
Ben de çektirdim daha önce. Acı olup olmaması biraz da kişiye özel bi husus olabilir. Ben anestezi almadığım halde hiç canım acımadı. Tabi çeken doktorun tecrübesi de önemli.

Ben de çektirdim daha önce. Acı olup olmaması biraz da kişiye özel bi husus olabilir. Ben anestezi almadığım halde hiç canım acımadı. Tabi çeken doktorun tecrübesi de önemls
Ben de çektirdim daha önce. Acı olup olmaması biraz da kişiye özel bi husus olabilir. Ben anestezi almadığım halde hiç canım acımadı. Tabi çeken doktorun tecrübesi de önemli.

Tşk ederim peki siz ne için cekildiniz süreci anlatirmisiniz
Gebelik icin evlilikte 2. senemiz dolmustu zaten olmayacagini bir yerler de sorun oldugunu anlamistim siz gibi arastiriyordum doktor tum testleri istedi en son hsg yi onerdi cekilmeden once agri kesici antibiyotik aldim 10 dakikalik islemdi radyoloji ortaminda oldum yurt disinda yasadigim icin Turkiye'de ki proseduru bilmiyorum islem bittikten sonra hafif kanama oldu olabilicegini normal oldugunu soyledirler iliski yasak bir sure enfeksiyon durumundan dolayi sonuc temiz cikti ama yine hamile kalmam zaman aldi bu arada esimde 1. derece de varikosel vardi doktor ameliyat onermedi biz de istemedik 3 defa catlatma denedim yumurtalarim tembel uyarilmadi daha sonra macunla hamile kaldim 2 defa ama kucagima almal nasip olmadi.

Gebelik icin evlilikte 2. senemiz dolmustu zaten olmayacagini bir yerler de sorun oldugunu anlamistim siz gibi arastiriyordum doktor tum testleri istedi en son hsg yi onerdi cekilmeden once agri kesici antibiyotik aldim 10 dakikalik islemdi radyoloji ortaminda oldum yurt disinda yasadigim icin Turkiye'de ki proseduru bilmiyorum islem bittikten sonra hafif kanama oldu olabilicegini normal oldugunu soyledirler iliski yasak bir sure enfeksiyon durumundan dolayi sonuc temiz cikti ama yine hamile kalmam zaman aldi bu arada esimde 1. derece de varikosel vardi doktor ameliyat onermedi biz de istemedik 3 defa catlatma denedim yumurtalarim tembel uyarilmadi daha sonra macunla hamile kaldim 2 defa ama kucagima almal nasip olmadi.ayyy

Gebelik icin evlilikte 2. senemiz dolmustu zaten olmayacagini bir yerler de sorun oldugunu anlamistim siz gibi arastiriyordum doktor tum testleri istedi en son hsg yi onerdi cekilmeden once agri kesici antibiyotik aldim 10 dakikalik islemdi radyoloji ortaminda oldum yurt disinda yasadigim icin Turkiye'de ki proseduru bilmiyorum islem bittikten sonra hafif kanama oldu olabilicegini normal oldugunu soyledirler iliski yasak bir sure enfeksiyon durumundan dolayi sonuc temiz cikti ama yine hamile kalmam zaman aldi bu arada esimde 1. derece de varikosel vardi doktor ameliyat onermedi biz de istemedik 3 defa catlatma denedim yumurtalarim tembel uyarilmadi daha sonra macunla hamile kaldim 2 defa ama kucagima almal nasip olmadi.
Ay çok üzüldüm valla ya benim eşimde de varikosel var iki taraflı ameliyat oldu iki yıldır evliyiz ve hala bebek olmuyor

Hsg ilk defa cektirecegim ağrı acı olacak mı nasıl süreç olacak diye korkuyorum
Ben bir kaç sene önce çektirmiştim hsg, evet ağrılı bir işlem ama öyle anlatılan kadar da değil hemen bitiyor zaten yatış falan olmuyor. Ağrısız olmasını istiyorsanız anestezili yaptıra bilirsiniz

X