acile gittim hamileyim lekelenmem var:((((

ozlemduymak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2012
261
50
6 haftalık gebeyim.. ilk gebe olduğumu tam adet olacağım gün kanda öğrendim sonra bu değerler günlük arttı.. en son çarşamba günü yani ayın 2 sinde 3000 di.. keseyide görmüştük..dün ilişkiden sonra leke oldu bende:KK43:( sabah kalktım hala lekeler devam ediyordu.. daha öncede düşük yapmış biri olarak o lekelerin ne kadar acımasız olduğunu biliyordum:KK43:( herkeze göre değişiyor tabi ama bana o lekeler hiç iyi gelmiyordu.. acile gittim bugün ultrasona aldı kese yokki dedi.. bende görünmüştü dedim özel bir hastanede dedim hatta doktor banada göstermişti dedim.. çok inceleyerek bakınca gördü. senin kan değerlere göre bu kese küçük duruyor dedi neyse kan verde dedi sonuca bakalım dedi.. diğer gebeliğimdekinin aynısını yaşıyordum kesin dedim kan değerleride düştü.. kan sonucu bi geldi değerler 15000 olmuş.. doktor bu seferde belki ben tam göremedim keseyi dedi. kan değerlerin çok güzel artmış dedi acildeki ultrason cihazından tam net görememeiş olabilirim dedi pazartesi sen mutlaka gebe polikliğine git dedi.. kızlar nolurrr cok düşük yaptım ben.. çooooooook yıprandım bilgisi olan varmı varsa nolur yazsın:KK43:((((((((

hayırlı olsun cnm dr sana düşük önleyici ilaç veya iğne vermedimi
benden sana tavsiye kocanla biraz ara ver ilişkiye yasak koy ve bolbol dinlen sadece wc ve yemeğe
kalk ALLAH yardimcn olsun bebeğini sana bağişlasın:emir_bebek:

tatlım inşallah sağlıkla bebeğini kucağına alırsın.benimde ilk gebeliğimdede ikinci gebeliğimdede lekelenmelerim oldu dr progstan vermişti onu kullanmıştım çok şükür ilk gebeliğim sağlıkla devam etti şimdi ikinciye hamileyim 6 haftalıkken benimde ilişkiden sonra lekelerim gelmişti.dr ilişkiyi yasak getirmişti o gn bugündür ilişki yok.

canlarım progesteron kullanıyordum zaten günde 3 tane alıyorum.. artı o leke ilişki sonrası geldi ve neden hala devam ediyorki anlayamıyorum devam ediyor derken öyle iç çamaşırıma akmıyor wc gittiğimde bir 2 damla geliyor ama kızlar kıvamını çok özr dileyerek söleyim sümüksü kahverengi bişi gelen lekeler sümüksü oluyor sanırım o yüzdende iç çamaşırıma akmıyor rabbim sağ sağlim kucağımıza almayı nasip etsin hepimize.... inanın bi gebe kaldım kızlar öğreneli 16 gün oldu 16 gündür hep sorun.. ilk sorun adet günümde yaptırdığım kan testi 22.9 çıkmasıydı düşük dedi doktor 4 gün sonra 118 oldu 3 gün sonra 430 oldu... 430 olduğu gün ultrasona aldı kese görünmüyor bu değerde düşük 118 den 430 a 3 günde az yükselmiş dedi kesenin görünmesi lazım dedi bir sürü sinir bozucu şeyler söledi dış gebeliktir belki dedi... neler neler.. 5 gün sonra 3000 oldu zaten kese görüldü.. yani kızlar önce olmuyor bebeğim diye üzülüyordum şimdide oldu bu sıkıntılar oluyor imtehan işte rabbim kaldıramayacağımız yük vermesin aminnnn

Canimmmm

icini rahat tut, bak benden sana bir tavsiye,ben gerci hic hamile kalmadim:KK43:

ama bak üzülme sonucta üzülmen tam aksine durumu düzeltmek degil Allah korusun negatif etkileyebilir...

canim benim bak neseli ol gül eylen,dua et bol bol,

Allah büyük ya canim,ne olmazlar oluyor bi bilsen:KK19:

hem bu durumda yavrucugun olmani ister mi?

isterki annecigi pozitif olsun,onu gülerek hayata baglasin:KK54:

canım çok haklısın tşk ederim yazdıkların için.... rabbim sana tez zamanda sağlıklı bir evlat versin işallah tüm isteyenlere

bende o hain lekeler sonrasi bir onceki bebegimi 7+2 de kaybettim.
ustelik dr kanama olusmus rahimde demese ben lekeleri anlamayacagim
sonradan bakinca boyle kahverengimsi seyler farkettim camasirimda
progestan igne serum filan yedim ama maalesef atan kalbi durdu.
simdi tekrar hamileyim ve yuregim agzimda geciriyorum su gunleri seni cok iyi anliyorum.
ve simdide lekelerim var gittim doktora karindan bakti ve keseyi gordu 2.76mm imis
ama rahimde bir kanama alanida gosterdi bana uzun ince. ordan sanirim gelmis
keseye cok yakin degil dibinde degil en azindan ama tedirginim bende egzersiz yapma kendini yorma dedi
ilac vermedi ama bilmiyorum niye.
ufak lekeler olunca tehlikeli degil dedi. ins oyledir.
3 hafta sonra cagirdi gunler gecmiyor ins kalp atislariyla karsilasirim.
bol bol dinlenmeye calisiyorum dinlenince lekeler gelmiyor.

kızlar ya benim de adetime 2 gün var. bu ay yumurtlama günlerinde çalıştık yani hamilemiyim bilmiyorum ama bugün ilişkiden sonra çok çok az kahverengi bi leke geldi . korkmalı mıyım? adet belirtisi olabilir mi sizce bu? yoksa bebiş var da biz ona zarar mı verdik acaba? :KK25:

6 haftalık gebeyim.. ilk gebe olduğumu tam adet olacağım gün kanda öğrendim sonra bu değerler günlük arttı.. en son çarşamba günü yani ayın 2 sinde 3000 di.. keseyide görmüştük..dün ilişkiden sonra leke oldu bende:KK43:( sabah kalktım hala lekeler devam ediyordu.. daha öncede düşük yapmış biri olarak o lekelerin ne kadar acımasız olduğunu biliyordum:KK43:( herkeze göre değişiyor tabi ama bana o lekeler hiç iyi gelmiyordu.. acile gittim bugün ultrasona aldı kese yokki dedi.. bende görünmüştü dedim özel bir hastanede dedim hatta doktor banada göstermişti dedim.. çok inceleyerek bakınca gördü. senin kan değerlere göre bu kese küçük duruyor dedi neyse kan verde dedi sonuca bakalım dedi.. diğer gebeliğimdekinin aynısını yaşıyordum kesin dedim kan değerleride düştü.. kan sonucu bi geldi değerler 15000 olmuş.. doktor bu seferde belki ben tam göremedim keseyi dedi. kan değerlerin çok güzel artmış dedi acildeki ultrason cihazından tam net görememeiş olabilirim dedi pazartesi sen mutlaka gebe polikliğine git dedi.. kızlar nolurrr cok düşük yaptım ben.. çooooooook yıprandım bilgisi olan varmı varsa nolur yazsın:KK43:((((((((

Canım nolurr aklına kötü şeyler getirme inan ki stres herşeyı olumsuzlaştırabiliyo Allah korusun pozitif şeyler düşün bebeğin içinde hep olumlu düşün hiçbişey olmaz inşş bende yeni düşük yaptım o lekelenmeler çok acı biliyorum Rabbim kimseye yaşatmasın..Benım komşumda yeni hamile doktora gitti 7 haftalıkmış ama keseyi görmüşlerdi bebeği göremedim demişti şimdi tekrar gitmiş doktora bebeğide görmüşler herşey normalmiş sakın canını sıkma stresden uzak dur bebişin seninle eminim dikkat et kendine..hee bide ilişkiden uzak durun birlikte olmayın baban doktorum bu aylar riskli diye yasaklamıştı aman dikkat et ağır felan kaldırma olurmu Allah yardmcn olsunn

Son düzenleme:
kızlar cevaplarınız için çok tşk ederim... ama o lekeler az olunca bişi olmuyor diyorya doktor.... evet hemen olmuyor çünkü sinsi oluyor. bebeği yavaş yavaş öldürüyor.. çok kanama gelse zaten düşüyor biliyoruz.. ama o kahverengi leke geldiği zaman kesilmekte bilmiyor:KK43:(( sinsice adice kalleşce bebeğimizi alıp götürüyor... ben ümidimi kestim üzülmüyorumda artık bundan sonra bebek yapmadan önce çok geniç çaplı araştırma yaptırcam neden düşüyor neden durmuyor diye bu 3. cü oldu:KK43:(( 1. cisi 4 bucuk aylıktı gitti öyle 2. cisi 7 haftalıktı buda öyle.. inanın sağlıkla gebelik geçirenlere gıpta ediyorum imreniorum rabbim cümlemize sağlıklı gebelikler sağlıklı evlatlar nasip etsin aminnn....

kızlar cevaplarınız için çok tşk ederim... ama o lekeler az olunca bişi olmuyor diyorya doktor.... evet hemen olmuyor çünkü sinsi oluyor. bebeği yavaş yavaş öldürüyor.. çok kanama gelse zaten düşüyor biliyoruz.. ama o kahverengi leke geldiği zaman kesilmekte bilmiyor:KK43:(( sinsice adice kalleşce bebeğimizi alıp götürüyor... ben ümidimi kestim üzülmüyorumda artık bundan sonra bebek yapmadan önce çok geniç çaplı araştırma yaptırcam neden düşüyor neden durmuyor diye bu 3. cü oldu:KK43:(( 1. cisi 4 bucuk aylıktı gitti öyle 2. cisi 7 haftalıktı buda öyle.. inanın sağlıkla gebelik geçirenlere gıpta ediyorum imreniorum rabbim cümlemize sağlıklı gebelikler sağlıklı evlatlar nasip etsin aminnn....

slm canım allah yardım etsin.seni anlıyorum bende 3kez düşük yaptım heside 8.9haftalıkken düştü ve eşim le cocuk yüzünden problemlerimiz oldu ve 9sene evlilikten sonra ayrıldık şimdi tekrar evlendim bir senelik evliyim dün aşılama yaptırdık tabi şimdi tutarmı tutmazmı diyorum ama hamile kaldıysam düşermi diye birsürü şey ğeliyor aklıma bunları yaşayan biri olarak seni cok iyi anlıyorum isteyen herkese rabbim nasip etsin inşallah

allah bebeğinizi size bağışlasın... umarım önemli bir şey yoktur..

slm canım allah yardım etsin.seni anlıyorum bende 3kez düşük yaptım heside 8.9haftalıkken düştü ve eşim le cocuk yüzünden problemlerimiz oldu ve 9sene evlilikten sonra ayrıldık şimdi tekrar evlendim bir senelik evliyim dün aşılama yaptırdık tabi şimdi tutarmı tutmazmı diyorum ama hamile kaldıysam düşermi diye birsürü şey ğeliyor aklıma bunları yaşayan biri olarak seni cok iyi anlıyorum isteyen herkese rabbim nasip etsin inşallah

pınarcım kaderlerimiz aynı seninle:KK43:( benim düşen diğer 2 bebek ilk eşimdendi bu evliliğimdende ilk bebeğim olacaktı nasip işte... Hamdolsun halimize rabbim çooook büyük bir gün bizimde yüzümüzü güldürcek işallah.. Bizler dualarımızı eksik etmeyelim

tatlım sonuç ne durumda .çok üzüldümallahım bu sefer sağlıklakucağına versin inşallah.tekrar test felan yaptırdınmı

canımm bende benzerini yaladım çok şükür şimdi 1 yaşında bebeğim var düşük oldu diye hep düşecek diye bişi yok umudunu yitirme yiyeceği ekmeği içeceği suyu varsa gelir meleğin benimde ilk bebeğim düştü ikincidede lekenme falan oldu ilaçlar ve inelerle doğdu yavrucağım şimdi çok şükür umarım sende meleğine sağ sağlim kavuşursun bide sen şimdi yat hep iş falan yapma bana öyle demişleredi ilk zamanlar progestan aspirin falan kullandım yanındada cleaxe iğne 9 ay boyunca ineler tabii

bide bilgin vardır belki b hcg ninm iki günde 1 kat artması lasım yerleşme kanamasıdır bide içerde bazen kanın kuruyana kadar leke gelbildiği durumlar oluyomuş

canımm bende benzerini yaladım çok şükür şimdi 1 yaşında bebeğim var düşük oldu diye hep düşecek diye bişi yok umudunu yitirme yiyeceği ekmeği içeceği suyu varsa gelir meleğin benimde ilk bebeğim düştü ikincidede lekenme falan oldu ilaçlar ve inelerle doğdu yavrucağım şimdi çok şükür umarım sende meleğine sağ sağlim kavuşursun bide sen şimdi yat hep iş falan yapma bana öyle demişleredi ilk zamanlar progestan aspirin falan kullandım yanındada cleaxe iğne 9 ay boyunca ineler tabii

efnanim allah bağışlasın evladını darısı bizlere olsun işallah...yarın belli olucak lekeler ara ara yok denilcek kadar az devam ediyor ama sanırım önemli olan miktarı ne kadar olduğu değilde devam edip etmemesi önemli :KK43:((

X