ACİL YARDIMMM - göğsüm tıkandı

andina222

nihayet bir anne...
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2008
3.270
1
Kızlar başına böyle birşey gelen var mı ben ilk defa yaşıyorum , çok kötüyüm senağlama
Sol göğsümde damarlar tıkandı , dün gece 40 dereceye çıktı ateşim , hem yanıyorum hem tir tir titriyorum , hep derlerdi süt akmazsa ateş yapar diye ama ben hiç bu kadar kötü olduğumu hatırlamıyorum, göğsüm çok acıyo , damarlar kıpkırmızı olmuş dışardan bile rahatlıkla görünüyor :1no2:
Sıcak su tuttum , pompayla sağdım , sabaha kadar batuyu emzirdim ama az az geliyo süt , napıcağımı şaşırdım , bilen yardım etsin lütfen senağlama

canım netde araştırdım senin için ama seninyaptıkların yazıyor. Yani sık sık emzirin ayrıca pompalayın falan ama sen bunları yapmışsın zaten yardımcı olabilmeyi çok isterdim ama bilgim yak. ÇOK GEÇMıŞ OLSUN...

canım geçmiş olsun.ben de ılık duş ve masaj iyi geliyor diye biliyorum.sanırım göğsün ödem yapmış.eğer boşaltılmazsa ödem yapar demişti doktor

canım elekrıklık pompayla tamamen bosaltmayı dene
manuel pompayla tam bosaltma saglayamazsın ve ona kuvvetın yetmez

andina süt sıtması olmuşsun sanırım. sıcak su çok tutma canım göğsüne sütü iyice kitlersin orada
ılık suyla yap ve bol bol sağmaya çalış ama eminimki çok canın yanıyordur aynı şey bende de olmuştu. büyükler soğan bağla derler ben denemedim benimki o raddeye gelmedi ama benden sonra deneyen iki arkadaşımda çok yararını gördü. çok geçmiş olsun.

canım elektrik pompam yok ki , manuel benim pompam :1no2:
çoook canım acıyoooo , işdeyim şu anda ve paltoyla oturuyorum , o kadar titriyorum senağlama
ay bide dün ne kadar heyecanlıydım , size tatilimizi ve yolculuğumuzu anlatacaktım şimdi neler yazıyorum , off yaaa senağlama

lelalcim soğanı nasıl bağlıycam? aslında hastaneye gitsem elektrikli pompayla çekiyolar galiba ama ondan da korkuyorum

canım üzme kendini ama imkanın varsa bence izin al git çünkü çok zor bi durum elin ayağın kesiliyor ve halsiz bırakıyor bu meret .

canım soğanı ortadan ıkıye kesıyorsun göğüs ucuna yakın yerden bezle biraz sıkarak bağlıyorsun

canim bende de oldu ben faydasini nasil gördüm
bir yere uzanacksin gögsünün uclarini tutup salliyacaksin yani cekecen bazen görmedigimiz killar tüylar kapiyor meme ucunun deliklerini veya bebeginin agzi pamukcuk oluyosa ondan da oluyo bu dedigimi günde bir kac defa yapiyosun sicak suyala yikaniyosun geciyor 24 saat sonra ama uclarini yukariya dogru cekmeyi unutma salliyacaksin biraz acioy ama faydasi cok anneannem der bize hep

cok gecmis olsun banada gecen gun oldu benzeri. ben bol bol emzirerek gecirdim ama bi süre sonrada gogus ucların cok acımaya baslıyor..

canım hastaneye gıdıyorsun
sen sadece uc aparatını alıyorsun elektrıklı pompayla cekıyorlar hemen
yengemde olmustu sutu bosalttırmayınca gecmıyor sancısı

canım benim loğsayken başıma gelmeşti annemler bildiğimiz beyaz lahanayı yıkayıp buzdolabına koy soğusun veya soguk suyla yıka ondan sonra göğüs başına gelmiycek yannız dikkat tekrar söylüyorum göğüs uçuna deymiycek şekilde kahverengi bölgeye gelmiycek koygögsüne o pişicek orda ve göğsün inicek hemen yap

Geçmiş olcun canım öncelikle, aynı sorunu yaşadığım için tek tavsiyem sana hemen doktora gitmelisin. Antibiyotik tedavisi verdi bana doktorum ve emzirdikten sonra elektrikli pompayla sağmamı söyledi, hemen iyileştim. Kızımın doktoruna ilaçlar için ayrıca danıştım, kullananbileceğimi söyledi emzirirken.. Eğer tedavi olmazsan abseleşmeye sebep olur ve cerrahi mudahale gerekir o zaman.

Canım hemen hastaneye git boşaltır göğüslerini yoksa mastit olursun allah korusun ihmal etme.........!!!!!!

cnm cok gecmis olsun.arkadaslar cok guzel aciklamalar yapmislar.bende de benzer durumlar oldu ama bende sik sik emzirerek rahatladim hep.

kızlar cevaplarınız için çok teşekkürler , bugün daha iyiyim , dün gece eve gidince lelalin dediği gibi soğan bağladım , bütün gece soğan koktum ama ağrım sızım hafifledi en azından , gece de aldım yavrumu koynuma sabaha kadar emzirdim sabaha resmen hafiflemiş olarak uyandım.. eğer hala kötü olsaydım sabah hastaneye gidecektim ama daha iyiyim o yüzden gitmedim hastaneye bitek kırmızılık kaldı göğsümde orası biraz acıyo ama ateş falan yok artık alkisalkisalkis
çoook teşekkür ediyorum tavsiyeleriniz için , Allah kimseye vermesin böyle bir derdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…