acil yardım progestan değerim 40 çıktı.........

milkshake

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2008
4.064
7
kızlar biliyorsunuz geçen sene dış gebelik geçirip hala hamile kalamamıştım....2 aydır klomen tedavisi görüyordum ve bu ay çok büyük bir yumurtam vardı 25 mmden büyük çatlatma iğnesi vermemişti kendiliğinden çatlaması bekleyeceğiz hatta çok büyük çatlamayıp kist olabilir demişti....adetinden 2/3 gün önce gel sana progestan testi yapacağım dedi yumurtalarımın kalitesine bakacaktı.....

evettt bugün adetimin 26.günü ve ben muayene olmak ve progestan testi yaptırmak için dr. gittim daha adetime 4-5 gün var..... yapılan muayenede allahıma şükür kist görmedi yani yumurtam çatlamış şükür..... fakat progestan test sonucul 40 çıktı inanamadım gözlerime çünkü daha önceki ölçümlerde: ilk gittiğimde 6 daha sonrakinde 8 en son geçen ayda ise 0,53 çıkıyordu........dr. yeni bir gebelik olabilir bu kadar yüksek çıkmış ben umutluyum dedi ama çok küçüktür olsa bile yani kesin birşey söyleyemiyorum hele bir günün falan geçsin hatta 7 gün falan geçsin öyle gel dedi.

ya kızlar ben anlamadım ben şimdi hamilemiyim değilmiyim ya inanın kafam çok karışık......bana dr. bugünden itibaren hayati tehliken olmadığı müddetçe hap kullanmayacaksın önce annenin hayatı dedi ne bilim çok umutlu konuştu ama ben hamilemiyim deyincede çok kesin konuşmuyor aranızda böyle olan varmı????? işin kötü yanı anca ben bayramdan sonra gideceğim mecburen dr. çünkü 9 gün bayram tatili giriyor araya offffffffffff nolur acil cevap verin desteğinize çok ihtiyacım var kusura bakmayın cümleleri toparlayamıyorum......

canım inşşşşşşşş hamiştırsınde kan tahlılı yapmadımıki yanı betaya bakılmadımı canım

canım dr. beta hcg ye baktırmadı eğer varsada onda çıkmaya bilir dedi yani biz işimizi sağlama alalım adet gününün geçmesini bekleyelim hatta 7 gün falan geçsin öyle yapalım dedi...... ve birşey daha söyledi eğer bir gebelik varsa progestan hormonu beta hcgden daha önce yükselmeye başlarmış offfffff bilmiyorum kafam çok karışık benim ya böyle belirsizlikte arada yaşamak çok zor......... ve ben nerdeyse 2 hafta daha beklicem yaaa..........

cnm aynı seyı bende yasadım adet duzensızlıgım vardı yumurta takıbı yaptırıyordum klomen kullanıp gıttım dr baktı ooo bışıler göruyorum bu ay hadı hayırlısı dedı benı umıtlendırdı sonra test yaptım 2 hafta sonra ve ben hamıleydım

canım inşallah hamilesindir bu değerin bu kadar yüksek çıkmasında birşey var demektir hayırlısı neyse o olsun...

canım senin değerin kaç çıkmıştı...... burdan araştırıyorum önceki yazıları falan burda birkaç bölümde 20 ve yukarısı gebelik vardır demiş birkaç arkadaşım ama ne bilim kesin olarak inanamıyorum yada ne bilim inanmak istemiyorum sonra hayal kırıklığına uğramaktan korkuyorum............allahım hakkımda hayırlısı ne ise onu ver ama geçermi bu 2 hafta..........

canım yaa çok sevindim senin adına inşallah bebeğin içindedir

canım inşallah hamilesindir ,değerin baya bi yüksek,ALLAH C.C gönlüne göre ersin inşallah......

canım ben hiç hap felan kullanmadan önce progesteron değerim 7,48 di
,lk defa bu ay klomen ve çatlatma iğnesi kullandım
adetimin 21.günü dr'um istemediği halde progesteron testi yaptırdım
36,49 çıktı ve hamileyim
bence hamilesin cnm dikkat et kendine

canımmm umarım hamilesindir çok sitediğini biliyorummm bana da öyle geliyorki hamilesindr.. hadi güzel haberleriniz bekliyoruz...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…