ACİL YARDIM DÜŞÜNCELERİNİZE İHTİYACIM VAR İLİŞKİ SONRASI KANAMA!

Svd0

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2021
349
105
Doğum kontrol hapı bırakalı yaklaşık 3.4 ay oluyor.gebelik düşündüğüm için bıraktım.
İlk 2 ay düzenli günü gününe 28 günde geldi adetlerim fakat sonra düzensizleşti,bu arada çikolata kistim var 3 cm. Ama senelik kontrollere gidiyorum 4.5 senedir var bende bu kist. Herhangi bir problem yok kan tahlillerimde de.

Konu şu.
kahverenki akıntı lekelenmelerim oldu 2 aydır arada bi kez adet oldum bitti 3 gün sonra tekrar başladı felan ayda 7.8 gün toplam anca belki temizim yani sürekli böyle kahverengi lekelenmeler oluyor adet günün 12 ocaktı 35 günlük döngüme göre.bugün ilişki sırasında lekelenme kırmızı kan döndü rahatsız oldum dedim herhalde tetikledi kanamayı adet oldum zaten günüm geçmişti lekelenmeler vardı kahverengi. Lavaboya gidince de geldi biraz sonra normal kahverengi gibi oldu kesildi gibi yani gün içinde gene izleyeceğim durumu ama böyle birşey yaşayan var mı
Doktora 2.3 hafta sonra ancak gidebileceğim dizlerinde fikirlerini almak istedim.
Gebelik olabileceğini düşünmüyorum lekelenme ve kanama gibi şeyler yaşadığım için. Zaten umudum yok negatif görmekten yıldım çok kötü bir his.
Fikirlerinizi düşüncelerinizi yaşayan varsa yazabilir misiniz doktora gidene kadar en azından
Panik biriyim malesef korkuyorum çok.
Ve temiz kalamamak sürekli lekelenme kahverengi akıntı olması 2 aydır canımı Sıkıyor. Çikolata kistinden olabilir biliyorum bekarkende yaşadım bunu.

Yani diyebileceğimiz bişey yok bence evet anormal olan bi kanaman var ve bu ancak dpktorunun vereceği ilaçla düzene giricek ya kisti baskılamak için yada tamamen küçültmek için bilemiyorum. Keşke bir an önvce gidebilseniz

Bende ona benzer bir durum yasadim bu ay ilk defa doğum kontrol hapı kullandım adetimde duzensizdi hemde düzelir dedi doktor ama 3 gün önce eşimle ilişki oldu ve içine boşalma gibi bir durumda oldu şuan adetime 5 gün varken kahve rengi lekelenme oldu kasıklarımda Ağrı'da var adet ağrısı gibi normal mi bu daha önceki ay duzensizdi adet 9 gün geçmişti şimdi önce oldum ama sadce kahverengi akıntı peceteyle silince kasık ağrısı birde

Aynen muhtemelen baskılama İçin ilaç verecek zaten ilk gittiğimde de doğum kontrolü hem korunma hemde baskılanmak amaçlı vermişti. Şimdi gebe kalmayı düşündüğüm için muhtemelen hamile kalmanı engellemeyecek ama kist baskılayacak bir ilaç verecektir. 2 hafta sonra kendi doktoruma gideceğim herhangi bir yere gitmek istemedim :)

Şuan nasıl
hiç doktora gittin mi ama ilk defa bu ay kullandıysan ilaç yapar bende ilk 3 ayda yapmıştı doktor ilacı değiştirdi hatta benim o iyi gelmişti ama gebelik düşününce bıraktım bende ilacı böyle düzenim bozuldu

Evet canm geçen ay gitmiştim düzensiz diye geçince günüm drospera ilaç verdi hem duzene girer hemde korur demişti ama bu ayda erwkn oldum ilişkiden 3 gün sonrada kahverengi akıntı olunca korktum açıkçası yerleşme kanaması filan mı diye yoksa ilactn normal mi bilmiyorum

Test ne zaman yapıcaksın sen ne olur olmaz yap gene de aklında soru işareti kalmaz en azından kanamam olsa BİLE ki suan kesildi hiç yok mesela ben pazartesi yada salı test yapacağım günüm geçti çünkü ben sanmıyorum olacağını ama ne olur olmaz

Günüm geçmedi daha adete 5gun var birde eşimin kazasına 4 gün oldu olsada cikmazki yarın acaba adete döner mi diye düşünüyorum çünkü sanki biraz daha fazla gelmeye baslamis

Günüm geçmedi daha adete 5gun var birde eşimin kazasına 4 gün oldu olsada cikmazki yarın acaba adete döner mi diye düşünüyorum çünkü sanki biraz daha fazla gelmeye baslamis
Duruma göre bak bakalım. Bende pazartesi test yapacağım günüm geçti ama yapmaya da korkuyorum açıkçası negatif görmek ister istemez üzüyor insanı … suan kanama kahverengi akıntım yok normal herşey.dua et ne olur

Bende bebek düşündüğümde aynı durumları yaşadım ilişki sonrası oldu ama bunlar bende, ilişki sonrası lavaboda az miktarda kan geldi, yakalaşık 5-6 ay oldu bu durum sonra doktora gittim gebelik düşündüğümü ama olmadığını söyledim ultrasonda kist gördü 4-5 cm civarlarında ondan kaynaklı olduğunu söyledi iki ay sonra tekrar kontrol verdi ama ilaç yazmadı bende internetten kist için doğal yollara baktım soğan kürünü kullandım ve sonrasında hamile kaldım, kontrole gittiğimde kistin eridiğini söyledi doktor, doktorunuzla görüşüp soğan kürünü deneyebilirsiniz bence

De
Çok teşekkür ederim :) doktora 2.3 hafta içinde gideceğim kistim kontrol İçin.
Suan kanamam yok ilk defa oldu bu zaten bu o an bitti kahverengi akıntım da yok
Kistim sağ tarafta normalde sağ kasık ağrır bugün sol kasığım sızlama başladı.ve halen adet olmadım. Pazartesi test yapacağım ne olur olmaz

Benm var iki gündür çok olmasada kahverengi akıntı adete dönecek gibi kasıklarımda ara ara ağrı da oluyor tabi ederim sizde mi doğum kontrol hapı kullaniyordunz

Benm var iki gündür çok olmasada kahverengi akıntı adete dönecek gibi kasıklarımda ara ara ağrı da oluyor tabi ederim sizde mi doğum kontrol hapı kullaniyordunz
Evet bu dediklerini de yaşamıştım ama Eylül’den beri içmiyorum bıraktım bilinçli olarak bebek düşündüğümüz İçin. Suan kahverengi akıntım yok ilişkiden sonra kesildi bakalım pazartesi üzülecekmiyim yoksa sevinecekmiyim

Kanama ve lekelenmeyi endometrosiz yapıyor. Bende endometrosiz (çikolata kisti) hastasıyım. Korkmayın oluyor bu düzenli ilişkiden sonra benimde lekelenmelerim arttı doktor endometrosize bağlı dedi evli değilken hiç olmazdı ama doktor hormonlarımız değiştiği için demişti sizde hapı bıraktınız hormonlarınız değişti vb bu sebeptendir korkmayın stress yapmayın endometrosiz stresi sevmez

Son düzenleme:
Bu ay mi yaşadınız sizde

Aynen,doktorumda yaptığını söylemişti ama gebelik ihtimali olabileceği içinde şüphelendiğin durumda test yaptırmayı ihmal etme kist şuan gebelik engelleyecek durumda değil demişti kendisi ile iletişim halindeyim sürekli. Kontrol amaçlı gideceğim elbette kendisi izinden dönünce.
Dua edin de tez zamanda bebeğim olsun inşallah süreç uzadıkça insan ister istemez kötü hissediyor kendini
Yarın test yapacağım var olduğunu düşünmüyorum hamileliğin ama ne olur olmaz her ay gecikmelerde yapıyorum test

Bu ay mi yaşadınız sizde
Evet evet. Alıştım kistten ötürü ara ara oluyor ama ilaç da yapmıştı ilk kullandığım aylarda ilaç değiştirince ve vücut alışınca bitmişti ama ilacı bırakınca arada böyle yapmaya başladı bakalım inşallah bebişin olması çok uzun sürmez kistten ötürü süreç uzarsa sıkıntı olur diye korkuyorum

Olmaz ins benim de kırdım vardi hamile kaldığında geçmezse doğumda alırım demişti doktor ama kendiliğinden eridi gitti şuanda kanama hala geliyor ama koyu kahverengi hatta küçük küçük parçalı geliyor adet herhalde artık 3 gün bugün ne çok geliyor ne az yani

Ay inşallah vardır hepimize umut olursunuzz
Benimde bebegım olmuyor hala kistler engel malasef çok şey denedik Allah nasip etsin inşallah hepimize Ahm değerlerinize baktırın

Tam test yapacakken bugün adet oldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…