Acil Tatil Önerisi

gadjo dilo

ben aslında yoğum
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2012
10.357
9.245
Kizlar acilen bir tatil mekani onerisine ihtiyacim var.

Istediklerim:

- 2 kisilik oda fiyati 110 u gecmese guzel olur.
- Sahile en fazla 600 mt uzaklikta olmali.
- Plaj kayalik ve komple yosunlu olmamali.
- Otelin havuzu olmali.
- Tum Ege ve Akdeniz olabilir.
- Yurume mesafesiyle ulasabilecegim, tekne turu duzenlenen bir iskelesi olmali.

Evet, eger bunlarin cogunu saglayan bir otel biliyorsaniz onerilerinizi bekliyorum. Bunlari saglayan bir yere gittik ama farkli yerler gormek istiyorum. Oneriler?

Sezonda bu fiyata bunların hepsini bulmak çok zor gerçekten. Fiyatta biraz daha yukarı çıkmanız gerekecek galiba. Sadece tavsiyem internetten size fiyat ve diğer özellikler açısından cazip gelen otelleri otelpuan.com sitesinden araştırıp yorumlarına mutlaka bakın. Biz genelde bu şekilde tercih yapıyoruz ve hep söylenenler doğru çıkıyor.

Gerçekten iyi bir yer bulursanız bizede bilgi vermeyi unutmayın :))) İyi tatiller.

Sezonda bu fiyata bunların hepsini bulmak çok zor gerçekten. Fiyatta biraz daha yukarı çıkmanız gerekecek galiba. Sadece tavsiyem internetten size fiyat ve diğer özellikler açısından cazip gelen otelleri otelpuan.com sitesinden araştırıp yorumlarına mutlaka bakın. Biz genelde bu şekilde tercih yapıyoruz ve hep söylenenler doğru çıkıyor.

Gerçekten iyi bir yer bulursanız bizede bilgi vermeyi unutmayın :))) İyi tatiller.

Tavsiye falan olmayinca biz de booking'ten saatlerce arastira arastira istedigimiz yeri bulduk :p iki kisi 130 civarinda, acik bufe kahvalti dahil, gaaayet tatmin edici bir havuzu var. Bodrum'da kaldigimiz yerin aksine her gun guzel bir oda temizligi, plaja 200 mt civarinda, deniz akvaryum gibi turkuaz ilik ve temiz, gecesi sokaklar yurunebilir durumda bogulmuyorsunuz, gunduzu de guzel; pisirmiyor. Her sey yolunda ve suan tatildeyim. Sabah da guzel bir tekne turu.
Bu civara gelen olursa fikir verebilirim. Yemekler cogu yerde cok pahali. Ucuzunu da denedik pahalisini da. Genel bir fikrim var yerlerle ilgili. Peki neredeyim, ölüdeniz.:KK16:

Ben bodrumun gümbet koyuna gitmenizi öneririm yürüyerek her yere ulaşabilirsiniz oradaki otellerde güzel ayrıca bodruma 5 dk uzaklıkta

lütfen ben de öğrenebilir miyim nerde kaldıgınızı, çok sıcak oluyor mu buarada.

Bir ay önce gittik, hava çok güzeldi. Pişmedik. Ama şimdi havalar ne olmuştur hiç fikrim yok. Ağustos en sıcak mevsim denir. Gerçi Ölüdeniz iki dağın arasında kalıyor. Diğer tatil merkezlerinden daha serin olabilir genelde. Otelin adını mesaj atıyorum. Otelden öte Ölüdeniz'in denizi çok güzel. Oteller aşağı yukarı yakın fiyatlarda. Ama en azından gittiğim otelde sıkıntı yok. Denizin burun tarafı biraz pis hele göl gibi olan tarafı göl gibi sazlıklı falan. Ayağımı bile sokmadım. O uç sadece milli park olarak güzel. Ama otellere yakın olan kısmın uzun plajı, yani ana plaj diyebilirim; Belcekız Plajı çok güzel. Bir kere buruna yürüdük denize girmeden Belcekız'a döndük. Belcekız'ın denizin rengi temizliği ve suyun sıcaklığı hoşuma gitti.

Ben bodrumun gümbet koyuna gitmenizi öneririm yürüyerek her yere ulaşabilirsiniz oradaki otellerde güzel ayrıca bodruma 5 dk uzaklıkta

Gittik geldik ama konum yine güncel oldu, bu ara yine gitmeyi düşünüyoruz. Farklı bir yer olabilir. Otelden veya beldeden beklediklerim en yukarıda var ve en önemlisi de denizi. Geçen sene Bodrum merkezdeydim ve denizi Ölüdeniz kadar güzel değildi. Seçenek olarak Ölüdeniz varken Bodrum benim için iyi bir seçenek değil şuan. Gümbet'in sahiline plajlarına bir bakayım nasılmış... :) Şimdi Çeşme olabilir, uygun fiyatlı bir yer bulur veya öneri alırsak...

çok teşekkür ederim,
peki memnun kaldınız mı otelden, yemek için dısarıda uygun yerler var mı, havuzu temiz miydi vs. genel anlamda görüşlerinizi yazarsanız çok sevinirim.

çok teşekkür ederim,
peki memnun kaldınız mı otelden, yemek için dısarıda uygun yerler var mı, havuzu temiz miydi vs. genel anlamda görüşlerinizi yazarsanız çok sevinirim.

Otelden memnun kaldım. Genel olarak güleryüzlüler, temizlikte yaşadığım "tek" sıkıntı kahvaltıda plastik servis altlığı her gün yıkanmaması. Hatta bizim bir haftalık tatilimizde sadece bir kez temizlendi. Zaten ben çatal vs peçete üzerine koyarım ama yine de o şeyin yapışıklığı beni rahatsız etti. Tabii bu otele çamur atmaya değmez sanıyorum çünkü restoranları kiralıyorlarmış oteller. İşletmeleri farklıymış otel içinde olsa da. Havuz temiz. Zaten çok kalabalık olmuyordu havuz. Çok çoluk çocuklu zamana denk gelmemek de önemli ve bu tamamen şans faktörü. Bizim çıktığımız gün çok giden gelen oldu. Gelen tüm müşterilerin küçük çocuğu vardı ve son gün havuza girmek istemedik. Ama son günümüze kadar hiç çocuk sıkıntısı yoktu. Plajda iki şezlong bir şemsiye 20 TL. Ama plaj özel mülkiyette değil, havlusunu şemsiyesini alanlar da var aynı plaj şeridinde. Hatta şezlongda en önde oturduk denizi seyrediyoruz diye sevinirken pat diye önünüzde biri şemsiye açabilir :p Gerçi tek tük açanlar... Otelin bar kısmında bir klasik olan bilardo var. Bahçede palmiyenin altında masa tenisi var. Orası pek eğlenceli :p Gittiğimizde otel full olduğundan odada iki tane tek kişilik yatakla karşılaştık. Birleştirerek sorunu çözdük. Bu yüzden rezervasyonda bunu ek olarak bildirmek önemli. Biz booking'den yaptığımız için bunu söylemeyi ihmal ettik. Yemekler genelde pahalı geldi. Ama ucuz bir yer bulduk. Yemekler enfes. Tatilimizin yarısı çipura ile geçti. Otele de iki adım. Otele gidecek olursanız orayı da tarif ederim. Bahsettiğim yerin bir çalışanı var. Bize bayağı yardımcı oldu, yemeklerimizi keyifli kıldı. Yalnız bu ucuzcu biraz türk işi. Bizim ağız tadımıza uyuyordu. Diğer mekanlara göre dekorasyon daha eski falan. Belki tarzınız olmayabilir bilemeyeceğim. Canlı müzik yapan bir yer vardı. Oranın tarzını sevmiştik. Gece kulübü olarak çok alternatif yok. Bizim zaten ilgimizi çekmiyor. Barlardan dikkat çekenler karaoke barlar. Bir bodrum, didim kadar şebeklik yapan garson olmaması iç açıcı. Döner yerseniz içine yoğurt filan döküyorlar, sevmeyeceğinizi düşünüyorsanız koymamalarına dikkat edin. İskenderin üstüne de komple yoğurt döküyorlar iskender olmaktan çıkıyor, iskender yemeyin. Balık bizim için çok güzel bir alternatifti. Hala aklımda :KK53: Bu arada otel diğer otellede göre daha havadar. Havuzun konumu, ferahlığı, etrafının yerleşimi diğer otellerin havuzlarına kıyasla çok daha iyi. Tabi bu bahsettiğim bizim gittiğimizin fiyatlarına yakın olanlar içinde bir kıyaslama. Havuzları da maps.google'dan tek tek ölçtük :p Bence bizim bütçemizde gidilebilecek en iyi yerdi. Bunlar dışında tatili etkileyebilecek şans faktörlerine bir şey diyemeyeceğim. Otelde bira ucuz. Tam bir paraşüt mekanı, havuzda yüzerken gölge yapan paraşüteri izlemek keyifli oluyor. Bazen dönerek hareket falan yapıyorlar bakıp eğleniyoruz, şapşala bak dağa girecek falan diyoruz... Ben korkuyorum. Binemedik. Tekne turuna giderseniz eğer önlem alın. Tekne benim daha önce katıldığım tur teknelerinden çok daha büyüktü ve o güzergahta dalga rüzgar çok olduğundan çok sallanırmış. Midem ilk defa bir tekne turunda alt üst oldu. Medpamit alıp binin. Yoksa kelebekler vadisinde doya doya bira içemeyebilirsiniz. Farklı bir yer görme isteğim olmasa yine oraya giderim. Diğer yerlerde o deniz rengini görmek için tekne turuna çıkıyorduk, burada ise (sanırım) 2-3 km'lik plaj o renkte. Plaj kum değil. Yuvarlak küçük taşlar var. Plastik deniz ayakkabılarından öneririm. Ama suya girdikten sonra kum başlıyor. Suya yürüyene kadar nazikseniz ayaklarınız acır. Gerçi ben nazik değilim acıdı... :KK53:

Çok yazasım varmış :KK37: Başka merak ettiğiniz varsa yazarım...

Son düzenleme:
fethiyedeyseniz kabak koyunu tavsiye ederimmmmm:)
benim tatile gitmeme 1 ay var daha :KK43:((((((((
eşimin işini bekliyorum

kızlar bende bakıyorum sarımsaklı ya taktım orayı düşünüyorum. ets tur 105 tl günlük kişi başıdiyor herşey dahil .denize yakın şezlong parası yok. yol masafı ayrıyeten 125 tl gidiş dönğş. yani 1 hafta kalırsan 2 kişi 1700 ü biraz geçiyor.annemle gidecem yemek derdi olmasın istiyourm.güzel temiz lsun diyorum . pahalı diyorlar ama

kızlar bir de siz nasıl ayarlıyorsunuz. internetenmi bulup rezervasyon yapyorsunuz ? hangi siteler güvenilirdir bu konuda?

kızlar bir de siz nasıl ayarlıyorsunuz. internetenmi bulup rezervasyon yapyorsunuz ? hangi siteler güvenilirdir bu konuda?

Booking.com'dan yapın rezervasyonu. Biz hep ordan yapıyoruz. Ayrıca neden sarımsaklı düşünüyorsunuz? 7*130 TL=910 otel, 200 gidiş dönüş, 7*50=350 yemek, 20*7=140 şezlong, toplamda 1600'e Ölüdeniz gibi bir yerde tatil yapmak varken Sarımsaklı'da ne işiniz var derim. Ölüdeniz Avrupa top 20 listesinde başta... :)

Booking.com'dan yapın rezervasyonu. Biz hep ordan yapıyoruz. Ayrıca neden sarımsaklı düşünüyorsunuz? 7*130 TL=910 otel, 200 gidiş dönüş, 7*50=350 yemek, 20*7=140 şezlong, toplamda 1600'e Ölüdeniz gibi bir yerde tatil yapmak varken Sarımsaklı'da ne işiniz var derim. Ölüdeniz Avrupa top 20 listesinde başta... :)

tek kişilik fiyat sanıırm bu. ben o oteldenvazgeçtim iyi yorumlar yok.

X