Acil rezaleti ve hasta arkadaşım...

inanın bu surum özel hastane ,devlet hastanasei farkı gözetmiyor bunu birebir yaşadımm ...karşınıza insan mı çıktı yoksa müsvettesi mi bununa göre değişiyor...başhekime kadar çıktığımız defalarca oldu ama "beğenmezseniz gidin " diye biliyorlar sağlıkla ilgili...çünkü oaraya gideni hasta olarak değil " üff yine nerden çıktı bunlar" diye düşündüren gereksiz kişiler olarak görüyorlar...özel hastanede de " nakit" hep dua ediyorum böyle insanlar için "onalrda o durumlara düşüp çare bulamasınlar " diye....Arkadaşınız yine şanslıymış ,zamanalr yarışacak bir hastalığı yokmuş apandisti patlayıp ölenler acilde ,beyin kanamasını migren sananlar ve hastanın göz göre göre ölmesine izin verenler....çok karmasarım ssağlık sistemi hakkında çokk

cümlelerinizin çoğuna katılıyorum.. ne yazıkki insan olduuğunu unutuyor insan..

Öncelikle çok çok geçmiş olsun arkadaşım. Arkadaşının kısa zamanda sağlığına sıhhatine kavuşması dileği ile acil şifalar diliyorum.

Devlet hastanesi de olsa özel hastane de olsa iyi karşılanmak gerçekten birazda şans işi. Sırf mesai doldurmak için insanlığından nasibini almamış mahlukatlara denk gelince insan bu tarz muamelelerde kaçınılmaz oluyor.

Son düzenleme:
Bizzat başıma gelen bir olayı anlatayım.

Alerji hastalığı ve alerjimin solunum yoluna vurması dolayısıyla gittiğim acil kapısında yapılan alaycı muameleyi hiç unutmuyorum kaldı ki bu hastalık solunum yoluna vurduğunda ölümcül bile olabilme ihtimali söz konusu iken.

Gözüm yumruk yemişçesine şişmiş dudağım at dudağı kadar olmuşken.
3-4 metre uzaktan bakan doktor bey bir şeyiniz yok gayet iyi gözüküyorsunuz dedi güleyim mi ağlayayım mı.
Yakına teşrif ederseniz gözümdeki, dudağımdaki keza boğazımdaki şişliği görebilmemeniz doğal ama onuda gösterebilirim dedim ve en baştada alerji hastası olduğumu söylememe ona göre teşhis istememe rağmen.
Ne mi oldu doktor müsvettesi beyefendi mide için ağrı kesici olan bir iğne vurmak istedi tabi vuracağı iğnenin ne işe yaradığını bildiğim için iğnenin mide için ağrıkesici ve bir nevi yatıştırıcı olduğunu belirterek midem ağrıyor olsaydı karşınıza direkt mide için iğne vurulmak istiyorum diye gelirdim alerji hastasıyım ve şuan nefes almakta zorlanıyorum siz biliyormusunuz bilmiyorum ama bu alerjinin daha fazla ilerlemesi demek solunumun durması demek olduğunu ben çok iyi biliyorum dedim söylediği iğnenin mide ilacı olduğunu kabul ettiği halde sadece onu vurmak isteyince iğneyi hazırlamasını bekleyip teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz ama o iğneyi vurulmayacağım siz onu midesi ağrıdığı için gelen olursa ona vurursunuz dedim çıktım.

Muayene harici iğne masrafını ödemek için kasaya yöneldim toplamda yalan olmasın 45 L. yakın bir tutar çıkardılar ücreti ödedim.
Ben şu kapıdan içeri alerji şikayeti ile girdim hem alaycı bir muamelede bulunmak hemde olmadığım halde mide ağrısını çeken bir hasta yerine konulmak için ödediğim bu parayı sizlere helal etmiyorum dedim çıktım.

Sonuç olarak ne oldu geç saat olduğundan dolayı tanıdığım bir eczacı arkadaşı aradım kırmadı istediğim ilacı temin etti kendisi iğne vurmadığı için ailemde iğne vurmayı bilen olduğundan dolayı ona vurdurdum ama çokma zordu bunu ilk başta düşünmek değildi en başta da bunu düşünebilirdim bazı iğnelerin uzman tarafından vurulması gerekir bunu es geçmemek istememdendi illaki doktora gitmek.
.
Peki bundan ne anladık paranın herşeyin önüne geçtiğini acil kapılarının da insanların şikayetlerini anlık olarak geçirip kapıdan yolculayana kadar olduğunu.
Acil kapılarına giderken insanlar gayet iyisin lafının yeminli bir ağızdan telaffuzunu duymak için gitmiyor ama sanırım yakında gazete ilanı gibi kelime başına muayene ücreti alacaklar çok yakındır çokk ee ne olsa onların ki yeminli ağız bir değeri olması lazım…

En azından ben kendim içinde olsa çevremdeki insanlar içinde olsa gittiğimde gördüğüm manzara bir tek bu oldu.

arkadaşlar dün öğleden sonra hastaneye gittik.. nöroloji ilgileniyomuş fakat hasta almıyomuş geçtik doktorla konuştukda muayene etti.. eeg ve kan tahlili istedi.. muhtemeen direnç düşüklüğüdür yada epilepsi başlangıcı dedi. eeg ve kan yahlilini yaptırdık.. öyle huzurluyum ki anlatamam.. dilekçelerde hazır arkadaşlar bugün atarız heralde.

ne mutlu ki arkadaşının senin gibi bir arkadaşı var seni yürekten kutlamak istedim
günümüzde insanlık denen değerler çökünce senin gibi insanların yaşadığını görmek umut veriyor çünkü öyle bir zamandayız ki kimse kimseyle ilgilenmiyor hem de hastaneye götürecek kadar kim kimle uğraşır ki denilecek zamanda arkadaşın senin gibi bir arkadaşı olduğu için çok şanslı
tekrar çok geçmiş olsun ve rabbim tüm senin gibi iyi niyetlilerin hep yanında olsun inşallah

dün sennle konuştuktu bu durumu,... arkadaşına çok üzülmüştüm. umarım birşeyi çıkmaz....
maalesef iyi doktorların yanında kötü doktorlarda var. ağabeyimde doktor.... hacettepedeyken asansör bozulduğunda hastasını sırtında taşıyarak,merdivenlerden , üst kata çıkardığını anlatmıştı bana...
insanlığı olup olmamakla ve değerlerle ilgili bir şey bu ...
ve senin gibi duyarlı,sevgi dolu bir arkadaşım olduğu için çok mutluyum. iyiki tanıdım seni canım...

Son düzenleyen: Moderatör:
Cok samimi bir alman arkadasim var burda...

Türkiye hastasi cok seviyor her sene izinini orda geciriyor!şutarafagitti

Bir defasinda hastalanmis tatilde, bagirsaklarini bozmustu galiba, erkek arkadasi ile hastaneye gitmisler!!:kahve:

Gülsüm kusura bakma ama ben böyle insanlik disi bir sistem hayatimda görmedim dedi!
Niye dedim ne oldu?:1shok:

Turistik yerde olmamiza ragmen kimseye dogru düzgün derdimizi anlatamadik, o hemsirelerin surati öyle asiktiki simdi simdi kovacaklar bizi dedik, orda yasli cocuk bir sürü insan üst üste bekliyor, hastane les gibi inan korktum enfeksion kapacam diye dedi...
Ne olur bana kizma ama Avrupa Birligne girmek icin daha cok yol katletmesi lazim Türkiyenin dedi...Allah o hastanelere düsen insanlara yardimci olsun cok ama cok üzüldüm dedi...:çok üzgünüm:

Nasil utandim nasil üzüldüm bu konusmadan sonra inanamazsiniz!! Her hastane öyle degil özel hastaneler cok daha farkli dedim, yüzde kaci özele gidebiliyorki dedi, cogunluk devlet hastanesine gitmek zorunda degilmi?
Evet dedim....:çok üzgünüm:

Birde burda görseniz kizlar, insan hayatina verilen deger, Milletin isine olan saygi ve disiplini...vicdanla ve merhametle hastalara yaklasan personel....Birde elin gavuru diyoruz demi:nazar:

Arkadasiniza büyük gecmis olsun...:kahve:Insallah gün gelir türkiyede bu durumlari asar insallah:Saruboceq:

Ne yazıkki tıp okuyan bir sürü genç var hatta doktor olmuş ama sınavlardan geçirip elemeye çalışıyoruz
sonrada hastanelerde doktor eksik kalıyor
çok yazık içler acısı bir durum bu :çok üzgünüm:

arkadaşlar anlatamadım bi türlü.. hastaneye gittik eeg si çekildi kan tahlili yapıldı.. sonuçlarıda dün almak için dersten çıkmak zorunda kaldık.. ona belli etmedim ama moralim sıfırdı.. burda kimsesinin olmadıını düşünürken bile gözlerim doluyodu..
nese sonuçları aldık.. allahıma binlerce şükür ki demir ve vitamin eksiği var dedi doktor. b12 ve demir ilacının yanında bide antidepresan özelliğinde en düşük dozda bi sakinleştirici verdi.. bugün öğrendim ki ailesi çok üstüne varmış gittiğinde memlekete.. erkek kardeşini ayırmışlar hep. o da okuyo baya incir çekirdeğini doldurmayacak şelerden sorun çıkarıp bağırmışlar. bana hiç anlatmadı ilk gün.. o kadar üstelememe ağzından laf almaya çalışmama ramen alamamıştım.. morali düzelsin die de son paramla yemeğe çıktık..erkek arkadaşımdan borç almak zorunda kaldım ama allahtan muratta baya anlayışlı biliyo durumu verdi. bizide hiç yalnız bırakmadı bu süreçte..
baya eğlendik. kuaföre gittik falan.. kendine geldi. sora annesine anlatmış dayanamamış.. moralini boşuna bozduıunu ne hevesle gidip ne hıçkırıklarla döndüğünü falan.. annesini bişey olmadıına önemli bi rahatsızlığı olmadığına çok zor ikna ettim..

herşeyi yoluna koyarımda ben.. ALLAHIM DÜŞMANIMI DÜŞÜRMESİN O HASTANELERE..

bu arad dilekçeyi yazıp verdik. umarım gereknler yapılır ama ne doktorun adını biliyoruz ne bişey..

X