ACİL KAN GEREKİYOR 0Rh+ Ankara

Allah sifa versin insallah minik yavruya ankada degilim kanimda tutumuyor ve akrabalariminda kanida tutumuyor insallah birileri bu yavruya veriri cok üzüldüm

canım benım sana acil şifalar diliyorum. malesef hiç tanıdıgım yok bu kan grubuna sahip olan ama araştırıcam senın için zor bır tedavi allah yardımcınız olsun neler yaşandgını cok ıyı bılıyorum çünkü bende böyle tedavi gördüm. ama sonunda her şey güzel olucak. sen yakınlarınla uzun yıllar sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürceksin. dualarım senınle

çok geçmiş olsun ne yazıkki ARh+ eşimde bende ancak eşimin babasıda lösemiydi biz Ankarada askeriyeye gittik yardımcı oluyorlar

ben ankarada balgattayım eger hala ihtiyac varsa ben verebilirim kan

Özel mesaj ve ziyaretçi mesajınız açık olmadığından buraya yazıyorum hafta arası gidip kan örneği verebilirsiniz sonra çıkan sonuca göre sizi arayacaklardır, teşekkürler...

Arkadaşlar en son durumumuz bu, umarım pazartesi gelişmelerden haber edebileceğiz sizi..

slm arkadaslar benim kanım uyuyor ama hamileyim Allah acil sifalar versin
bol bol dua edicem rabbim buyuk sifa verir insallah

Kalliste canım mailini şimdi gördüm... Çok üzüldüm
Az önce facebook ta ekledim duyuru olarak ayrıca Ankara Üniversitesi Fizik Mühendisliğindeyim, mail grubumuz "sağlık fiziği"ne de eklicem simdi danışman hocamız mutlaka ilgilenir...
ben 0 (+) im ama malesef demir eksikligi anemisi oldugu icin kan veremiyorum ama okulumuz yardımcı olur mutlaka... Hemen simdi ekliyorum google gruba...umarım yardımcı olan çıkar

arkadaşlar,inananın bu gördüklerim karşısında inanılmaz duygulandım...Allah hepinizden razı olsun,ben çok araştırdım aklıma kadınlarklubü geldi ve kalliste den allah razı olsun kazen beyden izin alıp böyle bir grup açabileceğini söyledi

beyzanur,okuldan arkadaşımın kuzeni,öyle güzel bir çocukki anlatamam...herşey iyi gidiyordu işte geçtiğimiz pazara kadar hatta ilik nakli yapılacaktı fakat durum kötüleşince kemoterapiye girmesine karar verildi ve sonrada ameliyat...her zaman için kan lazım anlayacağınız,kaç zamandır gece uyku bile uyumuyorum üzüntüden,o kan sıkıntısı beni bitirmişti...kan grubu zor bir grup...

ama inanın burda durumu kallisteye anlattığım paragraf benim mailime bile geldi...kimbilir kaç kişiye iletildi

muhsin abiyle sürekli konuşuyorum,çok sevinçli,zaten hep pozitif ve umutluydu,şimdi iyice heveslenmiş gerçekten onunda desteğe ve motiveye çok ihtiyacı var,en önemlisi duaya...Allah herkesten razı olsun diyor...herkese çok tşk ettiğini söylememi istedi...kendini daha güçlü hissettiği sesinden bile belliydi,lütfen yardımlarınızı eksik etmeyin,kanın tek kaynağı insan,unutmayın birgün bize,bizlerin çocuklarına da lazım olabilir..bence dünyada yapılabilecek en güzel iyiliklerden birisidir kan bağışı,sağlıklıysanız verebiliyorsanız ne mutlu size derim...

HERKESE KAZEN BEYE,KALLİSTE ABLAMA BAŞTA OLMAK ÜZERE dualarını eksik etmeyen,muhsin abiyle görüşüp kan bağışında bulunmaya gönüllü olan,kendisi bağışlayamayıp etrafındakilere ileten,bu durumla ilgilenen,emeği geçen herkese çok tşk ederim hemde çok,hepinize minnettarım...

Allah Hepinizden Razı Olsun ve Allah Hepinizin Gönlüne Göre Versin...Mutlu,Sağlıklı,Huzur Dolu Günler Dilerim hepinize...

Ya ben 0rh(+) im.. folik asit hapını yeni bitirdim ama en az 3ay daha demir ilacı kullanıcam... salı gunu tahlile gidicem gazi hstanesine... eğer drum kan verebilirsin derse ben de verebilirim...
Ama işte demir eksikliği anemisi olanlar veremiyor diye biliyorum cidden cok üzüldüm
simdi google grubumuza mail attım...Sağlık fiziği grubu ki grup başkanı okulumdan bi hoca mutlaka cevap veren olur... umarım daha fazla yayarlar...

duramadım...Tlfnumda ankarada oturan kim varsa msj attım hepsine...elimden daha fazlası gelmiyor malesef ama baya bi kisiye ulaştıgımı dusunuyorum umarım kaale alır cvp verirler

keske bende kan verebilsem ama demir eksikligi gecmis olsa bile hemoglobin miktarım dusuk kan boyutlarım dusuk kendim zaten hematolojide tedavi görüyorum

Son düzenleme:
ben 10 yaşından sonra sarılık geçirdim ilkokul 5. sınıfta yani.bu arada kan gurubum 0 -.ama inş verebilen birileri bulunur.ailemdekiler a + ler bir ben 0 -.yardım edemeyeceğim için uzgunum ama çevremdekilere mesaj attım.rabbim acil şifalar versin

Son düzenleme:
az önce dersane hocam aradı msjımı alır almaz... ben duyurucam kanım uymuyor ama yardımcı olmaya clısırım dedi..
ardından facebook saolsun msj attıgım arkdslar da yazdılar profillerine.. bi oyuncu arkdsm da duyuruyor suan...
olabildigince farklı cevrelere msj atmaya çalıstım... bu şekilde daha ffazla kisiye ulasılabilir...
dersane okul oyuncu arkdsım akrabalar..dayıma da yolladım kendisi albay askeriyeden cok rahat bulunur... birde teiaş da çalısan bikac tanıdıgıma msj attım...umarım herkes duyarlı olur
elimden daha fazlası gelmiyor malesef kusura bakmayın...zaten 3gundur mailime bakmadıgım icin de pismanlık duyuyorum kac gun once gelmis mail ben daha yeni okudum

Son düzenleme:
Fiyucem böyle üzme kendini, çok fazla zaman olmadı zaten hep gerekli bak bennuda yazdı asıl konuyu başlatan bennu arkadaşımız ama o sitemize çok fazla girip zaman geçiremediği için ben ilgilenirim demiştim ama bu konu hepimizin değil mi? Şu an babamızın duygularını okudum ve gözyaşlarımı tutamıyorum boğazım düğüm düğüm, allahım o umudunu bir an önce sevince döndürsün inşallah...

bennucum haberdar etmeyi unutma canım buradaki arkadaşlarımızda konu güncelliğini yitirdi artık gerek yok sanabilirler...

fiyucem canım benim çok teşekkür ediyorum duyurun için.....

ya ayrımcılık olmasın ama kıyamıyorm ben cocuklara...
ki sanırım cevremdeki insanlr da öyle...görüsmeyi kestigim bi arkdsa msj attım o bile hemen aradı kuafordeyim burda kanı uyan var arayalım mı direk gidelim mi diye...
de keske ben de verebilsem...bakalım çars tahlil sonucumda kontroldeyken sorarım druma...dogrusu buyuk ihtimal kalaylıcak beni hematolojide tedavi gorup ne kan vermesinden bahsediosun die

fiyucem zorlama kendini sen bak arkadaşların var çevren var onlar yeterler eminim, üzme kendini daha fazla canım benim....

ablası beyzanur gerçekten şanslı bir çocuk...zaten babası anlatıyor; çocuğum çok yardımsever,kendi yaş grubundakilere hediyeler aldırıyormuş veriyormuş onlara...en sevdiği şeymiş birilerine hediye almak..bugüne kadar herşeyini paylaşmayı çok sevmiş...bence bunların karşılığını alıyor şimdi...

Babası okula gidemeyince beyzanur,milli eğitime başvurup eve öğretmen gelmesini rica etmiş,çocuğu böyle ağır bir hastalığa yakalanmış,çaresizliğe düşmüş hangi baba çocuğunun okuluna da devam etmesini düşünebilir inanabiliyormusunuz? Allah nazarlardan saklasın ve herkese örnek olsun...sırf çocuğun morali bozulmasın,arkadaşlarından kendini eksik hissetmesin sıkılmasın diye öğretmen çağırmış eve...

Muhsin abi diyorki,çok mükemmel bir hayatımız yoktu bizim,ama mutluyduk,sağlık dünyada en önemli şey,şimdi geriye dönüp düşündüğümde önceden ben krallar gibi yaşamışım diyorum kendime,insan beş kuruş parası olmasa bile bi simit alır karnını doyurur ama sağlık öyle değil...

Ben bunca iyi niyetin bunca pozitif düşüncenin,dünyalar güzeli küçük meleğim beyzanurun iyileşeceğine canı gönülden inanıyorum...

çok tşk ederim ilgi ve alakanıza...ama kendinizi üzmeden,umutla,biz öyle yapıyoruz artık arkamızda gerçekten sizin gibi güzel insanların desteği var çünkü...
çok tşk ederim,çok sağolunnnnn.....

kalliste sen de meleksin...heryerde böylesin her konuda...hakkını ödeyemem,inşallah beyzanur biran önce iyileşir bizde bu geçmişi onunla birlikte okuruz...arkasnda binlerce insanın olduğunu görür inşallah

Merhaba,
Duyurularınızı yaparken, lütfen diğer bu tür maillerdeki hatalara düşmeyin. Bunun bizzat yakınınız olduğunu ifade edin, mail atarken insanları BCC alanına yazın, yazınız samimi olsun. İnsanlar artık bu tür çağrılara kötü amaçla kullanıldığı için kulak asmıyor. Konuyu teyid edip bizde öyle hareket ettik. İnsanların duyguları ile oynayan o kadar çok yazışma var ki sizin yazınızdaki samimiyete inanmalı insanlar. Malesef yaşadıklarımız bizi bunlara itiyor. Gelen maili forward(yönlendir) yerine lütfen sizde duygularınız yazarak eşinize dostunuza mail atın.

ve son olarak lütfen bu ufaklıktan dualarınızı eksik etmeyin ve gerekeni yapalım...

Not : sürekli böyle uyarılar yapıyorum, sebebi ise bu ülkede arandığın kadar görüşme süresi kazanma kampanyalarında bile bu tür mailler atıp kendilerini aratıp konuşma süresi kazanan şerefsizleri de gördük. Konumuz bu değil ama bu ara notları düşme sebebim daha da bilinçlenmemiz içindir.

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi bu doğru hastane adıdır. Sadece Hacettepe demek yanlış bilgilendirme olur. Muhsin bey bu düzeltmeyi yapmamızı rica etti. Ufaklığın hepinize selamı var...
bilginize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…