ACİL KAN GEREKİYOR 0Rh+ Ankara

ankaradaki arkadaşlarıma mail olarakta yolladım insallah kan grubu uyup hastaya ulaşan olur ..

mesajı şimdi gördüm kan grubum uyuyor ,muhsin beyi aradık şuan acil değilmiş yarın sabah bize dönecek!4ay önce doğum yaptım umarım kan vermem için sakıncası yoktur ..keşke hemen çağırsalardı da gitseydim dualarım beyza ya allah acil şifa versin ..

konuyu ve mesajları okurken dikkatimi çekti, eski üyesiniz ama takipteydiniz sanırım genel olarak. ilk mesajınızı böyle hassas bir konuya yazmışsınız, duyarlılığınızla. umarım sizin gibi başka arkadaşlar da çıkacaktır. lütfen nasıl ols 1-2 kişi aramış diye düşünmeyin arkadaşlar. son anda tahlillerde sorun çıkıp, o gönüllü kişiden alınamayabiliyor ve bu uzun süreli bir tedavi oluyor genellikle maalesef. bir arkadaşımızın annesi için 3 yıl boyunca çeşitli aralıklarla kan ve trombosit vermiştik arkadaşlarla. hayatımın sağlıklı döneminde o iç huzuru yaşayabilmiş olmanın gururunu hissediyorum hala. ama ümidim var, bu rahatsızlıkları bir gün yeneceğim ve yeniden o duyguyu tadacağım.

yorgun savaşçınınn yazdıklarını okurken bir hata yapmış olabileceğimi düşünüyorum.arkadaşlar "muhsin beyi aradım acil değilmiş" derken sabahı bekleyebileceğimizi söyledi muhsin bey.bebeğim olduğu için hassas davranmışta olabilirler.yorgun savaşçınında dediği gibi benim aramış olmam kimseyi engellemesin lütfen kanın benden alınıp alınmayacağı ya da tedavi için ne kadar kanın gerektiği belli değil!tek bildiğim kanımın alınmasında sakınca yoksa gerektiği zaman gerektiği kadar kan verebileceğim

Hepinizin duyarlılığı gözlerimi yaşartıyor arkadaşlar, umarım bu güzel yürekler bizde varken sonuç alınırda rahat bir nefes aldırabiliriz aileye.. Hepinize çok teşekkürler tekrardan...a.s.

küçük kız umarım bir an önce iyileşir.Allah acil şifalar versin.ben kan veremiyorum ne yazık ki.

:çok üzgünüm:
Hepinizin duyarlılığı gözlerimi yaşartıyor arkadaşlar, umarım bu güzel yürekler bizde varken sonuç alınırda rahat bir nefes aldırabiliriz aileye.. Hepinize çok teşekkürler tekrardan...a.s.

insan olmak nedir?Allah'ın verdiği zekayı,aklı,iradeyi doğru kullanmakla,merhametle,şefkatle ve en önemlisi vicdanla İNSAN olunur..Empati duygusu ne kadar gelişmiş ise insan olmaya o kadar yakındır...Kendini diğer insanların yerine koyabilme yetisini ne kadar artırırsa işte o oranda insan olma yolunda büyük ve değerli bir adım atmış olunur....
ben 2 çocuk annesiyim ve şuan kendimi küçükusta ailesinin yerine koyuyorum...bu da yetiyor:çok üzgünüm:

CANIM İNAN KENDİ ADIMA ÇOK AMA ÇOK YARDIM ETMEK İSTERDİM 2 YIL ÖNCESİNE KADAR LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA 3 AYDA BİR KAN VEREBİLİYORDUM. ORAYA ÜYE OLDUĞUM İÇİN GECE GÜNDÜZ FARK ETMEDEN (BENİ ARARLAR BENDE GİDERDİM)

AMA MALESEF KANIM ARTIK 5 PARA ETMİYOR:çok üzgünüm:

ÇÜNKÜ KALP-DAMAR HASTASI OLARAK KAN SIVILTICI İLAÇLAR KULLANIYORUM(HEPSİNDE RAPORLU İLAÇLAR)
NİYE AÇIKLAMA GEREĞİNİ DUYDUM ALIŞKIN OLDUĞUM İÇİN SUÇLULUK HİSSEDİYORUM:çok üzgünüm:
18 YAŞIMDAN 41 YAŞIMA KADAR DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE KAN VERİYORDUM

İNSAN VÜCUDUNDAN BAŞKA HİÇ BİRŞEYİN KANI ÜRETEMEDİĞİNİ BİLİYOR VE BU YÜZDEN DUYARLI BİR VATANDAŞ OLMUŞTUM.

AMA ŞİMDİ HİÇ BİR HALTTA YARAMIYOR KANIMsenağlama
SUÇLUYUM KENDİME İYİ BAKMADIĞIM İÇİN:mymeka:
ÖZÜR DİLİYORUM HASTA KARDEŞLERİMDEN:çok üzgünüm:

YİNEDE EŞİME DOSTUMA HABER UÇURACAĞIMDAN EMİN OLABİLİRSİN a.s

kardeşime ulaşmaya çalışıyorum onun kanıda o rh (-). inşallh ulaşabilirm ve gider. allahım kimseyi evladıyla çocuğuyla sınama yarabbim. bu nasıl bi acıdır. boğazım düğümlendi o ailenin yerine koydum kendimi

beyza ya acil şifalarr inşallah iyileşir ama benim kangrubum uyuşmuyor keşke elimizden bişey gelse kan veremesekte dualarımız beyzaya bende arkadaşlarımla paylaşıcam inşallah onlar yardımcı olabilirler.

yanlız profilimde 0 rh - yazıo ben ab- yim:bbo: ailemden ve çevremde sorucam inşallah bulunur

benim kan grubum ama henüz 1 hafta önce doğum yaptım doktorum izin vermiyo şimdi kan vermeme ama çok üzüldüm bütün arkadaşlarıma söyledim şimdi inşallah en kısa zamanda bulunur

Yeni aldım mesajı, kan grubum da tutuyor.
Muhsin beyi arayacağım birazdan.
Bugün acil lazımsa bir şekilde izin alıp gideceğim.
Diğer türlü bu akşam ya da yarın sabah mutlaka uğrayacağım yanlarına.
Allah şifa versin bi an önce.

arkadaşlar
daha öncede sürekli verdiğim için söylemek durumunda hissettim kendimi.

Her hangi kan grubu fark etmez sizin verdiğiniz kanı hemen kendi kanbakalarından değiş tokul yapıyorlar(eskiden öyledi)

o yüzden danışırsanız daha iyi bilgi alırsınız

Sağolun arkadaşlar ben bir bilgiyi iletmeyi unuttum zaten bende tanımadığım için.. Sadece bir kişi ve bir kerelik kan gerekmiyor bu uzun süreçli bir tedavi ama bbeğimizin babası gerekli bilgileri daha açıklayıcı bir şekilde verecektir yardımcı olmak isteyen arkadaşlarımıza...

CANIM MUTLAKA TOK KARNINA GİT.

KAN VERDİKDEN SONRA MEYVE SUYU VEYA 1 KÜÇÜK KEK FİLAN ATIŞTIR.(PARDON UKALALIK YAPMAMIŞIMDIR)

YOKSA TANSİYONUN DÜŞERyerimseniben

çok üzgünüm işallah en kısa sürede sağlığına kavuşur ben ankaradayım ve kan grubum tutuyor ama küçükken geçirdiğim bir rahatsızlıktan dolayı kan veremiyorum genede bi doktorumla görüşeceğim ama ailenin bilgilerini aldım kan veremesem bile verebilecek birilerini bulmaya çalışacağım kazen teşekkür ederim ilginden dolayı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…