acil cvp bekliyorum

ulkucaglayan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2009
53
0
43
slm arkadaşlar.ben yumurtlama dönemimi nasıl hesaplamam gerektiğini bilmiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

Canım kaç günde bir adet oluyorsun mesela 30 diyelim 14 gün geriye git ozaman 16.gün yumurtlama günün olmuş oluyo ama yinede adete belli olmaz 2 gün önceden ilişkiye başla 20.güne kadar devam et böylece yumurtlama gününü kaçırmazsın

adetinin ilk gününden sayarak 12 14 16 18 ve 20.günler yumurtlama günü oluyo cnmm

Ne alakasi var aysegul. Yani buraya bilmis bilmis cevaplamissin da hic alakasi yok yani. kusura bakma.

yumurtlama gunu sadece 1 gundur. yumurta 12 saat veya 24 saat yasar.
senin dedigin 12-14-16-18-20. gunler hamile kalmak isteyen bayanlarin yumurtlama gunune bagli kalmaksizin gun asiri iliskiye girmesi tavsiye edilen gunlerdir. cunku genelde yumurtlama 10. gun ile 20. gunler arasindadir. ama 1 gundur. Pratik olarak hesaplanmasi da senden once yazan arkadasin dedigi gibi adet gununde 14 gun oncesine gelinerek hesaplanir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…