Acil cevap lütfen endişeliyim çok

donurlu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2007
138
1
44
Arkadaşlar bugün dopler ultrasona girdim 2. düzey ultrason yani. Bebeğin renal pelvis açısında biraz genişleme görüldü ve benim plasentam da biraz aşağı yerleşimliymiş. Aynı durumda olan var mı? Doktorum izinde olduğu için ulaşamıyorum pazartesinden önce ve çok endişelendim.

canım sanırım bu gibi bir durum yaşayan yok ..belki de var henüz okumadılar..bence internetten araştır..umarım normal bişeydir..dr un yok da ,bakan dr ne dedi..

renal pelvis açısında genişleme ne dir bilmiyorum.doktor açıklama yapmadımı.benimde plesenta aşağı yerleşmiş.32.haftaya kadar yukarı çıkabilirmiş.çıkmazsa normal doğum yapamazmışım.zaten niyetimde yoktu pek.bide son haftalarda kanama olabilir demişti.sana anlatmadımı doktor risklerini.

2. düzey ultrasonu yaptırmak için doktorum başka bir yere gönderdi beni, orada bunu yapan kişi de bu konuda uzmanlaşmış radyolog. o yüzden fazla bişi açıklamadı, zaten doktorunuzla görüşürsünüz falan dedi. internette araştırdım biraz renal pelvis diye bebeğin böbreklerinde biraz genişleme anlamına geliyormus ve takip edilmedi gereken bir durummuş. eğer genişleme devam ederse bebeğin doğduktan sonra ameliyat olması bile gerekibilrmiş ama hangi değer aralığında olursa tehlikeli boyutta kabul ediliyor bilgisine ulaşaıyorum ve bunları okuduktan sonra daha da endişem arttı.

2. düzey ultrasonu yaptırmak için doktorum başka bir yere gönderdi beni, orada bunu yapan kişi de bu konuda uzmanlaşmış radyolog. o yüzden fazla bişi açıklamadı, zaten doktorunuzla görüşürsünüz falan dedi. internette araştırdım biraz renal pelvis diye bebeğin böbreklerinde biraz genişleme anlamına geliyormus ve takip edilmedi gereken bir durummuş. eğer genişleme devam ederse bebeğin doğduktan sonra ameliyat olması bile gerekibilrmiş ama hangi değer aralığında olursa tehlikeli boyutta kabul ediliyor bilgisine ulaşaıyorum ve bunları okuduktan sonra daha da endişem arttı.

canım konuyla ilgili bilgim yok ama dilerim kötü değildir ayrıca doktoruna ulaşamazsan başka bir doktora git p.tesiye kadar üzülme belirsizlik içinde bencea.s.

bence kendi doktorunuzu endişeyle pazartesine kadar beklemek yerine başka bir doktora bu konuda danışın

bencede doktorunuza ulaşmanız zaman alacak gibi görünüyor.
iyi bir doktora gidip kendinizi rahatlatın bence.
geçmiş olsun.

Teşekkürler cevaplar için. Ultrasonu çeken radyolog seni takip eden doktorun zaten gelişmeleri biliyordur dediği için başka bir doktora gitsem acaba yardımı olur mu diye düşündüm. Çünkü başından beri aynı doktora gidiyorum

X