acil aşılamam iptal oldu

cerensesil

canım kızım melisim
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2008
1.121
3
41
hocam doktor bana klomen vermişti 5 gün boyunca günde 2 tane içtim.doktorun çağırdığı günden 2 gün önce kontrole gittim.4 yumurtam oluşmuştu 11 - 14 civarıydı boyutları.doktor 2 gün sonra tekrar gel dedi.2 gün sonra gittiğimde 10 tane yumurtam olmuş bunlardan bazıları kendiliğinden çatlamış.doktor yumurtaların kendiliğinden çatladığı için aşılama bu ay yapamayız gün aşırı ilişki öneriyoruz dedi.bide biraz sancın olabilir yumurtalar çatladığı için sıvı birikmesi olmuş dedi.daha çatlıycak yumurtalar var aşırı sancın olursa acile gel dedi.şimdi benim sorum şu bizim sorunumuz erkek infertilitesiydi.aşılama yapılsaydı tutmazmıydı yoksa çoğul gebelik olur diyemi vazgeçidi.sizce nedeni neydi?
not:eşimin sperm sonucunu değerlendirmiştiniz bu topikte var.yinede alta ekleyim.
miktar : 8,4 ml
ph : 7,4
likefikasyon süresi (37 c) :15 dakika
viskosite : normal
görünüm :gri-opak
1.saatte hareketli sperm yüzdesi hareketin değerlendirilmesi (1.saat) :%70
(a) hızlı ileri hareketli :%50
(b) yavaş ileri hareketli :%20
(c) yerinde hareketli :%0
(d) hareketsiz :%30
sperm yoğunluğu :6.000.000/ml
yuvarlak hücre :3.600.000/ml
lökosit :2.900.000/ml
sperm morfolojisi (kruger kriterlerine göre)
1-normal morfolojili sperm yüzdesi :%9
2-bas anomalisi :%88
a-akrozomal defektler :%6
b-strukturel defektler (amorf,megalo,kucuk,uzun,birden fazla ve vakuolar basli) : %82
3-boyun ve araparca(mıdpıece) anomalisi :%9
4-kuyruk anomalisi :%18
(kuyruksuz,kuyruk açı,birden fazla kuyruk,düzensiz kuyruk anomalisi)
5-stoplazmık cıkıntı :%0
6-normal bası olup boyun,araparca ve kuyruk anomalisi :%3

normal sperm yüzdesine göre değerlendirme
> % 14 : fertil
%5-14 : subfertil/fertil
%1-4 : subfertil

Merhaba cerensesil,

Özellikle sperm sayısında gözlenen düşüklük, yumurtlama tedavisi veya aşılama tedavisi ile üstesinden gelinebilecek düzeyde olmadığını düşündürüyor. Size önerim, tedavinizin planlanması için sizlerin tekrar değerlendirilmenizdir.

Sağlıklı günler geçirmenizi ve etkili tedavi yaklaşımlarıyla buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

teşekürler hocam ama daha önce doğal yoldan hamile kalıp düşük yapmıştım hiç mi şansım yok

teşekürler hocam ama daha önce doğal yoldan hamile kalıp düşük yapmıştım hiç mi şansım yok

Merhaba cerensesil ;

Bahsettiğiniz eşinizin sperm analizi ile doğal yoldan gebeliği yakalama şansınız vardır. Size tevasiyem, kabul görmüş bir tüp bebek merkezine başvurarak, yapılacak kapsamlı incelemeler sonucunda, mevcut şansınızın, dolayısıyla teşhis ve tedavinizin planlanmasını, sizin doğru yönlendirilmenizin sağlanmasıdır. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

hocam mesajınızı biraz geç okudum kusura bakmayın verdiğiniz bilgiler için tekrar çok teşekür ederim

ve yine doğal yoldan hamile kaldım 5 haftalık hamileyim hocam inşallah bu bebeğim bana tutunur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…