Acil! Adet gecikmem olmadı ama test yaptım, pozitif...hamile miyim?

sdhyt

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2010
103
4
Arkadaşlar adetime henüz birkaç gün var, çünki ben normalde 30 günden fazla aralıklarla adet oluyorum. Ancak adetim gelmeden test yaptım ve pozitif çıktı. Evde bir test vardı, hemen onu da kullandım, o da pozitif çıktı. Adet gecikmeden de gebelik testte belli olabilir mi? Sizce hamile miyim? Ve kan testini ne zaman yaptırmalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Allahım bebek isteyen herkese yardım etsin, beklemenin ne kadar zor oldugunu anladım.

adetine kaç gün var cnm eğer bi yanlışlık yoksa kanda hemen çıkar hiç vakit kaybetmeden gidip kan testi yaptır şimdiden hayırlısı olsun

merhaba tatlım... idrar tahlili adetin gecikmeden çıkmıyor diye biliyorum ama kan testinde hemen çıkıyor sonucu. bence bugün gidip bir kan testi yaptır. en azından kesin sonucu almış olursun

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Genellikle 33 gün aralıkla adet oluyorum ama çok nadir 37 gün aralıkla da oldugum oluyor. Yani 3-5 gün var adetime diyebilirim. Sizce adet günümü bekleyip o zaman mı kan testi yaptırsam daha iyi olur? Gerçi beklemek zor olacak ama...

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Genellikle 33 gün aralıkla adet oluyorum ama çok nadir 37 gün aralıkla da oldugum oluyor. Yani 3-5 gün var adetime diyebilirim. Sizce adet günümü bekleyip o zaman mı kan testi yaptırsam daha iyi olur? Gerçi beklemek zor olacak ama...

tatlım sen bilirsin ama bu adet gecikmesi dışında hiç belirtiler yok mu? tek şüphelendiğin gecikmem mi ?

Adet gecikmesi yok henüz. Birkaç gün var adetime. Belirtiler olarak; halsizlik ve uyku hali çok fazla. Dün çok uykuluydum mesela. Ki ben gündüz neredeyse hiç uyumam. Bir de ne kadar kayda deger bilmiyorum ama kasıklarımda hareketlenme gibi farklı belirtiler hissettim. Başka da birşey yok. Ardarda yaptıgım 2 test pozitif çıkınca acaba demeye başladım.

Adet gecikmesi yok henüz. Birkaç gün var adetime. Belirtiler olarak; halsizlik ve uyku hali çok fazla. Dün çok uykuluydum mesela. Ki ben gündüz neredeyse hiç uyumam. Bir de ne kadar kayda deger bilmiyorum ama kasıklarımda hareketlenme gibi farklı belirtiler hissettim. Başka da birşey yok. Ardarda yaptıgım 2 test pozitif çıkınca acaba demeye başladım.

inşaAllah hamilesindir tatlım. dilerim bebiş geliyordur da umutların boşa çıkmaz... geçtiğimiz günlerde uyku hali mide bulantısı falan çok yaşadım ( ki ben haziranda 3 aylıkken düşük yaptım ) acaba hamile miyim dedim test yaptım ertesi gün hastalandım ve test negatif cıkktı :KK43: ama ben yılmadım bakam hayırlısı

inşaAllah hamilesindir tatlım. dilerim bebiş geliyordur da umutların boşa çıkmaz... geçtiğimiz günlerde uyku hali mide bulantısı falan çok yaşadım ( ki ben haziranda 3 aylıkken düşük yaptım ) acaba hamile miyim dedim test yaptım ertesi gün hastalandım ve test negatif cıkktı :KK43: ama ben yılmadım bakam hayırlısı

Allahım en saglıklısından bi bebiş daha nasip etsin inşaallah canım

canım kan testi yaptırmak için önce adetinin geçmesini bekle bazen kimyasal gebelik olabiliyor. sonra üzüntü yaşamayasın. gerçi bu küçük bir ihtimal ama yinede sen adetini bekle derim.

adet gecikmeden de idrarda pozitif çıkar sadece garanti olsun diye adet geçmesi beklenir.

Canım umutlandırmış gibi olmam umarım ama bence hamilesin tebrikler tatlım :90:

Son düzenleme:
bencede hamilesin ben de adetimden 3-4 gün önce yapmıştım pozitif çıktı hemen kanda da yaptırdım çıkmıştı git yaptır aklında kalcağına tebrikler:emir_bebek:

içim içimi yedi, gittim kan verdim, sonuçlar birkaç saatten çıkacakmış. Aslında adet günümü beklemeliydim ama ne bileyim 2 testte de pozitif çıkınca dayanamadım. İnşaallah kimyasal gebelik gibi bişelerden dolayı degildir de hayal kırıklıgına ugramam. Öyle olursa da ne yapalım gelen Allah'tan...

içim içimi yedi, gittim kan verdim, sonuçlar birkaç saatten çıkacakmış. Aslında adet günümü beklemeliydim ama ne bileyim 2 testte de pozitif çıkınca dayanamadım. İnşaallah kimyasal gebelik gibi bişelerden dolayı degildir de hayal kırıklıgına ugramam. Öyle olursa da ne yapalım gelen Allah'tan...

canım nooldu sonuç...bi de belirtin var mıydı test yapmadan önce..benim her ay türlü türlü belirtim olurdu, hep negatif...bu ay hiç belirti falan yok, umutlansam mı umutlanmasam mı bilemedim...

tabbiki hamilesin, idrar testleri çok nadir yanlış pozitif sonuç verir. hem de 2 tane yapmışsın. ayrıca adetine 3 4 gun kala pozitif sonuç alan çok kişi var (bende 3 gun kala ogrenmiştim ) kan testi sonucunda da cıkıcaktır mutlaka.. sakın kimyasal vs diye kötü düşünme... umarım saglıklı bir gebelik olur hayılrısıyla alırsın kucağına, ben şimdiden tebrik edeyimmm :nazar:

Arkadaşlar çok sevinçliyim, hamileyim :) :) :) hem de 4. haftanın içindeymişim, yani 3 hafta bitmiş... Ama şok oldum çünki adetim biteli 22 gün oluyor. Yani Agustos 10'da adet başladı, 17 sinde bitti. Üstüne adet görme olayı da pek mantıklı gelmiyo bana, neden derseniz ben bildiginiz normal adet oldum. Yani hiç bir farklılık göremedim. Tamam 3. haftada çıksa degerlerim, diyecegim ki adetim biter bitmez gebe kaldım. Sizce adet biter bitmez daha yumurta oluşuyor mu ki gebe kalayım?

bir de zaten degerlerim 4. hafta gösteriyor. Benim adet oldugum hafta oluyor yani bu, o hafta gebe kalmam imkansız . hadi 5. hafta diyelim, o zaman da degerlerim 5. hafta deger aralıgı degil. Kafam karıştı, neyse sonuçta hamileyim çok şükür. Ama benim gibi olan var mı arakadaşlar?

Arkadaşlar çok sevinçliyim, hamileyim :) :) :) hem de 4. haftanın içindeymişim, yani 3 hafta bitmiş... Ama şok oldum çünki adetim biteli 22 gün oluyor. Yani Agustos 10'da adet başladı, 17 sinde bitti. Üstüne adet görme olayı da pek mantıklı gelmiyo bana, neden derseniz ben bildiginiz normal adet oldum. Yani hiç bir farklılık göremedim. Tamam 3. haftada çıksa degerlerim, diyecegim ki adetim biter bitmez gebe kaldım. Sizce adet biter bitmez daha yumurta oluşuyor mu ki gebe kalayım?

tebrik ederim canım.son adet tarihinin ilk gününden bu yana 4 hafta geçmiştir.hamilelik haftası öyle hesaplanıyor.sana doktor mu söyledi 4 haftalık diye?

Çok teşekkr ederrim. Doktora gitmedim, Özel bir hastanede yaptırdıgım kan testine göre 4. hafta içinde oldugum söylendi. ama hala şaşkınım çünki 4. hafta benim adet oldugum haftaya denk geliyor.

Çok teşekkr ederrim. Doktora gitmedim, Özel bir hastanede yaptırdıgım kan testine göre 4. hafta içinde oldugum söylendi. ama hala şaşkınım çünki 4. hafta benim adet oldugum haftaya denk geliyor.

ilişkiye girdiğin haftadan itibaren bebek hesaplanmıyor, adetinin ilk günü baz alınıyor. Şöyle düşün. adetin ilk günü senin yumurtan büyümeye başlıyor ya onu bebek kabul ediyorlar anladın mı adetin başladıktan ortalama 2 hafta sonra sen ilişkiden hamile kalıyorsun ve dölleniyor sen de 2 hafta sonra test yaptın ya pozitif çıktı oldu saa 4 haftalık bebek :) bana da çok ilginç gelmişti ama öyle.
peki kan değerin kaç çıkmış? beta hcg kaç?

X