Doğuma Hazırlık acil !..37 haftalık hamileler ne gibi değişiklikler var sizde

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

filizerdem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2008
190
1
37.haftaya girdim yürürken altınıza baskı oluyomu sanki birşey çıkacakmış gibi dün doğurucam sandımm korktum bir hareketli bir hareketli anlatamam altım oynuyo resmen sizdede oluyor mu?
bu doğumun yaklaştığını gösteriyo tamam biliyorum ama ne kadar yakın olabilir sizce yaşayan var mı böle?

canım ben de dün girdim 37.haftaya aynı durum bende de var o yuzden uzun uzun yuruyemıyorumkaydirigubbakcemile3ıyıce asagı ındı kızım dr.a dün gıttım onumuzdekı hafta buyuk ıhtımalle gelır dedı..cok heyecanlanıyorum,sen de durum nasıl?bebişin gelişimi falan ıyı mı??benım kızım bıraz mınık dogucak sanırım daha 2.900 gr. oldu:bbo:napalım allah hepımıze saglıklı dogumlar nasıp etsın ınsallah:nazar:

aynı şeyler yürümek çok zor hem baskı hem sancı hissi var yürürken gözlerim doluyor bazen. yatmak çok zor sağdan sola dönmek insanı mahvediyor.benim karnımda zaten çok büyüdü hareket etmek çok zorlaştı doktor normal hamileliğin son dönemnde olur dedi. Allahım hepimizin yardımcısı olsun.

sizi okuyunca beni heycan bastı..Allah yardımcınız olsunn,sağlıkla gelsin melekleriniz inşallah

canım ben de dün girdim 37.haftaya aynı durum bende de var o yuzden uzun uzun yuruyemıyorumkaydirigubbakcemile3ıyıce asagı ındı kızım dr.a dün gıttım onumuzdekı hafta buyuk ıhtımalle gelır dedı..cok heyecanlanıyorum,sen de durum nasıl?bebişin gelişimi falan ıyı mı??benım kızım bıraz mınık dogucak sanırım daha 2.900 gr. oldu:bbo:napalım allah hepımıze saglıklı dogumlar nasıp etsın ınsallah:nazar:

bilmiyorum valla geçen ay kontrole gittiğimde haftasıyla uymlu demişti.(34 haftalıkken) ve tekrar 1 ay sonra görüşürüz dedi erkenn randevu vermedi gittiğim özel doktor önemli b,işi olsaydı erken çağırırdı nede olsa işin ucunda para var 16 temmuz da kontrolüm bilmiorum bi kaç gündür bu sıkıntılarım var dışarı çıkmaya korkuyorum bu yüzden inşallah erken doğmaz bebeklerimiz sağlıklı olsunlarda bu ağrıları çekelim nede olsa son 3 hafta....benim bebeğimin cinsiyeti erkek derler ya hep 40. haftaya doğru diye kızlar daha erken mi doğuyo ne...

bende 37 haftanın içindeyim bebişim erkek inş.hepimiz sağlıklı bi şekilde bebişlerimize kavuşuruz Bende de zaman zaman kasılmalar kıramplar oluyor bide dediğiniz gibi baskı yapıyor bunlar doğuma hazırlık sanırım normal seyrinde gittiğini gösteriyor hamileliğimizin.Akçigerlere baskı yaptığı için bazen nefes almakta zorlanıyorum nefesim yetersiz geliyor ama az kaldı kızlar hepsine değecek Şükür Allah'a bize bu duyguları yaşattığı için...

bende 37 haftanın içindeyim aynı şeyleri yaşıyorum aşağğı doğru baskı var ama psikolojik olarak sanki doğurmayacakmışım gibi gelio sanki hep bu göbekle bebişim içimde kalcak :))

bende 37 haftanın içindeyim aynı şeyleri yaşıyorum aşağğı doğru baskı var ama psikolojik olarak sanki doğurmayacakmışım gibi gelio sanki hep bu göbekle bebişim içimde kalcak :))

kaydirigubbakcemile3aynı his bende de var bundan sonrakı omrum boyunca kızım ıcımde yasıcakmış gıbıkaydirigubbakcemile3 Allah sağ salım kavusmayı nasıp etsın ınsallah..

bende aynı hisse kapılıyorum çoğu kez sanki hiççıkmayacak ömür boyu bu göbekle yaşıyacakmışım gibi komik ama bu histen bir türlü kurtulamıyorum

ayni his bende de var. ama benim bebegin basi yukarda oldugu icin altta baski yok. keske donse de ben de yururken zorlansam. donmezse sezeryan olacak mecbur.

benim ki döndü ama yinede sezeryan dedi doktor yüksek tansıyondan dolayı. dogumun seklı çokta önemli değil açıkcası önemlı olan onlara birşekilde kavuşacak olmamız.

benim de 37 bitti,38 e girdik.Ama ben artık doğsun istiyorum,hayırlısı demek lazım ama normal olsun istediğimiz için bekliyoruz,başı aşağıda ama kanala girmemiş,31 temmuza kadar beklicez,olmazsa sezeryan... bazıları 41 haftaya kadar bekliyomuş.doğması için yürüyüşten baska yapılması gereken ne var acaba??

merhaba arkadaşlar.aynı belirtiler bendede var.ben bugün 38. haftaya girdim.doktor her an hazırlıklı ol diyor.yazdıklarınız okuyunca baya rahatladım.bebişimin son 2 kontolde karın çapı küçük çıkıyor.aslında ultrason verilerinin 1/2 hafta geride olabileceğini duymuştum ama yinede içime sıkıntı çöktü.bu tarz bişey yaşayanınız varmı. hepimiz rabbimden sağlıklı doğumlar diliyorum.bi solukta inşl.

merhaba arkadaşlar.aynı belirtiler bendede var.ben bugün 38. haftaya girdim.doktor her an hazırlıklı ol diyor.yazdıklarınız okuyunca baya rahatladım.bebişimin son 2 kontolde karın çapı küçük çıkıyor.aslında ultrason verilerinin 1/2 hafta geride olabileceğini duymuştum ama yinede içime sıkıntı çöktü.bu tarz bişey yaşayanınız varmı. hepimiz rabbimden sağlıklı doğumlar diliyorum.bi solukta inşl.

aynı şeyi ben de yaşıyorum . benim bebiş de yaklaşık 2 hafta geriden geliyor 3 haftadır felan .. bana yatak istierahati verdi dr. ve yürüyüşü yasakladı . sadece ev içindeki wc-mutfak-odalar arasında mecburi yürüyüşlerim dışında yürümek yok :KK43:(
bana preeklampsi tanısı konuldu ve plasentada çrümüş doku bölgeleri varmış .. bu yüzden yatak istirahati , tuzsuz ve bol proteinli beslenme diyeti ve sıvı tüketiminde kısıtlamaya gidildi ( günde en fazla 2 lt su )

Son düzenleme:

canım ben de yarın 38e grıyrm bnm kızım da mınkmış bıraz bn de cok uzuldum ama dr.genetık bunlar dedı yapıcak bişi yok dedı..kanala ıyıce yerleşmş kızm artık biran once kavvuşmak ıstyrm mınık kızıma:))ama ben karın çapından ne kastettıgnı anlamdm cnm kılosu mu oluyo???cahıllık başa belemafoldumben

canım ben de yarın 38e grıyrm bnm kızım da mınkmış bıraz bn de cok uzuldum ama dr.genetık bunlar dedı yapıcak bişi yok dedı..kanala ıyıce yerleşmş kızm artık biran once kavvuşmak ıstyrm mınık kızıma:))ama ben karın çapından ne kastettıgnı anlamdm cnm kılosu mu oluyo???cahıllık başa belemafoldumben

bana da ilk önceleri genetik denildi , yani 20li haftaların ortalarından itibaren 34. haftaya kadar .. biz de doğrudur dedik :sm_confused:
34. haftada yapılan ölçümlerine göre haftasına göre 12 gün kadar geride olduğu görülünce 1 günlük tam idrarda protein bakıldı ve preeklampsi olduğum ortaya çıktı .. Allaha şükür şiddetli değilmiş ve aradaki gün sayısı artmadı , ama geçen haftaya göre protein oranında artış var :1no2:
karın çapından bebeğin kilosunun ölçümü , femur kemiğinden de boy ölçümü yapılıyor .. ama bu haftalardaki boy ölçümleri çok yanıltıcı olacağından genelede boy ölçümünü pek yapmıyorlar ..

Benimde kizim çok asagida..son bir aydir gitmedim kontrole..kilosunu bilmiyorum.
Ördek gibi yürüyorum:-) artik dogsun istiyorum..benim.tansiyonum normal Hatta düşük ama nabzım bazen cok yükseliyor.neden.anlamadim..en en cok bel agrisindan şikayetçiyim kopuyor sanki belim:KK43::KK43:
Bide arada böyle midem eksiyo..

Hazır ağrılardan bahsediyorken bende sorayım benim iki günde bir yarım saatlik adet sancısına benzer ama çok şiddetli değil belim ve kasıklarım ağrıyor sisinde oluyor mu? Ben 35 haftalık hamileyim. Normal mi??

X