Çocuk Hastalıkları acil 2 aylık bebeğim pişik

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

moonlight_10

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2009
278
25
bepanthen ve chicconun pişik kremlerini kullanıyorum azalmadı dahada ilerledi.poposu kıpkırmızı ve kabarık oldu ilaç olatak ne tavsiye ediyorsunuz

cnm ben sebamedin pişik kremini kullanıyorum bize çok iyi geldi pişik olmadı hiç kızım bi dene istersen...

canım benim bebeğimde 39 günlük 10 gündür benim bebeğimin poposuda senin anlattığın gibiydi doktor travazol verdi işe yaramadı başka doktora götürdüm o da madecassol ve ımpetex kremlerini karıştırarak kullanmamı söyledi onlar daha kötü yaptı 3-4 gündür sebametin pişik kremini kullanıyorum çok iyi geldi pişiği çok az kaldı kesinlikle tavsiye ederim canım...:lepi:

Hametanı pişik kremiyle karıştırarak sürerseniz iyi gelebilir.
Ya da niveanın pişik önleyici değil,pişik onarıcı kremi var.O da iyi gelebilir.
Bir de doğal bir yöntem,hakiki zeytinyağına biraz su katarak onu beyazlayana kadar çalkalayıp sürerseniz de mükemmel sonuç alırsınız.
Bebeğinizin popsunu ıslak mendille değil,kaynatılıp ılıtılmış su ve pamukla silerseniz tahriş olmaz.
Geçmiş olsun.

benim kızımda pişik oldu hametan ve zalaın kremi karıştırarak kullandım sadece onlar geçirdi başka bir şey işe yaramadı.bide ıslak mendil yerine ılık su ve pamuk kullandım tabii.umarım bebeğin bir an önce iyileşir

trosyd kullanmıştım kızıma onunda poposu pişikten kabarmıştı çok iyi gelmişti bize bide ılık sabunlu su ve pamukla temizleyip duru su ile silip tuvalet kağıdıyla kuruluyordum ve mutlaka pişik olmasa bile nıveanın pişik önleyici kremini kullnıyordum

Son düzenleme:
mrb arkadaşım benim kızımda da olmuştu 4 aylıkken çok şiddetli pişikti doktorumuz
anestol pomat
derma trosyd
bepanthene merhem
üçünü aynı oranda karıştırıp sürüyorsun her altını değiştirdiğinde asla ıslak mendille silme pamuğu ıslat onunla sil ıslak mendil asla değdirme

halis zeytinyağını kızdırıp soğuttuktan sonra pamuk yardımı ile pişik olan bölgeye sürerseniz çok iyi sonuç alırsınız.niveanın kremini de beğendim ben o da iyi geliyor.geçmiş olsun şimdiden.

canım öncelikle geçmiş olsun benim kızım 6.5 aylık ve çok şükür hiç pişik sorunu yaşamadık.sebamed in pişik kremini kullanıyorum ve doğduğundan beri unibaby ıslak mendillerini kullanıyorum çok memnunum hiç bir sorun yaşamadım diğer tüm annelere tavsiye ederim.:CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv:

Bende sebamedi kullandım ama benim kızımda hiç etki göstermedi.Ben bebeğime düzenli kullanıyordum yani işik olmasını beklemeden. Buna rağmen sebamed bide hiç koruma sağlamadı. Nivea ise birebir geldi. Denemek lazım.

pişik için bir çok medikal kremler war arkadaşlar ama bunlardan en iyisi we en çabuk sonuç wereni trosyd krem.ben eczanede tüm bebişlere bu kremi weriyodum we sonuç gayet iyi oluyodu.benim bebişim de oldu 7 aylık ama çok şükür daha pişik problemimiz olmadı ama olursa şayet ewde bi trosyd krem bulundurmak şart!!!

dilarem arkadaşıma ılık su ve pamuk konusunda katılıyorum.. doğduğundan beri ılık suda ıslatılmış pamukla siliyorum. resmen yıkanmış oluyor poposu.. bezle de kuruluyorum. ıslak bırakırsanız yine pişik olur.. ve chicco yada sebamet pişik kremi sürüyorum. ikisi de gayet iyi..ilk başlarda sebamet kullanıyordum. son 3 aydır chicco kullanıyorum . daha yoğun kıvamlı olduğu için ufacık yeterli oluyor. kızım şu anda 5,5 aylık maaşallah pişik şöyle dursun en ufak bir kızarıklık olmadı..
banyodan sonraları poposuna yakın kıvrım yerlerini güzelce kurulayıp orayada çok az pişik kremi sürüyorum..yazın bu yerler problem olabilir. özellikle bebeğiniz kiloluysa gözde kaçabilir..

kullandıklarım
nivea
sebamed
hametan
fito
chicco
travezol
zeytinyağı
anne sütü
ıslak mendil kullanmamama rağmen oldu

bunların hiç biri fayda etmedi işeyarayan tek şeyi söyleyeyim bepanthen merhem ve tryosd krem.akşama kadar acısını aldı ertesi sabah geçnişti bile.çok ağırdı bizimkisi kanlı pişikti.çabucak geçer umarım.Allah sabır versin bebeğine:KK43:

bende kızım dogmadan hep sebamed ürünleri almışdım ama bi lokmacık bebek daha 1. ayında pişik oldu sebamedin şampuanı falan güzel ama pişik kremi benim kızıma iyi gelmedi bende unibabynin pişik kremini kullanıyorum çok memnunum hem ekonomik hem çok güzel kokuyo hemde bir tabaka sağlıyo popoda ıslaklığı tenine deydirmiyo.

canım ben anne değilim ama geçenlerde görümcemin bebeği pişik oldu pişikten ziyade yanmış gibiydi ne denediysek geçmedi benim kendim için kullandığım bi krem var doktorum vermişti şuan da kullanıyorum hemen geçiriyor fucicort krem prespektusunda yazıyor kullanılacağı ama yinede dr danış

kullandıklarım
nivea
sebamed
hametan
fito
chicco
travezol
zeytinyağı
anne sütü
ıslak mendil kullanmamama rağmen oldu

bunların hiç biri fayda etmedi işeyarayan tek şeyi söyleyeyim bepanthen merhem ve tryosd krem.akşama kadar acısını aldı ertesi sabah geçnişti bile.çok ağırdı bizimkisi kanlı pişikti.çabucak geçer umarım.Allah sabır versin bebeğine:KK43:

yasenyacım çok şanslısınz ,ben bunlara ek olarak sizin için iyi gelenleri de kullandım,sadece zeytin yağı işe yarar gibi oldu fakat yine başladı pişik...bez de değiştirdim,aklımda kalan 2 krem var onları da denemeyi düşünüyorum...bakalım...

X