Açık miyom ameliyatı olanlar lütfen cevaplar mısınız?

gamze2022

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2022
3
2
39
Merhaba, iki hafta önce açık miyom ameliyatı oldum,bir haftalık kontrolumde dikislerde ve rahimde bir sıkıntı olmadığını söyledi doktorum.(ultrasonla baktı)
Ağrı kesici icmedigim günlerde karnimin iç etleri ağrıyor,tam da miyomumun alındığı bölge.elimi devdirdigimde sanki o bölgede yara varmış gibi içerisi agriyo.
Böyle bir ağrı yaşayan ya da bilen var mı? Sıyırıp aldıkları yer sonuçta,normal olduğunu düşünmek istiyorum.avri kesici ictigimde geçiyor.
Cevap verirseniz çok sevinirim.

Çok geçmiş olsun, bende ara tatilde olcam inşallah biraz tedirginim.sizin miyomunuz rahimde neredeydi,benim rahim duvarında,rahimi de alabilirz dedi bir Dr,başka bir Dr almayiz dedi,size de öyle bişey dediler mi

Çok geçmiş olsun size de,benim miyomum 5 cm idi,önce yukarıda rahim duvarında bir yerde bir sıkıntı Paz denmisti.iki tane düşük yaşadım,2. Kurtajimdan sonra miyomum yer değiştirmiş ve rahim ağzını kapatmış dedi doktorlar.eninde sonunda olman gerekiyor dendi.ileride eahimle birlikte alınma ihtimalini de söyleyince tamm dedim.once kapalı ameliyat denmişti,onun için gün almaya gittiğimde yeri degistikten sonra açıkla alınması gerektiğini,hatta kontrolün daha çok elinde olacağını daha titiz çalışacağını rahme zarar vermeden çıkarabileceğini söyledi doktorum.ki ben kapalidan bile çok çok korkarken doktoruma güvenip tamam dedim.
Üç dört doktora gittim hhicbiri rahimin de alınabileceğini söylemedi bana.
Ameliyatim 1 saat sürdü,korkulacak bişey yokmuş,1 senedir boşuna beklemiştim.iki bebek kaybettim bu süreçte.keske öncesinde olsaymisim.
Bu arada iki tane evladım var.buna rağmen bu ameliyatı oldum.hem tekrar çocuk istediğimden,hem de ilerisinden korktuğum için.
Korkmayın, ben boşuna korkmusum o kadar,tabi doktorumun etkisi çok büyüktü.ben bulunduğum şehirde profesore bile gittim,ona bile guvenememistim korkmuştum.ameliyatimi yapan ise universitede kadim dogum doktoru.
Dedgim gibi güven duymanız çok önemli.insallah sizinki de çok kolay ve çabucak geçer gider.
Buarada yazdıktan sonra ben kalkıp doktora gittim.agrilarim ameliyat agrisiymis normalmiş.idrar tahlilim de temiz çıktı çok şükür

2 hafta çok çok erken bana kalırsa. 1 yıl önce sezaryen ve miyom ameliyatını birlikte oldum. Halen daha içi çürük gibi acıyor bazen. Çok geçmiş olsun, istirahat etmeye bakın, zamanla hafifler

Çok sevindimbendeki korku ameliyat korkusu değil de rahimi kaybetme korkusu,iki çocuğum sezaryen oldu,o sanciyi biliyorum bana zor gelmiyor o sancı,benim de alınması şart çünkü kan değerim 1,5-2lere düşüyor çok halsizlik yapıyor kanım olmayıncada,adet dönemi yoğunluğum apayrı bişey zaten,mecbur kalmadıkça dışarı çıkmıyorum 3 gün falan,benim miyom olduğu yerde kaldı hiç yer değiştiresi falan yok keşke o da risksiz bir yere taşinsaçok teşekkür ederim cevaplandirdiginiz ve detaylı anlattiginiz için ,tekrardan geçmiş olsun

Merhaba öncelikle geçmiş olsun, 2 hafta çok erken henüz daha iç dikişleriniz çok yeni bu yüzden ağrı kesiciyi veriyorlar toparlanma süresi 1-2 ay oluyor yaklaşık, yakın zamanda geçer inşallah

Ben de 10 gün önce açık miyom ameliyatı oldum , 7cm lik bı miyomum alındı , ağrılarım hafifledi fakat kanamam var adet kanaması mi ayırt edemiyorum , sizin kanamaniz olmuş muydu ilk günler damla damlaydi bugün çok yoğun ve belim ağrıyor

Geçmiş olsun evet bende de iki gün sonra başladı adet günüm daha geçti aslında ben de biraz korkmuştum.doktorumu aramıştım,çok aşırı mu demişti kanamam için,ben de aşırı olmadığını,normal adet olduğun donemlerdeki kadar olduğunu söylemiştim iki gün sonra kontrole gittiğimde ultrasonla baktı,adet kanaman devam ediyor dedi.ben burdan çok başlıkta bakmıştım,illa açık amelyattan sonra günü olmasa da birçok kadın adet olmuş merak etmeyin siznki de odur büyük ihtimal

Çok geçmiş olsun benm annemde de 7 cm lik miyom var ameliyat olacak da doktor tahminin yarisini alacakmış sizinde mi o şekilde oldu ne kadar sürede toparlandiniz bı öneriniz var mı

Geçmiş olsun arkadaşlar
Benim de 9 tane rahim kasinda 6 tane iç ve dışta mi
yom var. Dr. Açık ameliyat ile hepsini temizleyebilecegini söyledi. Lappraskopi ile küçüklerin alırsa rahim zarar gorebilirmis.
5 cm göbekten açacağını söyledi. Normal açık ameliyatlarda 5 cm mi açılıyor ki?

Merhaba arkadaşlar. Ben 18 gün oldu açık ameliyat olalı. Şuan kendi işlerimi halledebiliyorum hiç ağrım kalmadı diyebilirim. Cansel birliktelik süresi 1 ay mis sanırım açık ameliyatta. Maalesef ben bunu bilmediğim için 17. Gün de yaşadık. Sıkıntı olur mu daha önce yaşayan var mı çok korkuyorum sizce arkadaşlar birsey olur mu acaba yapısıklik olmasını falan etkiler mi ?

Ben 18 gun oldu ameliyat olalı en buyugu 12 cm büyüklüğündeydi. Benim ameliyat yerim 1 karış var yani. 5 cm küçük geldi acaba kapalı mı yapacak

Doktorunuz kimdi acaba?ve hangi üniversitede

2 hafta çok çok erken bana kalırsa. 1 yıl önce sezaryen ve miyom ameliyatını birlikte oldum. Halen daha içi çürük gibi acıyor bazen. Çok geçmiş olsun, istirahat etmeye bakın, zamanla hafifler
Myomla nasıl hamile kaldınız kaç tame myomunuz vardı bende aynı durumdayım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…