Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar açıcı ve saç dökülmesi

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

zelischhh

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2019
801
337
kizlar saclarimi kac defadır diplerini aciyorum oyle boyuyorum doğru renk icin ama yada bilmiorm evde keratin botix yapiodm oda ne kdr saglikli bilmiorm hani su fon ile yapılan keratin lerden icinde kimyasal olanlar saf keratin de pahali oda varda aslindada.yavas yavas ssclarimn onleri açıldı aslinda acarke diplerini yanma oluodu sonrada kabuklanma ardindan boya yaparken zarar görüyordu ama saclar dokulcegini bilmiordum cok bekletmiyorum die takmamistim ama saci döken acıcı olabilirmi suan ki boyam green therapy organic boya en azindan amonyagi cok düşüktür ama acıcı yada o kimyasal olan keratin bilmiorm hangisi varmi yasayan ve sonra durumu cozen tekrsr saclari gurlestiren varmi aciciyi birakinca bakim vs yapinca tekrar gurlesirmi bu acicidan kaynakli ise genetk ztn deil sma blmiorm

.
Keratin saçın kendi dokusuna yarar. Saçların çıkması için şampuanıza çam terebentin ekleyin ve mutlaka biotin kullanın. Farkı mutlaka göreceksiniz.
biotin basil bisey nerden bulcam birde şey dogal yollarla ne yapilabilinir saclari gurlestiren smdi benim genetik deil eee demir eksikligi vs pco iste etkenler yok o tibbi sekilde iste ya keratin botox etkiledi sacimi yada acici her ikisi birdende olabilir keratini evde kendim yaptm ne kdr kimyasal degdiyse artk zarar verdi heralde kokleri simdi bnde hastalik olmadigi icin genetikde olmasigi icin tekrar cikarmi ki gurlsirmi sadexe acicilar etkiledi iste dış etkenler yani dogal ypllarlada kerstin gbi bir maskeler uygulsam olurmu

Biotin vücudun saç, tırnak gibi bölümleri için yararlı. Yapıtaşlarında var. İçten de desteklemek mutlaka faydalı olacaktır. Kadınların çoğunda biotin eksikliği vardır.Doğal yağlı maskeler deneyin yeni saç çıkması için. En güzeli zeytinyağı ve bal.

Saçlarım yandığında koparak elime gelir, dipten mevsim geçişlerinde aşırı derecede diplerden dökülme oluyordu. İlk başta şampuanımı değiştirip parabensiz ve tuzsuz yani sülfatsız bir şampuan aldım. Piyasadaki şampuanlar genelde sülfatlı (tuzlu) ki bu çok daha fazla kurutuyor saçları. Tuzsuz şampuanı aldıktan sonra eczaneden bemiks amül, evigen ampül ve bepanthen ampül aldım aşırı pahalı değiller. Şampuan 500 ml idi içine her birinden 3'er ampül kırdım.Evde hint yağı, çam terebentin birde hindistsn cevizi yağım vardı. Hint yağı şişesinin kapağını ölçü yapıp her bir yağdan bu kapakla ölçerek şamupana attım. İyice karıştırdım . Bir kaç gün sonra şampuan daha sıvımsı hale geliyor ama çekinmeyin bozulmuyor kullanın , bir de sülfatsız şampuanlar normal şampuanlara göre çok köpürmezler , niye köpürmüyor temizlemiyor mu acaba diye aklınıza gelmesin. Diğer şampuanlar gibi temizliyor ama biz milletçe çok köpürdükçe temizliyor sanıyoruz. Her neyse bu şampuanı düzenli olarak bittikçe 4-5 ay kadar kullandım. Birde içten takviye yaptım biotin hapı aldım, birde folik asit hapı. Folik asit te saça faydalı yeni hücre oluşmasını sağlıyor, ama tek kötü yanı saçları biraz döküyor, Ama kullanmaktan vazgeçmedim. Saçlarım çok geç uzar yani ayda bir cm i zar zor bulur. Ama çok samimiyim bunları yaptıktan sonra saaçlarım 1 ayda 2cm kadar uzadı. Biotini ben 5000mcg lik almıştım hergün iki tane aldım folik asitle beraber.Zaten fazlası vücutta tutulmuyor atılıyor. Alnım geniştir ve yanlarında da saç yoktu. Bebek tüyü şeklinde saçlar çıktığına yemin dahi ederim. Denemeni tavsiye ederim. Gerçekten ben çok faydasını görüyorum. Hala da kullanıyorum şampuanı o şekilde.

tsk ederim cevabiniz icin yaa benim acicidan galiba diplerim gorunuor sanki normal de yoğun saclarim var ama acici yaptigimda kabuk kabuk yara olmustu diplerim bnde mayonez yumurta sarisi bazende sarimsakli zeytinyağı maske uyguluorm maya maskesi birde.saf keratinler cok pahali evdeki de formaldehit vsr icinde saglikli deil denilior.yani saçlar çıkarsa ne kadsr surede ciksr yenileri yoksa bolee diplerim hep goruncekmi bu ay acici ypmadim diplerime yapiodum her ayda ama zarar verdi heralde diplere deriye yada saclarimi seyreltti o diplerim daha sonra tekrar sac çıkarmı ki maskelere devam ediorm smdi tabi daha bu ay acici kullanmadim zaman alir heralde ssc cikmasi dimi

Orielden saç derinin yanmış, bir müddet saçını hiç bir şekilde boyamamanı öneririm. Saç derindeki kıl folikülleri ölmüşse yanmadan dolayı çıkmayabilir, Benim sana tavsiyem lavanta ve jojoba yağını saç diplerine sür bu yağlar tahriş olmuş deriye onarırlar, içine evigen ampül (E vitamini) birde bepanthen ampül kır ve bir bütün yumurta da ekle içine, yumurta akı özellikle yanmış deriyi tedavi eder ama sen bütün kullan. Saç kökündeki kıllar ölmemişse yeniden çıkar, ama ölmüşlerse üzgünüm ama çıkmaz geri. Bir kaç ay sonra belli olur zaten bebek saçlar çıkarsa saç kökleri sağlamdır uzarlar. Ama keşke saç dibine oriel sürmeseydin

ay ewt saol bilgiler icin maskeler yapmaya yeni basladim sayilir en onde bebek saclarim vsr kafamin tam ortasi hafif seyrel daha ya ben her ay dipleri aciyordum diplerim cikiyor ya turuncu kalmaması icin dipleri acip boyama yapiordum sac folkullerini oldurme durumu yaparmi oriel ya simdi karar verdim 6 ay da bir açıp boyucam dibe degirmeden simdi kabuklarim yok birsey yok ama seyrk tabi ustu sadece seyrek tam ortasi dibi gorunuo hafif umarim cikar kac aya belli olur bu daha yeni maskeler denemeye basladim dieyebilirim 2 hafta filan olmustr deneyeli en fazla sackarim ck cabuk uzuyor ama djbinin gprunmesi kotu yien yogun sacim ama ustu hafif seyreldi nasil anlicsm ciktigini bakiorm anlamiorm en onleri var onlsr cıkmış sac folikullerini oldururmu oriel sac dışını hadi diyelim olduruo saci yıpratıor dogru ama derine inermi etkisi ins olmaz ya saoalsin tavsiyelerin jcin yapicm dediklerini

Yoğun balyaj işlemi yaptırdığım saçlarım işlem sonrası oldukça kurudu ve kopmalar meydana geldi. Uzun bir süre yıkama sonrası kullanamadım. Araştırmalarım sonucunda doğal ürünlerin faydalı olduğunu ve kaybettiği nemin geri kazanılmasında yararlı olduğuna ulaştım. Procsin kozmetikten aldığım Boom butter saç ürünü Procsin keratin ve kinoa yağı , Hindistan cevizi yağı ürünlerini satın aldım. 5-6 hafta kadar düzenli kullanmam sonucunda yıpranan saçlarımda gözle görülür derecede düzelme ve onarım meydana geldi. Şuan saçlarım çok sağlıklı gür olmasına rağmen duş sonrası Boom butter saç uygulayıp kurutup kullanabiliyorum. Saç Bakımı Ürünleri ve Saç Bakım Fiyatları buradan sizde ulaşabilirsiniz. Fiyatları da oldukça uygun.

Revizyon : Sakın kullanmayın saçım dökülüyor diye bunu kullandım şimdi kel kaldım. Saçlarım döküldü kollarım ve bacaklarım kıllandı.
PROCSIN asla önermiyorum, PROCSIN şikayet !

Son düzenleyen: Moderatör:
Sampuaninizin ismi ne

Bide sac diplerimde kasinti ve yanma oluyor saclarimi cok sıkı toplari ve kendi kendine kurumaya birakirim sanirim sac nezlesi oldu

Saf ilik yağı kullanın. Arama motoruna ilik yağı ile saç bakımı yazın . Bolca sonuç alacaksınız. Kendiniz evde hazırlayabilirsiniz. Ama aşirı agir kokuyo ve zor hazirlaniyor.instagramda Safilikmaskesi sayfasi hazirlayip eve gonderiyor .kokusu da cok guzel. Dogal bi yontem mutlaka deneyin.yumusatiyor besliyor. Saça kollajen yukluyorsunuz

Merhaba saçlarınız düzeldi mi ben de aynı durumdayim ve çok uzgunum

Merhaba saçlarınız düzeldi mi ben de aynı durumdayim ve çok uzgunum
Hadi ya hayir cikmayan yerlerde hala sacim yok aslinda gorsen sacin gur dersin ama ben bildigim icin simdi dokulen yeri ordan anlayabiliyorum aciciyi yanlış kullandim ya diplerinibacmak icin kullanmistim zamininda kalitesiz aciciydi kabuk bagladi kabuk baglayan yerde sonradan ssc cikmadi seyreldi o kısımlar baska anlayamaz belkide ben bildiğim için gozum hep orda ya sac yansa duzelir de ama seyreldigi zaman sıkıntı

Sizin de yoğun dökülme oldu değil mi? Dökülme ne zaman durdu peki

Sizin de yoğun dökülme oldu değil mi? Dökülme ne zaman durdu peki
O aciciyi biraktim birde nevacolor kullanmistim onu biraktim simdi kaliteli acici ve omanyaksiz boya kullaniyorum suan birsey yok hepsi onceden kalan hasarlar suanda orada dokulme yok artik yogun dokuldu ozmanlar birakinca durdu devam etseydim dökülcekti daha birde her ay acmiyorum dipleri 3 ayda bir filan oda dac kirliyken sonrada 10 volum oksidan ve amonyaksiz boya ilede cilasini yapiyorum sıkıntı yok suan ama orasi duzelmedi seyrek yani sac cikmadi orda ya sac kökü uykuda oyle birsey varmis uyuyor deniyor yada cidden öldü o kisimlar tam bir seyrelme deil gorunmez ama ben goruyorum arada tepede en ortasi syrek eskisine gore kiyaslayinca biliyorum seyreldigini o yuzden uzulmustum hala ayni orasi yapcak birsey yok heralde bilmiyorum sampuanida paraben sulfatsiz olarak değiştirdim yani kokden orada dokulme yok hasar goren saclarida ozaman bu yazimdan sonra kesmistim hala arada kesiyorum oyle toparladi biraz ama dokulen kokden dokulen kisimlar seyrek çıkmadı orda vala sac yanmasi cozumu varda doluluyorsa dipden o sıkıntı ya bunu anladim sende kaliteli seyler kullan bn ucuz diye diye amonyak orani yuksek seyler aldim hep sac diplerim yara oldu birde ayda 2 defa dip aciyordum eskiden guzel acilmadi diye o kalitesiz aciciyla ondan döküldü hep sonra toparladim anladim durumu hay allahim illa para vercem aciciyi en cok surdugum yerler syrelmis hep tepesi ortada tam gorunmesede seyrek yani hala ayni düşün ne zaman gecti aradan