Acemiyim biraz yardımcı olurmusunuz :)

melikealan000

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2016
1
0
25
Öncelikle selam burda yeniyim
16 yaşındayım sizin tecrübeli olduğunuzu düşündüğüm için burda bi konu açtım
benim bebekliğimden beri kilo problemim var hep tombuldum yani :KK70:
ama son 2 senede kilom çok daha fazla arttı bununla beraber bacaklarımda ve göğüslerimde yırtıklar oluştu bide yaş büyüdükçe insanların düşünceleri beni üzüyo
boyum 168 kilom 75 falan ama vücudum çok sıkı sarkık yağlı durmuyo ve bacaklarım çok kaslı duruyo hoşuma gitmiyo küçüklükten beri kendi kendime diyet yapardım ama 1 hafta bile sürmezdi artık gerçek bi yola başlamak istiyorum bunun için bikaç sorum olcak yardımcı olursanız sevinirim

20 kilo falan vermek istiyorum vücudum sıkı ama kilo verdikten sonra sarkma olurmu ?

çatlaklar yaşıma göre zaten fazla artmasını istemiyorum artar mı ?

spor yapmaya vaktim olmuyo malum okul zamanı sınavdı ödevdi falan bu yüzden sadece haftsonları spor yapabilirim

bide okulda yemek sorunsalı var akşam 6 7 yi buluyo eve gelmem öğle yemeğini okulda yemek zorundayım okuldada fastfood tarzı şeyler var hep evden ne yapıp götürebilirim (öğlene kadar bozulmucak bişey olması lazım )

şimdilik bu kadar sizin tecrübelerinize güveniyorum yardımcı olursanız çok sevinirim :)

ama son 2 senede kilom çok daha fazla arttı bununla beraber bacaklarımda ve göğüslerimde yırtıklar oluştu bide yaş büyüdükçe insanların düşünceleri beni üzüyo
boyum 168 kilom 75 falan ama vücudum çok sıkı sarkık yağlı durmuyo ve bacaklarım çok kaslı duruyo hoşuma gitmiyo küçüklükten beri kendi kendime diyet yapardım ama 1 hafta bile sürmezdi artık gerçek bi yola başlamak istiyorum bunun için bikaç sorum olcak yardımcı olursanız sevinirim

20 kilo falan vermek istiyorum vücudum sıkı ama kilo verdikten sonra sarkma olurmu ?

spor yapmaya vaktim olmuyo malum okul zamanı sınavdı ödevdi falan bu yüzden sadece haftsonları spor yapabilirim

bide okulda yemek sorunsalı var akşam 6 7 yi buluyo eve gelmem öğle yemeğini okulda yemek zorundayım okuldada fastfood tarzı şeyler var hep evden ne yapıp götürebilirim (öğlene kadar bozulmucak bişey olması lazım )

şimdilik bu kadar sizin tecrübelerinize güveniyorum yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Mutlaka egzersiz yap
Sabah aksam
Proteín agirlikli beslen.
Karbonhidrat alimini sabahin ilk saatlerinde yap.
Spor yapacaksan yapmadan önce karbonhidrati denk getir , sonrasinda proteín al.
Giderkende tavuklu salata falan gotur.

Burdaki öneriler herkesin kendine iyi gelen öneriler olur. Bu da sana iyi gelmeyebilir. Yaşın dolayısıyla henüz gelişimini tamamlamadığından senin yapacağın en iyi şey diyetisyen yardımı almandır. Bir tam kan sayımı yaptırıp diyetisyene gitmen sana özel bir beslenme listesi vermesi en mantıklısı. Dediklerini birebir uygularsan mutlaka verirsin.

dıyetısyen yardımı alman senın ıcın hem saglıklı bır kılo vermene hemde daha sonra kılo almamana yardımcı olur.

Merhaba ben diyetisyene gittim diyetisyen bana bir liste verdi ama diyetisyenin verdiği listeye uyamadım çünkü herkese verdiği listeyi verdi herkesin yapıcağı yasaklar falan vardı diyetisyene gitme sebebim boyumu kilomu ve herhangi bir rahatsızlığım var mı diye öğrenmek için gittim herşey azim 173 boyundayım 80 kiloydum şimdi 64 kiloyum çikolatayı kestim abur cubur yemedim ve çok faydasını gördüm herhangi bir sarkma olmadı spor yapmadım ama hareketli bir hayatım var

X