acele kiz ismi icin yardim!!!

Persefon85

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2007
62
0
merhaba arkadaslar,
sali gunu kizim olucagini ogrendim. esim annesinin ismini koymak istiyor. bende onu kirmak istemiyorum. oyuzden iki isim koyucaz. esimin annesinin ismi ayse, benim koymak istedigim isimlerse simal, aleyna, gazel veya almira. simali cok begendim ablam ve kardesim aleyna diyorlar. karar veremedim. ayseyle hangisi uyuyor daha cok bana yardim edin lutfen isim bulmam lazimmmmm....
simdiden cevaplariniz icin tesekkurler... :teytey:

allah kızınızı saglıklı bır sekılde kucagınıza almayı nasıp etsın...ben yazdıklarınız ıcınde simal ısmını begendım...son zamanların populer ısmı ada ...belki bunu da dusnursunuz..

:) hayırlı olsun öncelikle bebeğiniz......almira koyma şekerim ama,otel ismi yaa almira:)) Bursa'da 5 yıldızlı ,çok iyi bilinen ünlü bir otel ismi,,,ha Bursa'da yaşamıyorsan sorun yok ama,,:) burda olsan alay konusu olur......

Simal güzel canım :lepi: Allah sağlıkla kucağınıza almayı da nasip etsin inşallah. :nazar:

Kusura bakma ama isimlerin hepsi bana anlamsız geldi :) Simal'i isim sözlüklerinde bile bulamadım :)

Ayrıca Aleyna'nın da anlamı yok :)

canım şimal in anlamı kuzey yani bir yön ismi bence daha güzel bir anlamlı isim bulaman daha güzel ben kızımın adını ecrin koydum çok güzel anlamı (allahın hediyesi mükafatı,sevabı anlamında) istersen fikir

aman allahim ayni dert bende de var ben koymak istemiyorum ayse mayse yaws:uhm:kafamçokkarıştı

valla cnm bende istemiyorum ama esimle anlasma yapmistim. kiz olursa isim o secicekti erkek olursa ben. emindim erkek olduguna doktor kiz deyince cok sasirdim. esimde annemin ismini koyucam deyince ikinci soku yasadim. birde ben fransadayim. fransada kolay gecen bir isim olsun istedim. o zaman iki isim koyalim dedi. zaten ilk isim gecerli burda yani ayse ikinci ismi olucak:lepi:

arkadaslar cok tesekurler cevplar icin. bugun ablam yeni bir isim verdi almina. anlamida guzel sadece kutsal topraklarda yetisen nadir bulunan kizil bir ciciegin ismi, ayni anda kirilgan ve hircin bir cicekmis. ayyy ne zormus ya . aslinda benim istedigim ismi onun karakterini yansitsin. kayra cok hosuma gidiyordu. ama herkez bir kiz icin cok kaba buluyor ama anlami falan cok hosuma gitti

ayse nin yanina bir isim degilde ayseye yakin bir isim onersem sana canim annenin ismiyle uyumlu bir isim olsun diye ikna edersin belki esini:)
aysima mesela anlami yüzü ay gibi parlak, nurlu, ışıklı, kutlu, uğurlu olan

aleyna, almira türü isimler çok fazla olcak bu dönemlerde.. bence değişik ve kulağa hoş gelen bir isim bulmalısın..
devrim,ada, ılgın,ilke, ezel,duru, sedef benim beğendiğim bazı isimler.. ama ben kızım olursa ezel koyarım heralde..

X