Gebeliğe Hazırlık Acaba hamile miyim?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Nurevsan14

Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2022
7
5
31
Merhabalar, ben an son 20 şubatta regl oldum. Bu ay bebek istediğimiz için yumurtlama testi aldım ve pozitif görünce yumurtlama dönemini değerlendirdik. Adetime 6 gün kala da dayanamayıp erken gebelik testi yaptım ama negatif sonuç verdi. Bugün gecikmenin 2. Günümdeyim. Kan testi vermek istiyorum ama biraz daha beklemek istedim belki adet olurum diye. Bazen adet olacakmışım gibi ince bi ağrı hissediyorum ama hemen geçiyor. Yüzümde de aşırı sivilce çıkmaya başladı hiç çıkmazdı bir de göğüslerimde hassasiyet var. Erken gebelik testinde negatif sonuç alıp hamile olan var mı. Şimdiden teşekkür ederim.

6 gün kala yapmışsın canım tekrar bir kaset test yapsan.
Regl belirtileri ile gebelik belirtileri o kadar benzer ki. 2 gün gecikme olmuş bence testin tam sırası.
İdrara geçmeyebilirdi 6 gün önce.
İnş pozitifdir.

Adete 6 gün kala çıkmamış olabilir evde bi test daha yapın zaten 2 gün gecikmiş idrarda da çıkar varsa

Yumurtlama takip ettm dedin ne zaman yumurtlama ve çatlama gördün canm.

Adete 6 gün kala çıkmamış olabilir evde bi test daha yapın zaten 2 gün gecikmiş idrarda da çıkar varsa
Hemen yapıcam inşallah çıkar
17 gün geçmiş aslında üzerinde çıkması lazımdı. Ben yumurtlama üzerinden 12 gün geçince yaptım ve bu şekilde cikmisti
Ovülasyon testini 19 martta yapmışım 12 gün geçmiş oluyor ama çıkmadı benim, bugün normal hamilelik testi aldım onda da çıkmadı biraz daha beklicem, bu arada hayırlı olsun :)

Nasıl yani 19 Mart'ta mi yumurtlama gördünüz. Yani şunun için soruyorum dölleme gerçekleştikten yaklaşık 10 12 gün sonra silikte olsa erken gebelik testinde cikiyo.

Teşekkür ediyorum darisi en kısa zamanda sizin basiniza

Merhabalar bugün adetime 6 gün kala dayanamayıp erken gebelik testi yaptım max 1 dk içinde ikinci çizgi çıktı ve kan testi verdim sonuç 18 olarak çıktı mesai saati geçtiği için doktora soramadım yardımcı olur musunuz lütfen umutlanmak istemiyorum ama heycanlıyım bilgisi olan var mı

Benim de yüzümde sivilce en son ergenliğimde çıktı, regle 1 hafta var alnım sivilce doldu umutlandırdın beni

Benim de yüzümde sivilce en son ergenliğimde çıktı, regle 1 hafta var alnım sivilce doldu umutlandırdın beni
Allah isteyen herkese nasip etsin bende çok fazla acıkma sol kasığımda sancı bide üşüme vardı hayırlısı olsun inşallah gebe miyim değilmiyim bilmiyorum ama

2 günde bir artışı takip edin. En az %60 artması gerekiyor iki katı artarsa daha iyi tabi ki

Allah isteyen herkese nasip etsin bende çok fazla acıkma sol kasığımda sancı bide üşüme vardı hayırlısı olsun inşallah gebe miyim değilmiyim bilmiyorum ama
Amin. Benim de 1 haftadır sol kasıkta, bacakta, belde ağrı var göğüslerim çok ağrıyor. Herkes çok erken bu belirtiler için diyor ama inşallah vardır ikimizde de. Senin zaten çift çizgi çıkmış hamilesindir büyük ihtimal

17 gün geçmiş aslında üzerinde çıkması lazımdı. Ben yumurtlama üzerinden 12 gün geçince yaptım ve bu şekilde cikmisti
Benimde adetim gecikti test yaptım iki tane ikisi de bu şekilde çıkmıştı. Göğüslerim çok ağrıyordu. Duygularım çok yükseliyordu anı sinir ani ağlama isteği. Mide yanması baş dönmesi vardı bel ağrısı vardı. Gidip kan verdim hcg düşüktü. Gebelik yoktu sonra da regl oldum. Her ay o kadar çok umitleniyorum ama maalesef sonuç negatif. Rabbim sizin sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah

Gerçekten o testler çok yaniltiyo bende yaptığımda ilkinde hiç emin olamadm üstüne 4 tane daha test yaptım:) oderce yani. Canm umarım sende en kısa zamanda çok güzel haberler alırsın. Dualarım tüm isteyen anne adaylarına

Hamilesiniz galiba.

Yukarıda ovulasyonu 19 martta yapmışım yazmışssın . burada çift çizgi çıkmış. bu durumda senin 2 nisanda adet olman gerekiyor. Senin daha adet günün bile gelmemiş ama geciktim diyorsun , bir yerde yanlış hesaplaman var tekrar gözden geçir. Boş yere umutlanma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…