acaba erken doğum nedeni mi?

M

manolya_16

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi manolya_16
28 haftalık hamileyim son günlerde karnımın şekli değişiyo bebeğim toplanıyo diyorum kendi kendime. ama internette okuduğum kadarıyla erken doğum nedeni olabiliyomuş kasılma gibi değil aslında sadece karnım sağa veya sola doğru şişiyo bebeğimin yer değiştirmesini hissedebiliyorum. belkide çok evhamlanıyorum sizinle paylaşmak istedim içim rahatlasın diye. iyi akşamlar

• Konu Sahibi manolya_16
merhaba manolya, bende 34 haftalık hamileyim canım...yaklaşık iki haftadır aynen senin anlattığın belirtiler bende de var...ama çok şükür ağrım sızım yok...o nedenle endişe etmedim açıkcası..çünkü bebekler büyüdüğü için yerleri daralıyor, ddolayısıyle bu tür hareketler normal diye okumuştum bende...
ağrın kasılman yoksa korkma normal bunlar...sevgiler

• Konu Sahibi manolya_16
teşekkür ederim şen:) ağrım sızım yok çok şükür .içim rahatladı gerçekten. allah sağlıklı bi şekilde bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin. anne olmak böyle bişi heralde en ufak bişeyden tedirgin oluyorum.

• Konu Sahibi manolya_16
bebeğin büyümesi ile karın bir oraya bir buraya gidermiş..bir taraf dolarken diğer taraf resmen boşalırmış..
anne olmak böyle bir şey sanırım..acayip psikopat ettiler bizi daha çıkmadan..

• Konu Sahibi manolya_16
34. GEBELİK HAFTASI
Dikkat: Braxton-Hicks kasılmaları (hazırlayıcı kasılmalar) bu haftadan itibaren biraz sıklaşabilir. Bu kasılmalar gerçek doğum sancılarının aksine kısa sürerler, düzensizdirler ve genellikle sizde büyük bir rahatsızlığa neden olmazlar. Rahim kasları bu şekilde antrenman yapmakta ve bebeğiniz miyadına geldiğinde 10 dakikada üç kez gelen ve yaklaşık 50 saniye süren gerçek doğum kasılmalarına dönüşmektedirler.

sancınız olsa dahi hiç endişelenmeyin
vücudunuz sizi yavaş yavaş doğuma hazırlıyor
herkese hayırlı doğumlar...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…