Acaba çok mü kötüyüm ben?

galisra

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
169
6
Arkadaşlar bu konuda bazen kendimi eleştirsemde aslında haklı olduğumu da düşünmeden edemiyorum çünkü malum özel hayat denen bişi var..Tamam neyse sadede geleyim..Bİz kayınvalidemle birlikte yaşıyoruz saolsun hepsi iyi insanlar lakin eltim ve kaynım neredeyse her akşam bize geliyolar ve bu durum beni rahatsız ediyor..Çünkü ben kapalı bir insanım kaynımın yanında rahat olamıyorum ve de kafa dinlemek istiyorum birazda..Ama gel gör ki karşı taraf bunu düşünemiyor tamam annesidir gelsin bişi diyemem ama en azından bu evde bir gelin var deyipte bu gelişleri azaltmaları gerekmez mi sizce?benneyaptımki

bu kadar düşkünlerse analarına o zaman kayıvaliden onlarda kalsın canım yerimseniben

benin bir abim yada erkek kardeşim olucak annemle beraber yasayacam ama gelin rahatsız oluyor diye anneme gidemeyecem olur mu öyle şey canım
kayınvalidenle paylaşırsın bu durumu tatlıya bağlanır hayırlısıyla

bence bu durumdan rahatsiz oldugunu söyle ve bazi aksamlarda onlar annelerini yanlarina alsinlar hem sen de esinle biraz yanliz kalmis olursun.

niye kötü olacaksın canım gayet iyi bir gelinsin kayınvalideyle oturuyormuşsun
ve son derece haklısın
madem annelerine o kadar düşkünler birazda onlar götürsün
olmazki hergün aynı kişileri avut sürekli hazır olda dur:1closedeyes:
insan bazen bacağını uzatıp oturmak ya da uzanmak ister kaynının yanında olmaz ki
bunu eşinle konuş bir şekilde rahatsızlığını dile getir bence sen haklısın canım sengözlerimebaksanab

Aslında annemin gitmesi mantıklı fakat insan diyemiyor ki anne sen git birazda onlar gelmesin gönülde kıramıyorsun ama içten içe rahatsızda oluyorsun bu durumdan iki ara bi dere mevlam bana ve bu durumda olanlara sabır versin..

Evet eşinle konuş oda annesiyle konuşsun ama senin bundan bahsettiğini falanda söylemesin...
Kötü değilsin bu senin gayet normal bir hakkın
O evde bir gelin varsa saygı duyup onlarında bir özel hayatlarının düşünülmesi ve ona göre hareket edilmesi gerekir.
Hatta kayınvalidenizin bile size başbaşa bırakmak adına arada diğer oğlunda kalması lazım kayınvalidenizin düşünemese bile bunu eltiniz teklif etmesi gerekir bana göre...

galiba evlenince siz kayınvalidenizin evine geçtiniz.
kaynınız annesinin evine geldiğini düşünüyordur, bu yüzden sizin rahatsız olacağınızı düşünemez veya umursamazlar.
bana göre, hergün gelmelerine tabii ki gerek yok.
eltiniz de bu durumdan pek hoşnut olmasa gerek. yeni evlilerse zamanla azalır belki.

fazla birşey yazmamışsınız. gelmelerinin nedeni, sadece annelerini görmek ise, siz de onlar geldiğinde normal işlerini yapabilirsiniz, nasıl olsa misafir sayılmazlar. onlarla vakit geçirmenize gerek yok.

Eşimlede konuştum rahatsızlığımı dile getirdim fakat oda eli kolu bağlı kalıyor..Bİşi diyemiyor..O rahatsız olmuyor tabi kendi kardeşi ne de olsa ama bazen diyorum ki kendini benim yerime koy..

Evet canım nedeni anneleri ve de gezmeyi sevmeleri..Ama ne kadarda olsa insan rahatsız oluyor..:1no2:

maalesef kayınvalideler bu konuda hiç hassas değiller.

hatta özel hayatınıza bir şekilde müdahale etmekten zevk alıyor bile olabilirler.

ya da kendilerine hizmet edilmesi farzmış gibi...

müdahale edersen aile huzurun da kaçar...

oflasan puflasan yine anlamazlar anlayışsız olursun..

işin zor çekecen mecbur..

ancak kocanla konuşup ortak bir kararla haraket et derim sana....

Kötülükle ne ilgisi var canım bunun,bence bu çok doğal ve mantıklı...

Kim ister ki her allahın günü evinde birilerinin olmasını.

Bunu onların düşünmesi gerekir...bu kadar düşüncesizlik olmaz ki ama ,dimi ya .

Madem bu kadar düşkünler annelerine yanlarına alsınlar o zaman canım süprizzzzz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…