acaba ben mi çok abartıyorum?:((

dilegim

artık bambaşka biri
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2008
1.993
5
39
slm arkadaslar benım sorunum kahve esım hergun kahveye gıtmeye basladı öncedende çok gıderdı ama bırakmıstı sımdı tekrar basladı hergun arkadasları arıyo bızımkıde gıdıyo sımdıde kahvede benı işten aradı yemek yıycem dıye bende sofrayı hazırladım sonra aradım kahveye gıtmıs sımdı çok sakın gorunuyorum ona karsı gelınce guzel karsılıyorum ama artık sabrım tasmak uzere yaa:çok üzgünüm:öncedende bu yuzden çok tartıstık ben surat asardım konusmazdım daha çok baglanırdı kahveye sımdı ıyı karsılıyorum ama artık ınanın sabrım tukenıyo ya kendımı çok yanlız hıssedıyorum ben senağlamabı tane bıle komsum yok hiç arkadasım yok belkı ınanmıyorsunuz ama oyle senağlamaderdımı paylasacagım oturup sohbet edecegım kımse yok sadece sız varsınız sızde olmasanız kafayı yerım heralde sızce kızlar ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım esıme :çok üzgünüm:

canım konuşmayı denedinmi ona kahveye gittiğinde yalnız kaldığını üzüldüğünü söyle aile demek birlik beraberlik demek kolay gelsin üzüldüm:1no2:

canım öncelikle konusmayı dene
evde vakit gecirebileciği ot,rtam hazırla
benimde eşim cok sık giderdi
sonra eve tavla aldım hosuna gitti
yavas yavas uzaklastırdım
hafta da bir arkadaslarını eşleri ile gelir arkadasları hep beraber vakit geciririz
sende böyle yöntemler deneyebilirsin yerimseniben

ya arkadaslar o benım oyle tavla okey oynamamdan hoslanmıyo teklıf ettım banada ogret dedım beraber oynarız ama ıstemedı o ıyı bısey degılmıs oda zamanla bırakacakmıs kahveyı bu arada arkadasları arıyo sureklı esımı gıdelım dıye oda bırtek gecen aksam uykum var olmaz dedı benım ıcın evde kaldı ama nebılım olmuyo boyle arkadaslarına hayır dıyemıyo konustum hemde kac kere ama bırakıcam dıyo

ya bu bağımlılık aslında..

boşa vakit kaybı...

canım kumara falan dönmesinde sadece oyun mu oynuyor

kumar oynamıyo ALLAH a şükür sadece oyun arkadaslarıyla eglenıyorlar kendılerıne gore

bence hiç de abartmıyosun...haklısın...

eşimin teyzesi de aynı dertten müzdarip :nazar:

kadın yıllardır baş edememiş hala da uğraşıyo bıraktırmaya..biri 8 diğeri 4 yaşında olan iki evladı var...

eve bağlamaya çalışıyor,boşanmayı denemiş zamanında olmamış başaramamış...
güzellikle oturup konuşmuş,çok nadir git bari demiş,bak çoluğun çocuğun var yapma etme demiş,bize vakit ayır demiş yok olmamış da olmamış...
kapıyı kitlemiş kaç kez adam dışarda kalmış saatlerce kapıda yalvarttırmış yok...artık bırakmış ne hali varsa görsün diye...hala gidiyor adam kahveye..

kötü bir alışkanlık işte...sorumsuzluk örneği :nazar:
bu bahsettiğim şahısında kahve arkadaşları meşhurdur ..hayır demeyi beceremez onlara ama evdeki eşine hayır demeyi kabiliyet haline getirir :nazar:

senin eşin de öyle anladığım kadarıyla arkadaşlarını kırmamak adına seni kırıyor ama farkında değil...kalın kafalı :nazar:

gül gibi kaırn var evde oturun işte beraberce ne güzel...

ne işin var kahvede evli barklı adamsın :nazar:

alışkanlıkları bırakması ve bıraktırması çok zordur canım...allah kolaylık versin...

Neden canını sıkıyorsun canım,bak bu saat benimkide yok evde,üzülüyorsun kendine yaparsın,gelmek isteyen gelir evine,sen hiçbişey yokmuş gibi davran sadece bir manalı bak gözlerine ama ağzını açıp bir laf deme ,o zaten ona senin kızıp deşarj olmanı bekliyor 1-1 diyor,o gitti,sen kızdın eşitiz der,sen sus,arada korktuğunu,çocukların onu sorduğunu özlediğini normal zamanda normal normal iğnelemeden söyle,2 gün gitmez,3 gün yine gider böyle devam eder hayat

Arkadasim sana birsey söyleyimmi?? Aslinda esin birazda mecburen kahveye gidiyor, gurur meselesi var cünkü....:jeyyar:

Arkadaslari onu cagriyor bir kere iki kere gelemem hastayim isim var vs. vs. diye gecistirir fakat ondan sonra arkadaslari baslar "Ohh kilibik, evden cikamiyorsun, Karin izin kagdi vermedimi bugün" gibi sacma laflarla esine takilmaya...bunlari duymamak icin oda muhtemelen cani istemese bile gidiyordur!!mirmirmirmir

Bu onun hakli oldugnu kesinlikle göstermez tabiki bunu hic tartismaya gerek yok...:1closedeyes:

Bence aynen böyle izah et ona, kim ne derse desin ya niye gidiyorsun, ben suan anliyorum gitmek istemedigni, oturuyoruz evimizide iste, haftada birgün git takil arkadaslarinla ama hergün hergün olmaz, de anlat rahatsizlik duydugnu canim, böyle iyi karsiliyorsun falan ama sonra senin icinde dert oluyor...:nazar:

benim eşimde bir zamanlar gidiyordu ozaman daha tek çocuğum vardı 2.5 yaşında en sonunda birgün dayanamadım kahvenin önüne dikildim çocukla canım sıkıldı gezicem al birazda sen bak çocuğa dedim okadar sinirliydimki olay çıkmasın diye tepkide veremedi zaten bende bişey demesini beklemeden döndüm gittim tanığım kimse olmadığı için apartmanın teresına çıkıp saatlerce oturdum hava baya kararınca eve indim önce kavga kıyamet sonra baktıki çok ciddiyim sonra hergün yerine haftada birgün izin günü oda yaprak dökümünü rahat seyredebilmek için dışarıya sadece bereber çıkıyoruz artık

canım kim olsa uzulur canı sıkılırdı...abartmıyorsun.
bende hiç hoşlanmıyorum..yok kahve oyun futbol kulup muhabbetlerınden...
ne anlıyorlar anlamıyorum....
orda bol sgaralı bir ortamda kufurlerın konuşulduğu erkeklerın arasında...
ama tum erkekerın takıldığıda bır gerçek...
sen direkkonuş korkuyorum sen olmayınca vakıt geçmiyor..seni özlüyorum hemde çocuklar özlüyor falan de..
inşallah biran önce boşlar...

bir erkeğin arkadaşlarıyla arada vakit geçirmesi tabiki normal ama bunu ailesini ihmal ederek yapıyorsa diğer eş nedese haklı.üsteleik iki tanede çocuk var.insanın evlatlarıyla kısada olsa kaliteli zaman geçirmesinden daha güzel ne olabilir.eşiniz sadece kendini düşünüyor sanırım.ama çok yanliş yapıyor.umarım.aklı başına gelir.konuşun diycem ama sizi anlamasını sağlayarak.yoksa ters tepiyor daha çok uzaklaşıyorlar.

senin için zor tabi, kim olsa hoşlanmaz bu durumdan.
peki şunu dene onu eve çekebilecek bbiş şeyler çıkarabilirsin. ilgisini çekecek uğraşlar bulabilirsin.

X