Ablamın artık bizi küçük görmesi ve iletişimimizin kesilmesi... Ne yaparım bunu düzeltmek için?

SukunetMevsimi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2020
82
58
Arkadaşlar çok üzgünüm kendim için değil ama babamın haline çok üzülüyorum o çok üzülüyor bu duruma. İçerliyor. Ablam küçüklüğünde de hep gözü yükseklerdeydi babamı sürekli bunaltırdı para için. Derslerde de başarılı bir insandı ablam ama babam lise mezunu bir teknisyen elindeki imkanı sonuna kadar kullanırdı ama ablamı mutlu edemezdi tabi.

Bu süreçte abla kardeş aramız kötü değildi aslında benimle bazen başarısız olduğum için dalga geçerdi ama yinele güzel muhabbetimiz vardı.

Yıllar geçti çok güzel bir okuldan mezun oldu. Fakülteden tanıştığı babası eski çok üst düzey bürokrat olan eniştemle evlendi. Şuan ki mesleğine dahi bu evlilik ile kavuştu onlar getirdi ablamı o konuma bunu bilmeyen yok. Kocası tek çocuk ve tüm mal mülkte ablamların yani. Kariyerli ve saygın bir işleri var karı koca; aylık toplam 25.000 lira gelirleri var üstelik devletin müstakil konutunda oturuyorlar; evlerinin tüm giderlerini yasal olarak devlet karşılıyor şoförleri korumaları var, özel kalemleri var. Sürekli saygı görüyorlar. Böyle bir hayat yaşıyorlar. 1. Sınıfa ayrıldıklarında maaşları toplam 35.000’i bulacak.

Ablam dahi geldiği noktaya inanamıyordu bu arada evliliği de muhteşem. Ama bizimle görüşmüyor artık nerdeyse bir kavgamız bir olayımız da yok.

Beğenmiyor bizi. Telefonlarımıza çıkmıyor, çıkınca işim var diye erken kapatıyor. Günlerce konuşmadığımız oluyor. Annem babam çok üzülüyor özellikle babam o kadar üzgün ki; bir sorun mu var diye konuşmaya çalışınca çocuk gibi azarlandı kocaman adam ablam tarafından.

Üstelik tüm imkanlarını ablam için kullandı babam. Bizim memleketimize de gelmiyor artık geçen yazda karı koca Ankara’ya kayınpederinin yanına gittiler. Tabi o üst düzey bürokrat bizi ne yapsın ki ablam.

Hemşireyim ve en son basit bir servis değişikliği yapmak için ablamı aradım söyledim bakarız dedi 15 gün geçti tekrar arayınca ulaşamadım sonra bende direkt eniştemi arayıp söyledim salı günü; bugün servisim değişti nöbetlerim de düzenlendi.

Hayatımda ilk kez birşey istemiştim çok üzüldüm, çok kırıldım. Neden böyle oldu? Biz ona bir kötülük yapmadık? Ne yapmak istiyorsa hep onu yaptı hayatta babam teknisyen haliyle çabaladı onun için yazık değil mi? Arayı düzeltmenin bir yolu yok mu? Ne yapabilirim?

Arkadaşlar çok üzgünüm kendim için değil ama babamın haline çok üzülüyorum o çok üzülüyor bu duruma. İçerliyor. Ablam küçüklüğünde de hep gözü yükseklerdeydi babamı sürekli bunaltırdı para için. Derslerde de başarılı bir insandı ablam ama babam lise mezunu bir teknisyen elindeki imkanı sonuna kadar kullanırdı ama ablamı mutlu edemezdi tabi.

Bu süreçte abla kardeş aramız kötü değildi aslında benimle bazen başarısız olduğum için dalga geçerdi ama yinele güzel muhabbetimiz vardı.

Yıllar geçti çok güzel bir okuldan mezun oldu. Fakülteden tanıştığı babası eski çok üst düzey bürokrat olan eniştemle evlendi. Şuan ki mesleğine dahi bu evlilik ile kavuştu onlar getirdi ablamı o konuma bunu bilmeyen yok. Kocası tek çocuk ve tüm mal mülkte ablamların yani. Kariyerli ve saygın bir işleri var karı koca; aylık toplam 25.000 lira gelirleri var üstelik devletin müstakil konutunda oturuyorlar; evlerinin tüm giderlerini yasal olarak devlet karşılıyor şoförleri korumaları var, özel kalemleri var. Sürekli saygı görüyorlar. Böyle bir hayat yaşıyorlar. 1. Sınıfa ayrıldıklarında maaşları toplam 35.000’i bulacak.

Ablam dahi geldiği noktaya inanamıyordu bu arada evliliği de muhteşem. Ama bizimle görüşmüyor artık nerdeyse bir kavgamız bir olayımız da yok.

Beğenmiyor bizi. Telefonlarımıza çıkmıyor, çıkınca işim var diye erken kapatıyor. Günlerce konuşmadığımız oluyor. Annem babam çok üzülüyor özellikle babam o kadar üzgün ki; bir sorun mu var diye konuşmaya çalışınca çocuk gibi azarlandı kocaman adam ablam tarafından.

Üstelik tüm imkanlarını ablam için kullandı babam. Bizim memleketimize de gelmiyor artık geçen yazda karı koca Ankara’ya kayınpederinin yanına gittiler. Tabi o üst düzey bürokrat bizi ne yapsın ki ablam.

Hemşireyim ve en son basit bir servis değişikliği yapmak için ablamı aradım söyledim bakarız dedi 15 gün geçti tekrar arayınca ulaşamadım sonra bende direkt eniştemi arayıp söyledim salı günü; bugün servisim değişti nöbetlerim de düzenlendi.

Hayatımda ilk kez birşey istemiştim çok üzüldüm, çok kırıldım. Neden böyle oldu? Biz ona bir kötülük yapmadık? Ne yapmak istiyorsa hep onu yaptı hayatta babam teknisyen haliyle çabaladı onun için yazık değil mi? Arayı düzeltmenin bir yolu yok mu? Ne yapabilirim?
Düzeltemezsin çünkü siz bozmamissiniz anlattığınıza göre. Ablan gelip düzeltecek . Siz kendi huzuruniza kendi işlerinize bakın. Ayrıca enişteni aramasan daha iyiydi

Torpille gelen torpille gider, bu ulkede bir anda tepetaklak olabiliyorsun. Benim de devletin tum imkanlarindan yararlanan uzaktan tanidiklarim vardi simdi fetö'den perişan haldeler.
Devran dönüyor devamli. Bugun birilerini ezen yarin baskalari tarafindan eziliyor (sekil a , turiyenin siyasi tarihi )
Ablanlar anladigim kadarıyla mevcut hükumete yakin. Ama mevcut hükümetin de sonu yakin.
Birkac seneye kalmaz daha "normal" bir hayata kavusurlar. Statu-guc kaybi yasayinca belki siz onlara artik "angaradaki tanidigim" deyip isteklerle yanasamayacaginiz icin orta yolu bulursunuz

Kariyerini kullanmak istediğinizi düşünüp sizden uzak duruyor sanırım
Bırakın ya o olmadan ölmezsinizya hiç gerek yok böyle evlada böyle kardeşe
Şu akar yolunu bulur

valla beni istemeyeni ben hiç istemem aman ablanın hali vakti yerinde ne güzel mutluysa bırakın öyle kalsın.

Maaşının cetelesini tutuyorsun pek güzel. Basit dediğin servis değişikliğini kendin halletmeyip torpil arıyorsun âlâ. Güzel üniversiteden mezun oldu deyip ablamı o konuma onlar getirdi diyorsun muhteşem. Anne babanla olan ilişkilerine üzülüyorum ayağına iyi evlat numarası çekiyorsun . Yapma, kardeşin o senin.

Hiçbirşey.
Sizi istemeyenin neden peşinden koşacaksınız ki ?
Babam için üzülüyorum o çok içerliyor bu duruma duygusal bir adam babam ve bu yaşadıkları hak ettiği şey değil. Ablamı dövmedi sövmedi sokağa atmadı hep elinden geleni yaptı üstelik ablam başarılı olduğu için yokluk içinde her imkan ona harcandı ben kendi kendime büyüdüm mesela...

Bi problem yaşamadınız mı durduk yere mi uzaklaştı?
Hiçbir problem yaşamadık ama babamla para konusunda çok çekiş çekişirdi eskiden hep para ister dururdu babam da gerçekten o başarılı diye tüm imkanına kullanırdı ama yine yetmezdi tabi teknisyen sonuçta ne kazanacak... ben bile ablamın gölgesinde onun eskileriyle büyüdüm... ama hiç sorun etmedim.

Konunun maddiyatla ilgili oldugunu dusunmuyorum, baska bir seyler olmus sanki, bence acikca konusun, baktiniz sizden kaynakli bir neden yok, mesafeyi korursunuz, kan baginiz var diye bir ömür mic mic olmak zorunda değilsiniz
Gerçekten başka bişey olmadı. Sadece eskiden babamla para konusunda hep kavga ederlerdi bıktım sizden falan derdi o yani başka bişey olmadı babam onun için çabaladı ben de o başarılı diye onun eskileriyle kıyıda köşede büyüdüm masraflar ona yapılıyordu. Ne dövdüler ne sövdüler bişey olmadı yani gençliğinde de

X