ABD'nin 44 ncü başkanı Barack Obama'yı tebrik ederkeeennnnn.....

firstday

Canlarım ve ben
Kayıtlı Üye
12 Mart 2008
2.114
10
ABD'nin ilk siyahi lider özelliğine shaip olan, hakkında müslüman olduğu, ya da kıyametin habercisi bir lider olduğu söylentileri bile çıkan Barack Obama'ya ben Allah'tan vicdan diliyorum.
Arabamızda kullandığımız benzinin, dünyadaki bir çok çocuğun anne babasız kaldığının, belki de evimizdeki pirincin fiyatının bile dünyanın birinci gücü amerikaya dayalı olduğunu varsayarsak, Barack Obama'ya merhamet, insanlık, hoşgörü ve inanç diliyorum
:enbuyukkk:

bende sozde 1918 olaylarini tanimamasini umut ediyorumm kötükedihüso

ama malesef sözde ermeni soykırımını tanıyor :kızgın: bir tek bu yüzden istemiyordum obamayı ama kazanacağını biliyordum niye bilmiyorum ama obamaya karşı içimde bir sempati var :)

aynen ben de öyle adama nedeni olmayan bir sempati besliyorum..sanki babamın oğlu, sanki siyasi yol haritasını çok biliyorum-tatlicadiarzu-

Evet,kendisi kenyali müslüman asilli bir baba,amerikali beyaz bir annenin oglu,Tam adi Barack Hussein Obama.Ben kendi adima Amerikanin cikarlari söz konusu oldumu dünya poliitikasinda bir degisim olacagina inanmiyorum.

Özgürlükler ülkesi diyorlar.Ama bir sürü yasak var.Sözde ermeni soykirimini taniyacagini secim kampanyasinda devamli dile getirdi.Ermeni lobisi abd de cok iyi isliyor.Secimlerde ermeni is adamlari finansal olarak cok para yatirdilar.

Ikincisi kibrista bizi isgalci görüyor.Kendisine bakmadan.irakta,afganistanda,vietnamda vs..

yani bu iste bir is var.72 yasinda yasli Mccaine karsi, 44 yasinda obamayi cikardilar.Artik neyin planlandigini anlamadim.Bir bit kemigi aramamak mümkün degil.

Ben ülkem adina sevinemedim.Ermeniler sevinsin.Hergün yeni harita cikariyorlar.Sanki babalarinin mallarini paylasir gibi.Müslüman asillida olmasi beni ilgilendirmiyor adam herseferinde hiristiyanim diyor.

Bekleyip görecegiz,suan sempatik gelebilir.Ihraatlarini görelim ondan sonra karar verelim.

Yilmaz Özdil abimiz bugünkü köse yazisinda dünkü mesajimi destekler bir yazi yazmis. Yani özet olarak,emperyalizmin rengi degissede,zihniyet yine ayni olacak.Söz konusu Amerikan cikarlari olunca..

iste buyrun yazisi....

Mandinga mı zannettin sen onu emmioğlu?

Neymiş efendim...

Obama kazanmış, böylece Martin Luther King’in hayali gerçek olmuş filan.

*

Bırakın bu feodal kafaları...

*

Will Smith o.

Beyonce.

Shaquille O’Neal.

Halle Barry.

Soyadı üstünde...

Denzel Washington o.

*

Kiminin Joe Louis’i, kiminin Muhammed Ali’si... Yaşlının Ray Charles’ı, gencin Usher’ı o... Sidney Poitier, taaa 1963’te Oscar’ı aldığında, Obama henüz iki yaşındaydı, iki... Hadi diyelim ki, Tony Braxton’dan, Jennifer Hudson’dan, Ashanti’den haberin yok... 50 Cent’i bozuk para mı zannediyorsun sen? Serena’nın ablası Venüs Williams’ı gördükten sonra, mitolojideki aşk tanrıçası Venüs’ü hálá sarışın mı zannediyorsun yoksa? Bakın Williams dedim, aklıma geldi, 300 milyon nüfuslu Amerika’nın en güzel kızı seçilen Vanessa Williams’ı da mı görmedin hálá? Tyra Banks? Niye ekrana yapışıyor o 300 milyon nüfuslu Amerika, Oprah ekrana çıktığında? Dans etmedin mi Michael Jackson’la? Rüyalara dalmadın mı, Gloria Gaynor’la, Aretha Franklin’le, Diana Ross’la? Savurup götürmedi mi duygularını, Whitney Houston, Mariah Carey, Lionel Richie? Biz Louis Armstrong’la evrenin dışına seyahat ederken; "caz yapma lan" dediğin için, Neil Armstrong’la anca aya kadar gidebildiğinin farkında değil misin? Boşverelim Kerim Abdülcabbar’ı, Magic Johnson’ı, Michael Jordan’ı... Babanın oğlu mudur ki, Kobe Bryant, LeBron James, Kevin Garnett, Allen Iverson, oğlun onların formasını giyiyor? Spike Lee, Ice Cube, Forrest Whitaker, bi derece... Cosby Ailesi’ni tanımayan var mı ailende?

*

Colin Powell, Condoleezza Rice, getir götür işlerine mi bakıyordu oralarda?

*

Obama dediğin adam, belediyede fen işleri müdürü değildi, Illinois senatörüydü.

Harvard mezunu.

Kendisi gibi eşi de Harvard mezunu.

"Kenyalı gariban" denilen babası, sıkı dur, Harvard’da doktora yaptı! Mandinga mı zannettin sen onu, emmioğlu? Git sor bakayım Harvard’ı kendi seçtiğin Meclis’e, kaç tane "Ha?" cevabı alıyorsun...

*

Uzun lafın kısası...

Tom Amca’nın Kulübesi’nde kalmış bir kafa, Beyaz Saray’ı kavrayabilir mi?

Evet,kendisi kenyali müslüman asilli bir baba,amerikali beyaz bir annenin oglu,Tam adi Barack Hussein Obama.Ben kendi adima Amerikanin cikarlari söz konusu oldumu dünya poliitikasinda bir degisim olacagina inanmiyorum.

Özgürlükler ülkesi diyorlar.Ama bir sürü yasak var.Sözde ermeni soykirimini taniyacagini secim kampanyasinda devamli dile getirdi.Ermeni lobisi abd de cok iyi isliyor.Secimlerde ermeni is adamlari finansal olarak cok para yatirdilar.

Ikincisi kibrista bizi isgalci görüyor.Kendisine bakmadan.irakta,afganistanda,vietnamda vs..

yani bu iste bir is var.72 yasinda yasli Mccaine karsi, 44 yasinda obamayi cikardilar.Artik neyin planlandigini anlamadim.Bir bit kemigi aramamak mümkün degil.

Ben ülkem adina sevinemedim.Ermeniler sevinsin.Hergün yeni harita cikariyorlar.Sanki babalarinin mallarini paylasir gibi.Müslüman asillida olmasi beni ilgilendirmiyor adam herseferinde hiristiyanim diyor.

Bekleyip görecegiz,suan sempatik gelebilir.Ihraatlarini görelim ondan sonra karar verelim.
aynen katılıyor ve obama'nın Türkiye geleceği için hiç de hayırlı işler yapmayacağını düşünüyorum:kahve:
amerika Türkiye secimlerinde bile istedigini iktidar yapıcak güce sahipken kendi ülkelerinin çıkarına çalışmayacak hümanist bi adamı lider yapmaz:1closedeyes:
obamanın bushu aratmayacağı kanısındayım

aynen katılıyor ve obama'nın Türkiye geleceği için hiç de hayırlı işler yapmayacağını düşünüyorum:kahve:
amerika Türkiye secimlerinde bile istedigini iktidar yapıcak güce sahipken kendi ülkelerinin çıkarına çalışmayacak hümanist bi adamı lider yapmaz:1closedeyes:
obamanın bushu aratmayacağı kanısındayım

Cok haklisin canim.Cok yaygin bir lafimiz var."Gelen gideni aratir"Buschu savundugumdan degil.Krakeri bile yiyemiyen adamdan,dünya politikasini yönetmek beklenemez.naniknanik
Nekadar aptal oldugunu amerikan muhalif basini herzaman dile getiriyordu.Ay onunla ilgili bir slayt izlemistim.Hic bukadar güldügümü hatirlamiyorum.kaydirigubbakcemile3Bu kadar salak yani.Yardimcilari sayesinde ülkesini,dünyasini yönetti.Hazirlanmis metnin disina ciktimi acayip pot kirdigini...isteyenin internetten bulabilecegi nacizane tarihi sözlerini bulabilir.:roflol:

Neyse Obamaya gelince kurmaylari arasinda,ülkemize acayip karsi olan birisi var.Suan ismini unuttum.Onlarin danismanliginda nekadar cikarimiz olur bu isten düsünün artik.

Umarım Irak'taki masum insanalrı öldürmeyi keserler ve umarım sözde Ermeni soykırımını tanımazlar! Bütün dileklerimiz bu yönde. Ayrıca ABDye siyahi birinin başkan olması beni çok mutlu etti.:)

Arkadaşlar kim gelirse gelsin ABD politikası değişmeyecek.Büyük hedefleri var.Iraktaki masumların kanına da kimse "dur" demeyecek.

X