Abajurlar

Adivar

Guru
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2007
6.169
49
gel vatandaş gelll çeşit çeşit abajurlar burda..........

bagacontemporarywallscodk6.jpg

Ev dekorasyonuna bayılan birisi olarak, abajurları da evin, olmazsa olmazı olarak görüyorum.En azından bir tane abajur, evin havasını değiştirmeye yetiyor..

Teşekkürler..

AVİZE

Avize, genellikle bir odanın tavanında asılı olan bir aydınlatma aracıdır. Bu aydınlatma aracında değişik ışık kaynaklarının kullanımından ışık kırılmaları ortaya çıkar. Bu kırılmalar çeşitli ışık oyunları yaratır. Bunlar duvarlara da akseden alışılmamış fakat olağanüstü, etkileyici ve zengin görünümlü, rengarenk ve yumuşak oyunlardır. Avizeler genellikle büyük resmi ve gösterişli binalarda, bunların hollerinde, valilik ve belediye binalarında, resepsiyon verilen binalarda ve gösterişli lüks evlerde bulunurlar.

Avizedeki ışık kırılmaları avizenin yapımında kullanılan malzemelerden yansır. Bu malzemeler nadiren de olsa değerli taşlar olabileceği gibi günümüzde daha ziyade elmas şeklinde cam veya kaliteli sentetik malzemelerden üretilmektedirler. Bu kilolarca ağırlıktaki büyük avizeler bulundukları ortama havalı bir görünüm katarlar. Duvarlara ve eşyalara yansıyan akislerin oynaşmaları göz kamaştırıcıdır.

Lamba

Çok çeşidi bulunan aydınlatmaların veya lambaların yukarda sayılan avize dışında duvarlara takılan küçük aplikler, abajur, gece lambası, masa lambası, çalışma masası lambası, idare lambası, el feneri, tavan lambası, sallantılı lambalar, karpuz lambalar, çok kollu lambalar, ayaklı lambalar, florasanlı lambalar, mum lambalar, figürlü lambalar, lambaderler, projeksiyonlu lambalar, ledli lambalar ve ayrıca salonlar, oturma odaları, yemek odaları, mutfaklar, banyolar veya diğer mekanlar için özel tasarımlı lambaları bulmak mümkündür.

ooofff offf offff süper parçalr bunlar adıvarım yaaaffffff emiğine sağlık paylaşım için teşekkürler şekerimmmm

bu aralar ben de abajurlara taktım:1rolleyes: şu maskeler çok hoşuma gitti bir de boncuklu olanlar!...

X