95 kg ve üzeri gebe kalanlar

kubilik

Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2022
63
28
Merhaba arkadaşlar . Diğer konuların bir kaçına dahil olarak gebe kalma tedavimle ilgili çok güzel bilgiler ediniyorum . Fakat yaşamış olduğum çocukluğumdan beri var olan kilo problemim çok canımı sıkıyor . Tartıya bile çıkmadım kaç aydır . Yine kilo aldığımı göreceğim diye .
95 üzeri olduğumdan eminim . Bu kilo bazında olup hamile kalan arkadaşlarım olduysa tecrübelerini , yaşadıklarını paylaşırlarsa çok sevinirim

Oğluma hamile kaldığımda 102.5 kilo idim toplamda 13 kilo alarak 115.5 ile 35+2 de bir anda doğuma alındım herşey çok güzel giderken bir anda preeklampsi (gebelik zehirlenmesi ) geçirdim tansiyonum yukseldi o zamana kadar hicbir sikintim hastaligim olmamisti yasimda gencti 25 yasindaydim zayif kisilerde de olan bir durum ama belki ideal kiloda olsam basima gelmezdi bilmiyorum ..

Sonra oglum dogdu 1.5 yasindaydi parkta oynarken dibinde oturuyorum birisi salincaga binip hizla sallanmaya basladi ve ben kilodan hizli kalkamadigim icin ogluma salincak carpti kafasi inanilmaz sisti eve giderken kendime kufurler ediyordum canina okuycam senin diyordum ki kilomu takan bir insan hic olmadim hep sismandim esime ve anneme dedimki 65 kilo olucam ikiside güldü ve ben diyet ve spor ile sinirimden 10 ayda 107 kilodan 64 kiloya duserek 43 kg verdim kizima hamile kaldigimda 67 kg idim kanamalarim olunca haraket yasak spor yasak yogun tempodan buraya girince 19 kilo alip 86 ile doguma girdim ondada son 2 haftada gebelik sekerim cikti

Kilo gebelik acisindan risk teskil ediyor bu bir gercek ama genetik yapiya gore de degisen bir durm oldugunu dusunuyorum hamilelik boyunca dikkat edebilirseniz bebis ve sizin icin guzel olur cokda fazla takmayin degerlerinize baktirin ki ters bir durum varsa önlem alirsiniz en azindan allah saglikli evlat nasip etsin

Teşekkür ediyorum . Maalesef düzensiz bir beslenme hayatım var .Düşünelinin aksine asla büyük porsiyonlarım doyumsuzluklarım yok. Tüp mide ameliyatı geçirdim . Verdim aldım verdim aldım hep . Kilo vermeye niyetlendim en az 6 ay . Eşim bebek için 1 gün bile beklemek istemedi . Sağolsun sağlığıma düşkün düşünceli ama bende çok istediğim için bir bebeğim olsun denemeye karar verdik . Elbette vereceğim ama korkum gebelik süresince düşüğe ya da bebeğin gelişimine engel olur muyum düşüncesi.
Sizde kendinize kızmayın lütfen hiç bir anne istemez ki evladına zarar gelsin . Belkide hayat ucundan biraz can yakarak size hadi başla kilo vermeye demek istedi . Sizde başarıyla yerine getirdiniz maşallah

Ayhh sorma hangi doktora gitsem kilo ver öyle gel lafları

115 kilo ile hamile kaldım bende bir doktor buldum canım doktorum diğerlerinin aksine beni motive etti ve 39+3 de oğlumu dünyaya getirdim 130 kilo ile tabiki sıkıntılar oluyor kilodan kaynaklı bunalıma vsvs gibi ama her bünye bir değil şimdi üç sene geçti kendiliğinden olmadı tekrar aynı doktorumla tedaviye başladık inşallah size de nasıl etsin Allah m

Bnm doktorumda kilo veririz biraz diyip kapattı.bu sıkıntılı hissiyatla olumsuz yaklaşan doktorlar motivasyon düşüklüğüne sebebiyet veriyor. Denk gelmedim ama çok denk gelenleri gördüm . Rabbim sağlıktan ayırmasın . Babamın sağlık durumu sonrası iyi bir diyetisyene başlayacağım zaten nasipse. İnşallah başarabilirim .
Bebeklerinize rabbim sağlık sıhhat versin inşallah . Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için

Ben de 98 kilo ile hamile kaldim su an 16.haftadayim 5 kilo verdim.. istahim kapandi ilk aylarda ne kadar kilo verirseniz iyi oluyor dedi benim doktorum da. Kilomu soyledi en fazla 13 kilo almalisin dedi su an icin bir saglik sorunum olmadi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…