8 haftalik hamileyim ama doktora gitmek istemiyorum.

17platon17

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2018
601
781
36
Merhaba arkadaslar konu basligi sizi yaniltmasin cahil saf biri degilim ama gecen surede basima gelenler yuzunden saglik konusunda guvenim filan kalmadi. Beni tukettiler sagolsunlar
Suan 8+3 gunluk hamileyim. Rabbim saglikla dogmasini nasip etsin ama su gunlere nasil geldim bir ben bir Allah bilir.
Doguda esimle sark hizmeti icin bulunmaktayiz. 1.5 yil oldu. Daha 3.5 senemiz var. Imkanlar kotu otesi. Hangi il oldugunu soylemek istemiyorum.
Burada ozel bir doktora gidiyordum kendisi de burali degil ama yerlesmis muaynehane acmis vs vs. 5 aydir ona gidiyordum klomen asilama su bu derken kendi kendime aralik ayinda hamile kaldim. Degerlerim cok guzel artti ama sorunlar basladi. Once kese gorunmedi. Baska bir ozel doktora gittim. Anasagliktan biraz buyuk ozel bir hastane ama kimse gitmez batik halde ama o caresizlikte gitmek zorunda kaldim. Alttan keseyi gordu ama rahminde inanilmaz sivi var bebek duser dedi. Sanki son derece normal.bir sekilde.Hemen serumlar damar yollari acildi tabi 300 tl karsiliginda ne oldugumu anlayamadim. Ellerimi kollarimi delik desik ettiler ama 2 hemsire bir damar yolu acamadi. Sinirlendim ve sokup ciktim. Kollarimdan kan aka aka arabaya bindim gittim eve. Sonra 6+2 gunlukken kalp atisi icin yeniden kendi doktoruma gittim. Gitmez olsaydim. Bebek yok hic birsey yok bos gebelik dedi. Altta ustten bakti elime bos gebelik kagidini tutusturdu sanki verceveletip asacagim eve. Hemen bir iki gune almamiz lazim dedi. 750 liraya alirim diye eklemeyi ihmal etmedi tabi. Bekleyemeyiz mi biraz demem aninda hayirla karsilik buldu. Hic birsey bilmedigimden yikilmis bir halde ordan ayrilip yarim saat sonra bu kez sansmi devlet hastanesinde kullanmak istedim. Gittim kadin dogum kapi duvar herkes kacmis gitmis hastaneden. Arabaya oturdum agladim agladim durdum. 1.5 yil ugrastim icmedigim ilac kullanmadigim igne kalmadi. kardeslerimi aradim. Hemen ankaraya gelmemi soylediler. Ayni gun ucak bileti alip ankaraya gittim. Ertesi gun kardesimin doktoru hemen aleti karnima koyar koymaz bebegimizi ve kalp atisini gosterdi. Sonra ayrintili ultrasona yolladi. Oda atisi cok guzel sorun yok dedi. 7+0 da tahliller icin yeniden gittim bir daha bakti ve sorun yok dedi kadin doktor. Tahlilerde cok iyi cikmisti ama Sevinmek bile icimden gelmiyordu. Yasadigim hayalkirikliklari bitirmisti beni. Bu arada detayli ultrasonda diger doktorun dedigi rahimde sivi intihap denen seye rastlanmadi. Radyoloji doktoru terteniz dedi ve ve gonderdi.
1 hafta sonra geri dondum. Suan 8+2 deyim ama bebegimi cok merak etmemem ragmen hastaneye gitme korkum olustu. Gidince ne diyecekler yine beni naisl kandiracaklar. Para icin neler soyleyecekler. Gibi. Elimi karnima koydugumda dua etmekten baska birsey gelmiyor elimde ancak ona birsey olacak diye odum kopuyor. Tabiki rabbim nasip ettiyse kucagima alirim yoksa her caba nafile. Ama bile isteye beni bu korku ve yikimin icine atanlari affedemiyorum.
Simdi soyleyin ne yapayim. Nasil yeneyim bu korkumu. 31 ine baska bir doktora randevu aldim. Arkadaslardan giden varmis. Aletleri modern filan dediler ama ona da guvenim yok. Durumum bu arkadaslar yorumlariniza ve desteklerinize ihtiyacim var .

Son düzenleme:
günü birlik yakın bi ile gidip gelme şansınız yok mu ya da ailenizin yanına zaten kontroller ayda 1 kere oluyo

Saglikla kucagina al insallah canim bazi drlar insani hayattan sogutuyor bi kirik parmagima 3 dr da farkli seyler soyledi elletmedim ama buda bir can inansan goz gore gore aldiracaktin o bebegi ucundan siyrilmissin vitaminlarini kullan ayrintili ultrason zamani ense kalinligi 3 lu test zamani mutlaka git ama randevu aldigin drda iyi cikarsa devam et ona

Insllah canim cok tesekkur ederim yorumun icin. Allah iyi insan evlatlariyla karsilastirsin diye dua etmekten baska elimden birsey gelmiyor. Sana da cok gecmis olsun. Bu devirde kendi doktorun olacaksin bir yere kadar artik

Zaten gitmişsiniz her şey yolunda muayeneleri 1 ay arayla yapıyorlar zaten tsh kan değerleriniz ölçüldü mü? Onlar önemli 12. Haftada da ikili test olunuyor ama cihazlar iyi değilse yanıltabilir bu sizi moralinizi bozar eğer şehrinizde havaalanı varsa ben olsam 2 ayda 1 falan önden uçak biletimi alır ankarada muayeneye giderdim ist bile olsanız cihaz kötü ve göremiyorsa yanıltabiliyorlar. Ya da bulunduğum şehirdeki kadın doğumcuları tek tek gezerdim. Allah yardımcınız olsun çok zor gerçekten

Yorumun icin tesekkur ederim o dediklerinin hepsi olculdu. Hepsi de iyi cikti. Artik sizin dediginizi de dusunecegim

Yorumun icin tesekkur ederim o dediklerinin hepsi olculdu. Hepsi de iyi cikti. Artik sizin dediginizi de dusunecegim
Ara ara tsh mutlaka ölçtürün bende hamileyim 7. Haftamda normaldi 12. Haftamda yükselmiş tsh ım ve ilaç kullanıyorum bazen bu konu atlanıyor doktor istemese bile siz mutlaka baktırın

Daha yolun cok basindasiniz .Hele ki beklemissiniz hemen olmamis .Bu stres size de bebege de zarar .Ailenizin yaninda kalma sansiniz varsa gidin bence .

En yakin hastane 350 km. Gunluk 700 km yi goze alip gidip gelebilirim belki
Öncelikle sağlıkla kucağınıza alın inşallah, şimdilik 700 km gidip gelebilirsiniz ama hamileliğiniz ilerledikçe, gebelik ağrılarınız başladığında sizi biraz zorlayabilir.

Yerinizde olsam orda iyi bir doktor bulana kadar tek tek denerdim ya da gebelik ilerlediğinde ankaradaki yakınlarımın yanında kalırdım.

zaten kalp atışını duyduysanız bu haftada bakılacak bışı yok yaşadıklarınızı bırçok gebe anne yaşıyor banada boş gebelık demışlerdı 10 . haftaya kadar bekleyın ıkılı test ıçın sonrasında gıdersınız o zamana kadar rahatlamış olursunuz bıraz...

En yakin hastane 350 km. Gunluk 700 km yi goze alip gidip gelebilirim belki
Bence yakın olan başka bir ilde doktor araştırın telefonla ulaşabileceğiniz biri olsun.Durumu anlatın o kadar yol gelip gitmenin bir sakıncası yoksa gidin kafanız rahat olur.Burdan sorabilirsiniz mutlaka tavsiye edebilecekleri bi yer vardır Allah’a emanet olun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…