8 aylık bebegimin ögün listesi

tabiki 3 öğün
saymadım yemeklerden hemen 2,5 saat sonra verıyorum Allah aşkına sordugunuz soruya bak 7 aylık 20 gun kalmıs 8 aylık olacak nasıl vermim ek gıda?
Siz beni yanlış anladınız, mama fazla tüketiyormuş ek gıda tadımlık mı yiyor gibi sormak istemiştim.

Bence öğünleriniz uygun. 1 yaşına kadar ek gıda doyumluk değil tadımlık oluyor. En az 3 öğün mama/anne sütü şart. Benim oğlum 2 yaşında, sizinki kadar yemiyor daha 🤣

Bence öğünleriniz uygun. 1 yaşına kadar ek gıda doyumluk değil tadımlık oluyor. En az 3 öğün mama/anne sütü şart. Benim oğlum 2 yaşında, sizinki kadar yemiyor daha 🤣
Belki sabahki 120 leri 90cc e çekerek ek gıda sırasında biraz daha aç olmasını denicem en iyisi :) bu arada bazen 2-3 kaşık alıl bırakıyor bazen 200cc e kadar yiyor..

Kızlar merhaba,

8 aylık bebeğim gündde 480cc mama almaya devam ediyor. Aşağıdaki gibi bir düzen oturttum. Son 1,5 aydır kilo almıyor. Çok hareketlendi ama acaba yetersiz mi besliyorum diye de düşünüyorum. Ek gıdaları çok yemiyor, acaba mama çok mu geliyor ?

08.00 uyandı
08.30 kahvaltı
11.00 120 cc
11.00-12.00 uyku
12:30 öğle yemeği
14.30-meyve
15.00 120 cc
15.00-16.00 uyku
17.30 - akşam yemeği bizimle
19.00 - yoğurt
20.30 150cc
20.30 uyku —-
03.00 - 90 cc

O sırada ikizleri emzirmekten hoşaf olmuş memelerimle acaba ne veriyor çocuğa, yiyor mu benimkiler niye yemiyor diye düşünen ben 😒

8 aylık bebek ek gıdayla doymaz. En az 3 öğün anne sütü veya mama almalı
Benim çocuğum hiç mama almadi. Hiç bir mamayı yemedi. 2 yaşına kadar anne sütü ek gıdaya geçince de kaliteli ve azar azar verdim. Mesela şuan hiç yemek yemiyor iki şey var yediği ve doktor bana bebekken o kadar güzel beslemissin ki değerlerini kaybetmemis diyor. Mama çok da mucize değil.

Benim çocuğum hiç mama almadi. Hiç bir mamayı yemedi. 2 yaşına kadar anne sütü ek gıdaya geçince de kaliteli ve azar azar verdim. Mesela şuan hiç yemek yemiyor iki şey var yediği ve doktor bana bebekken o kadar güzel beslemissin ki değerlerini kaybetmemis diyor. Mama çok da mucize değil.
Anne sütü emmeyen bebek mecbur mama alcak. Ben de hiç mama vermedim. Anne sütü ve ek gıda olarak ilerledim. Emen bebek meme, emmeyen mamayla devam ediyor. Sadece ek gıda doyurmuyor, adı üstünde ek.

Anne sütü emmeyen bebek mecbur mama alcak. Ben de hiç mama vermedim. Anne sütü ve ek gıda olarak ilerledim. Emen bebek meme, emmeyen mamayla devam ediyor. Sadece ek gıda doyurmuyor, adı üstünde ek.
Ek gıda sürecinde anne sütünü azalttiniz mı? Nasıl ilerlediniz o süreçte.
Kızım 4 aylık olacak haftaya, 7 aylık iken işe döneceğim bakıcımız bakacak, eve süt sağıp bırakmayı düşünüyorum. Günde kaç defa ne kadar süt vermeli bakıcı ondan emin olamıyorum.

Ek gıda sürecinde anne sütünü azalttiniz mı? Nasıl ilerlediniz o süreçte.
Kızım 4 aylık olacak haftaya, 7 aylık iken işe döneceğim bakıcımız bakacak, eve süt sağıp bırakmayı düşünüyorum. Günde kaç defa ne kadar süt vermeli bakıcı ondan emin olamıyorum.
Ben hiç azaltamadım memeyi. Oğlum meme bağımlısıydı resmen.
Genelde 3 öğün süt 3 öğün ek gıda diyorlar. Kızınız emmeyeceği için çok talep etmeyebilir sütü. Süte değil de memeyi emmeye bağımlılar 😅 bence bakıcınız 2 kere süt verse, akşam ve gece de siz verirsiniz.
Biraz da bebeğe göre değişiyor durum. Zamanla bir plan oturtursunuz bence.

Ben hiç azaltamadım memeyi. Oğlum meme bağımlısıydı resmen.
Genelde 3 öğün süt 3 öğün ek gıda diyorlar. Kızınız emmeyeceği için çok talep etmeyebilir sütü. Süte değil de memeyi emmeye bağımlılar 😅 bence bakıcınız 2 kere süt verse, akşam ve gece de siz verirsiniz.
Biraz da bebeğe göre değişiyor durum. Zamanla bir plan oturtursunuz bence.
Teşekkür ederim yorumunuz için

X